تور استانبول

تور استانبول

لیست قیمت پکیج‌های تور استانبول

 • مبدأ اکثر تورهای استانبول از تهران می‌باشد و امکان تغییر مبدأ به شهرهای دیگر وجود دارد.
 • امکان تغییر زمان تورهای استانبول به زمان دلخواه شما وجود دارد.

آفر تور استانبول ویژه نهال‌گشت

تور استانبول
تور 4 روزه استانبول از تهران با قشم ایر

تاریخ رفت

خرداد ماه

اقامت

4 روز

هتل

3 ستاره

4 ستاره

5 ستاره

قشم ایر

از 12,300,000 تومان

اطلاعات تور

پیشنهاد ویژه

نهال‌گشت

تور استانبول
تور 6 شب استانبول با پرواز معراج

تاریخ رفت

خرداد ماه

اقامت

7 روز

هتل

3 ستاره

4 ستاره

5 ستاره

معراج

از 15,150,000 تومان

اطلاعات تور

پیشنهاد ویژه

نهال‌گشت

تور استانبول
تور 5 روزه استانبول از تهران با قشم ایر

تاریخ رفت

خرداد ماه

اقامت

5 روز

هتل

3 ستاره

4 ستاره

5 ستاره

قشم ایر

از 12,900,000 تومان

اطلاعات تور

تور استانبول
تور 6 روزه استانبول از تهران با قشم ایر

تاریخ رفت

خرداد ماه

اقامت

6 روز

هتل

3 ستاره

4 ستاره

5 ستاره

قشم ایر

از 13,400,000 تومان

اطلاعات تور

تور مشهد
تور 8 روزه استانبول از تهران با قشم ایر

تاریخ رفت

خرداد ماه

اقامت

8 روز

هتل

3 ستاره

4 ستاره

5 ستاره

قشم ایر

از 15,900,000 تومان

اطلاعات تور

از این تور بشنوید

لیست قیمت تور استانبول از شهرهای دیگر

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور استانبول از مشهد

7 روز خرداد ماه – تیر ماه ایران ایرتور 22,590,000

تور استانبول از شیراز

7 روز خرداد ماه – تیر ماه ایران ایرتور 24,990,000

لیست قیمت تور استانبول بر اساس هتل‌های محبوب

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

پیشنهاد ویژه نهال‌گشت

تور استانبول هتل نوا پلازا کریستال

4 روز خرداد ماه – تیر ماه 19,430,000

پیشنهاد ویژه نهال‌گشت

تور استانبول هتل کلاریون گلدن هورن

4 روز خرداد ماه – تیر ماه 20,650,000

پیشنهاد ویژه نهال‌گشت

تور استانبول هتل جومبالی پلازا

4 روز خرداد ماه – تیر ماه 15,350,000

تور استانبول هتل فیده

4 روز خرداد ماه – تیر ماه 15,350,000

تور استانبول هتل پارک استار

4 روز خرداد ماه – تیر ماه 15,350,000

تور استانبول هتل مرکوربومونتی

4 روز خرداد ماه – تیر ماه 19,750,000

تور استانبول هتل تانگو تکسیم

4 روز خرداد ماه – تیر ماه 19,120,000

تور استانبول هتل تکسیم اکسپرس

4 روز خرداد ماه – تیر ماه 18,140,000

روایت نهال گشت از تور استانبول

در اولین سفرش با تور استانبول صد‌ها دلار را فقط برای کرایه تاکسی خرج کرد. فاصله محل اقامتش از «گرند بازار» به حدی بود که هر دفعه ۱ ساعت در ترافیک معطل می‌شد. اما در صورت رزرو هتل در نزدیکی گرند بازار، با پول کرایه‌ تاکسی‌اش می‌توانست کالاهای بیشتری بخرد و زمان کمتری را در ترافیک و تاکسی بگذراند. شما هم اگر می‌خواهید به مکان خاصی مانند سفارت، دفتر انگشت نگاری،‌ مراکز خرید یا کنسرت‌های موسیقی بروید باید متناسب با سبک سفرتان، هتل رزرو کنید.

رزرو بهترین تور استانبول بر اساس سبک سفر شما

مدت اقامت شما در استانبول، نشان دهنده سبک سفر شماست. بر اساس سبک سفرتان، تور استانبول ارزان، لوکس، تفریحی یا شغلی وجود دارد. اما در کل ۲ نوع سفر به استانبول انجام می‌شود که شامل سفر‌های کوتاه یا بلند مدت است.

