تور سوریه

تور سوریه

لیست تورهای سوریه خالیاست! می‌توانید یکی از تورهای در حال برگزاری را انتخاب کنید.

جدیدترین پیشنهادها و اخبارتورها را در اینستاگرام مادنبال کنید اینستاگرام نهال گشت

راهنمای رزرو تور سوریه نهال گشت

آیا تور سوریه برگزار می‌گردد؟ سوالی که تا چندی پیش تقریبا بی جواب بود! سال‌هاست که به دلایل بسیار اعم از جنگ‌های داخلی، داعش و امروزه کرونا سفر‌های زیارتی به مقصد سوریه بی فروغ شده بود. اما این روز‌ها زمزمه‌هایی می‌شنویم از این‌که تور‌های زیارتی سوریه قرار است از سر گرفته شود. با تور سوریه نهال گشت همراه باشید تا خبر‌های خوبی به شما بدهیم.

آخرین اخبار تور سوریه 1403

به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آغاز سفرهای زیارتی به سوریه اظهار داشت: ثبت نام سفرهای زیارتی به سوریه از هفته آینده آغاز می‌شود و علاقه‌مندان به زیارت حرم حضرت زینب و حضرت رقیه سلام الله علیهما می‌توانند از دوازدهم دی‌ماه به این سفر معنوی مشرف شوند.

شرایط تور سوریه 1403

در حال حاضر تور سوریه بنا به گفته سازمان عتبات عالیات با شرایط زیر اجرا خواهد شد:

  • در حال حاظر فقط 5 شب و 6 روز (در آینده از 3 روز تا 1 هفته)
  • رفت و برگشت هوایی (زمینی برگزار نمی‌گردد)
  • ایستگاه پروازی: فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)
  • داشتن کارت واکسن (2 دوز کامل)
  • تست منفی PCR
  • اعزام ها فقط به صورت گروهی
  • تمامی اعزام‌ها به همراه تیم اسکورت بین شهری
  • زائران گرامی حتما باید در سامانه اعلامی سازمان از طریق کارگزاران رسمی تور سوریه ثبت نام کنند.

ثبت نام تور سوریه؛ کار را به کاردان بسپارید

یکی از تفاوت‌های تور سوریه نسبت به قبل، نحوه ثبت نام تور سوریه می‌باشد. به این معنی که ثبت‌نام تور سوریه مانند سنوات گذشته از طریق سازمان عتبات عالیات نخواهد بود. زائران عزیز باید از طریق دفاتر کارگزاری دارای مجوز سازمان حج و زیارت در سراسر کشور مانند آژانس نهال گشت ایرانیان اقدام به ثبت نام تور سوریه کنند.

ویزا سوریه؛ بدون ویزا به زیارت بروید

به لطف مذاکرات و رایزنی‌های صورت گرفته بین مسئولین کشورهای ایران سوریه که منجر به حذف روادید بین دو کشور گردیده است. با این توافق اتباع 2 کشور به راحتی و بدون نیاز به اخذ ویزا می‌توانند فقط با در دست داشتن پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد می‌توانند از طریق مرزهای قانونی وارد خاک کشور مقصد شوند.

عوارض خروج از کشور فراموش نشود!

این نکته را به یاد داشته باشید که قبل از اعزام، زائرین باید نسبت به پرداخت عوارض خروج از کشور اقدام نمایند. ثبت کد ملی زائر در فیش پرداختی یا درگاه اینترنتی پرداخت عوارض الزامی می‌باشد.

انواع تور سوریه؛ از گذشته تا به امروز

تور سوریه به طور کلی به صورت تور هوایی و زمینی اجرا می‌شود. در ادامه اشاره مختصری به این 2 مورد خواهیم داشت. البته لازم به ذکر است تور زمینی در حال حاضر به دلایل امنیتی اجرا نخواهد شد.

تور هوایی سوریه؛ تنها مسیر زیارت

تور هوایی سوریه یکی از راحت‌ترین نوع سفر زیارتی سوریه می‌باشد. در صورتی که با تور هوایی سوریه به زیارت بروید در فرودگاه امام، تهران را به مقصد دمشق ترک خواهید کرد و بعد از حدود 2 ساعت 40 دقیقه پرواز در فرودگاه دمشق فرود خواهید آمد. البته در حال حاظر تمامی تور‌های سوریه به صورت هوایی برگزار می‌گردد.