تورهای استانبول مناسب برای اقامت بیش از ۴ شب

کیفیت هتل در تور ۴ شب و ۵ روز استانبول یا مدت اقامت بیشتر، اهمیت زیادی دارد. چرا که در سفر با این تور‌ها مدت زمان بیشتری را در هتل می‌گذرانید. همچنین هتل مورد نظرتان باید نزدیک به منطقه‌ای باشد که به آن‌جا رفت و آمد دارید. در این صورت هزینه‌های حمل و نقل‌تان کاهش می‌یابد. نگران هزینه‌های رزرو هتل با کیفیت نباشید. چرا که می‌توانید با رزرو پرواز در ساعت‌ها و روز‌های کم تردد، هزینه‌های سفرتان را کاهش دهید تا بتوانید هتل‌های گران‌تر و با کیفیت‌تری را رزرو کنید.

خرید زمان در تورهای چند روزه استانبول

برای سفر کمتر از ۴ شب به استانبول، زمان برای شما ارزش زیادی دارد. پس باید با انتخاب بهترین ساعت پرواز رفت و برگشت، از هدر رفتن زمان جلوگیری کنید. در چنین سفر‌هایی به احتمال زیاد اغلب اوقات روز را خارج از هتل می‌گذرانید. در نتیجه می‌توانید با رزرو هتل‌های ارزان، بودجه بیشتری را به رزرو پرواز در بهترین ساعت‌ها اختصاص دهید. در این صورت هزینه‌های سفرتان را بدون افت کیفیت تور استانبول، مدیریت کرده‌اید.

نحوه رزرو بهترین پرواز استانبول برای شما

۳ عامل تعیین کننده در تعیین قیمت پرواز استانبول وجود دارد:

 • ساعت پرواز
 • اول یا آخر هفته بودن پرواز
 • کیفیت ایرلاین
تابلو اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد

قیمت پروازهای استانبول بین ساعت‌های ۸ الی ۱۲ و ۱۸ الی ۲۳ به اوج خود می‌رسد

ارزان‌ترین ساعات برای رزرو پروازهای تور استانبول

در زمان رفت، پرواز‌هایی که قبل از ظهر به استانبول می‌روند، قیمت بیشتری از پرواز‌های بعد از ظهر و شب دارند. همچنین در زمان بازگشت، پرواز‌هایی که شب از استانبول به تهران باز‌می‌گردند، قیمت بیشتری نسبت به پرواز‌های صبح و ظهر دارند. دلیل این موضوع، تردد زیاد مسافران در ساعت‌های گفته شده است. در نتیجه برای کاهش قیمت تور استانبول می‌توانید خارج از پیک سفر پرواز‌تان را رزرو کنید.

ارزان‌تر بودن پرواز‌های شنبه و یک‌شنبه

عامل دوم تاثیر گذار بر قیمت پرواز، اول یا آخر هفته بودن زمان پرواز است. پرواز‌های اول هفته به دلیل تعطیلی ترکیه در روز‌های شنبه و یک‌شنبه، ارزان‌تر از پرواز‌های آخر هفته هستند. همچنین اغلب مسافران می‌خواهند از تعطیلی روز‌های پنج‌شنبه و جمعه در آخر هفته‌ها برای سفر با تور استانبول استفاده کنند و در نتیجه پرواز‌ها در این روز‌ها گران خواهد بود.

یک نمودار خطی از قیمت تور استانبول در طول روزهای مختلف هفته

یک نمودار خطی از قیمت تور استانبول در طول روزهای مختلف هفته

پیدا کردن با کیفیت‌ترین پرواز‌های تور استانبول

ایرلاین‌های برگزار کننده پرواز برای تور ترکیه از تهران به ترتیب از بیشترین تا کم‌ترین کیفیت شامل ماهان، ایران ایر تور، قشم ایر، معراج و آتا هستند. قیمت تور ترکیه هوایی با پرواز ایرلاین‌های معراج و آتا به علت کیفیت پایین‌تر ارزان‌ تمام می‌شود.

تور استانبول از کدام شهرهای ایران برگزار می‌شود؟

پرواز‌های تور استانبول از تهران، شیراز، تبریز و مشهد برگزار می‌شوند. تور تهران استانبول به دلیل تنوع تعداد پرواز، قیمت کمتری نسبت به سایر شهر‌ها دارند. در جدول زیر می‌توانید برنامه پرواز‌های استانبول از شهر‌های مختلف را مشاهده نمایید.

نام شهر تعداد روزهای پرواز در هفته توضیحات
تهران هر روز هفته با اغلب ایرلاین‌ها از ساعت 15 الی 20 پرواز بازگشت از استانبول برگزار نمی‌شود
تبریز هر روز هفته با ایرلاین‌های مختلف ایرلاین پگاسوس به علت زمان‌بندی مناسب مورد پسند مسافران است
شیراز و مشهد یک یا دو پرواز در هفته فقط ایرالاین ایران‌ ایر در این مسیر پرواز دارد
اصفهان سه الی چهار پرواز در طول هفته

تفاوت فرودگاه‌های مقصد در پرواز‌های استانبول

پرواز‌های تور استانبول به دو فرودگاه‌ «صبیحا گوکچن» و فرودگاه جدید استانبول می‌روند. فرودگاه صبیحا از مرکز شهر حدود یک ساعت و ربع فاصله دارد در حالی که فاصله فرودگاه جدید استانبول تا مرکز شهر حدود پنجاه دقیقه است. از نظر امکانات نیز، فرودگاه جدید استانبول تفریحاتی مانند سالن بولینگ، سینما و گالری آثار هنری دارد در حالی که فرودگاه صبیحا این امکانات را ندارد. البته مسافران هر دو فرودگاه از امکانات و کیفیت این فرودگاه‌ها اعلام رضایت کرده‌اند. اما در صورتی که بخواهید پرواز‌تان در فرودگاه خاصی فرود بیاید، می‌توانید قبل از رزرو، اطلاعات فرودگاه مقصد را از کارشناسان ما بگیرید.

امکان رزرو پرواز لحظه آخری استانبول وجود ندارد!

شرکت‌های هواپیمایی در لحظات نزدیک به زمان پرواز، تور لحظه آخری استانبول را برگزار نمی‌کنند. در گذشته به دلیل کاهش تعداد مسافران، پروازهای لحظه آخری قابل رزرو بودند. اما در حال حاضر با افزایش تعداد مسافران تور استامبول دیگر چنین اتفاقی نمی‌افتد.

سفر زمینی به استانبول دردسر‌های زیادی دارد

صرف نظر از بسته شدن مرزهای زمینی، بیش از ۳۰ ساعت سفر با اتوبوس و خستگی بیش از حد مسافران، دو علت اصلی عدم برگزاری تور زمینی استانبول هستند.

ویژگی مناطق مختلف استانبول برای اقامت شما

مسافران بر اساس سبک سفرشان در منطقه خاصی از استانبول اقامت می‌کنند. به عنوان مثال منطقه اقامت مناسب برای خرید کردن وسایل شخصی با منطقه اقامت مناسب برای خرید‌های عمده متفاوت است. در ادامه می‌توانید منطقه مناسب بر اساس هدفتان از خرید تور استانبول را انتخاب کنید.

نقشه جاذبه‌های گردشگری استانبول

مشاهده سایز اصلی نقشه استانبول

اقامت در اطراف میدان تکسیم برای خرید و تفریح

توریستی‌ترین و شلوغ‌ترین منطقه شهر استانبول، «میدان تکسیم» است. کافه‌ها و کلاب‌های بسیاری در این منطقه در کنار‌ لباس فروشی‌ها جا خوش کرده‌اند. همچنین وسایل حمل و نقل عمومی در میدان تکسیم به راحتی در دسترس شما هستند. برای رزرو هتل در این منطقه باید بدانید که هتل‌های میدان تکسیم بر اساس کیفیت‌شان قیمت گذاری نشده‌اند بلکه موقعیت‌ آن‌ها قیمت‌شان را تعیین می‌کند. به غیر از تکسیم، منطقه «شیشلی» نیز دسترسی خوبی به مراکز خرید دارد. علاوه بر آن هتل‌ها در این منطقه نسبت به تکسیم قیمت ارزان‌تری دارند.

تردد مردم و تراموا در خیابان استقلال استانبول

اغلب برند‌های مورد علاقه ایرانیان در اطراف میدان تکسیم و خیابان استقلال بوتیک دارند

دسترسی راحت به سفارت کانادا و آمریکا

اگر برای انجام امور ویزا کانادا یا آمریکا به استانبول می‌روید، می‌توانید در مناطق «ساری یر» و شیشلی هتل رزرو کنید. در منطقه شیشلی علاوه بر نزدیک بودن به «دفتر وک کانادا»، به مرکز شهر نیز دسترسی دارید. اما در منطقه «ساری یر» که نزدیک به سفارت آمریکا واقع شده است، از مرکز شهر دور خواهید بود.