تور زمینی سوریه؛ صرفا برای یاد‌آوری

تور زمینی سوریه از قدیم به صورت گسترده انجام می‌گرفت و بسیار متداول بود. در این تور زائران با اتوبوس تهران را به مقصد دمشق ترک می‌کردند و با گذشتن از مرز بازرگان وارد خاک ترکیه و شهر وان می‌شدند. با طی کردن حدود 1,200 کیلومتر در خاک ترکیه، به شهر قاضی آنتب یا غاضی عانتب رسیده و با گذشتن از مرز وارد کشور سوریه خواهید شد. بعد از گذشتن از مرز و طی کردن مسیری در حدود 500 کیلومتر به شهر دمشق خواهید رسید. لازم به ذکر است مسیر تور زمینی سوریه حدود 48 ساعت به طول خواهد انجامید.

تور سوریه فقط گروهی؛ با امنیت به سفر بروید

با توجه به شرایط کنونی کشور سوریه و دلایل امنیتی اگر قصد سفر به سوریه را دارید باید بدانید که به صورت انفرادی امکان برگزاری تو سوریه وجود ندارد و تورهای زیارتی سوریه فقط به صورت گروهی و به همراه تیم اسکورت اجرا خواهد شد تا در کمال امنیت و آرامش به زیارت بروید. البته داخل شهرها در حال حاضر از امنیت خوبی برخوردار می‌باشند.

تور سوریه از سراسر کشور

اجرای تور سوریه از تمامی شهر‌های ایران مقدور می‌باشد. فقط نکته قابل توجه در تور سوریه مبدا حرکتی تور‌هاست که در حال حاضر فقط فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در استان تهران می‌باشد. بدین معنی که شما زائر گرامی کافیست خود را به تهران و فرودگاه امام برسانید و از آن‌جا عازم این سفر زیارتی شوید. البته این شرایط تا زمانی است که هر استان به طور مجزا بتواند ظرفیت پروازی 1 هواپیما را کامل کند.

هتل‌های تور سوریه؛ درجه 1 اقامت کنید!

در تور سوریه موضوع اقامت از مهم‌ترین ارکان تور می‌باشد. هتل‌های تور سوریه نهال گشت بسته به نوع تور و زمان تور مشخص می‌شود و اینکه اقامت شما در شهر دمشق باشد یا زینبیه، می‌تواند متغیر باشد، اما این نکته را به یاد داشته باشید هتلی که برای شما مشخص می‌شود حتما جزو هتل‌های خوب می‌باشد. البته هتل‌های دمشق از هتل‌های زینبیه با‌کیفیت‌تر می‌باشند. این کلی گویی به دلیل مشخص نبودن هتل محل اقامت در حال حاضر می‌باشد.

برنامه سفری تور سوریه؛ بازدید از تاریخ!

همان‌طور که گفته شد شما در دمشق یا زینبیه اقامت خواهید‌ داشت. این دو شهر از یکدیگر حدود 17 کیلومتر فاصله دارند. نکته حائز اهمیت اینجاست که شما در هر کدام از شهر‌ها اقامت داشته باشید حداقل 4 مرتبه، صبح به دمشق خواهید رفت و نماز صبح را در حرم حضرت رقیه (ص) اقامه خواهید کرد و پس از اقامه نماز به زیارت بی‌بی رقیه دختر 3 ساله امام حسین (ع) خواهید رفت و پس از بازگشت به هتل و کمی استراحت به حرم حضرت زینب (ص) خواهید رفت. البته زیارت دوره هم برای شما در نظر گرفته خواهد شد و به مسجد تاریخی اموی و بازار شام و … هم خواهید رفت.

خدمات و قیمت تور سوریه

قیمت و خدمات تور سوریه 2 موضوع کاملا وابسته به یکدیگر می‌باشد. در حال حاضر و طبق اعلام سازمان قیمت تور سوریه حدود 10 میلیون و 500 هزار تومان می باشد. هزینه تور شامل خدماتی چون اعزام، اقامت، بیمه مسافرتی، خدمات پزشکی (در صورت نیاز)، تغذیه، حمل و نقل داخل شهر و … می‌باشد. در کنار رفاه شما زائر گرامی امنیت شما هم برای ما مهم بوده و در مسیر یک تیم اسکورت مجرب امنیت شما در بین مسیر تضمین می‌نماید، تا شما در کمال عزت، کرامت، امنیت و سلامت از زیارت خود لذت ببرید.

رزرو تور سوریه؛ به آسانی یک تماس تلفنی

برای رزرو تور سوریه از نهال گشت کافیست یا به صورت حضوری یا از طریق پیام‌رسان‌ها مدارک و درخواست خود را ارسال نمایید، تا ثبت نام شما صورت گرفته و برای ادامه مراحل اعزام با شما هماهنگ شویم. در یک جمله فقط تماس اولیه با شما زائر گرامی می‌باشد، بقیه کار‌های تور را به نهال گشت بسپارید تا ما برایتان تور سوریه را رزرو کنیم.

1