مناطق نزدیک به بازارهای عمده فروشی استانبول

برای دسترسی به بازار بزرگ استانبول (Grand Bazaar) می‌توانید در منطقه «لاله‌لی» اقامت کنید. همچنین محله «آکسارای» در «فاتیح» دسترسی خوبی به بازارهای عمده فروشی دارند. با اقامت در این مناطق می‌توانید به آثار تاریخی استانبول مانند «مسجد ایاصوفیه»، «مسجد سلیمانیه»، لاله‌لی و سایر آثار باستانی نزدیک باشید.

ورودی ایستگاه مترو مارمارای در فاتیح

مارمارای، نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به بازار بزرگ استانبول در منطقه فاتیح است

معرفی مناطق دارای ارزان‌ترین هتل‌های استانبول

تور ارزان استانبول را می‌توانید با هتل‌های مناطق «دولاپ دره» و «آکسارای» رزرو کنید. چرا که توریست‌های کمتری به این مناطق می‌روند. اغلب کارگاه‌های فنی و تعمیرگاه‌ها در محله «دولاپ دره» واقع شده‌اند. همچنین کوچه‌های این محله شیب زیادی دارد و برای مسافرانی که پا درد دارند، مناسب نیست. از طرف دیگر بعضی از کوچه‌های دولاپ دره به علت تنگ بودن ماشین رو نیستند. اما این منطقه برای افرادی که می‌خواهند اقتصادی سفر کنند، هتل‌های با کیفیت و ارزانی ارائه می‌دهد. محله آکسارای نیز هتل‌های ارزانی دارد. ولی باید بدانید که امنیت این منطقه فقط برای مرد‌ها مناسب است و خانم‌های تنها بهتر است در منطقه امن‌تری اقامت داشته باشند.

تجربه اقامت لوکس در مناطق با کلاس استانبول

برای تجربه با کیفیت‌ترین اقامت به دور از شلوغی‌های تکسیم می‌توانید هتل‌های «بشیکتاش» را رزرو کنید. بعضی از هتل‌های این منطقه منظره تنگه بسفر را دارند. محله بشیکتاش برای خرید برند‌های ترک مناسب است تا حدی که گردشگران داخلی ترکیه این منطقه را برای خرید انتخاب می‌کنند. یکی از محله‌های دیگر استانبول دارای هتل‌های لوکس، شرق «بی‌اوغلو» است. در این منطقه هتل‌های چهار ستاره با کیفیت و البته گران قیمتی وجود دارد. همچنین محله «نیشانتاشی» از مناطق لوکس استانبول محسوب می‌شود که دسترسی خوبی به مراکز تفریحی مانند کلاب‌ها دارد.

مجموعه تصاویر محله‌های لوکس استانبول

کنسرت‌های موسیقی نزدیک به محله‌های لوکس نیشانتاشی و بشیکتاش برگزار می‌شوند

تعداد ستاره‌های هتل در تور استانبول مهم نیست!

هتل‌ها در استانبول بر اساس استاندارد‌های جهانی هتل‌داری، ستاره نگرفته‌اند. یعنی کیفیت‌ هتل‌های استانبول با تعداد ستاره‌هایشان تطابق ندارد. ممکن است که یک هتل‌ ۴ ستاره، کیفیت بالاتری نسبت به یک هتل ۵ ستاره داشته باشد یا برعکس. به همین دلیل قبل از رزرو تور استانبول، با کارشناسان ما جهت اطمینان از کیفیت هتل مورد نظرتان تماس بگیرید.

عواقب رزرو بلیط گشت استانبول از غریبه‌ها

با دلخوشی بلیط گشت کشتی تفریحی را از مردی جلوی در هتل، تهیه کرده بود و همراه خانواده به محل برگزاری گشت رفتند. در زمان سوار شدن به کشتی، مامور بررسی بلیط‌ها به او گفت: «بلیط تو تقلبی است!» برای این که به وضعیت مشابه این فرد بخت برگشته دچار نشوید باید بلیط گشت‌های تفریحی استانبول را از مراکز معتبری مانند آژانس‌های گردشگری یا تور لیدر‌ها تهیه کنید.

گشت‌هایی که مورد پسند مسافران قبلی بودند

رایج‌ترین گشت‌های تور استانبول، گشت جزیره و گشت‌های شبگردی با کشتی تفریحی هستند. در گشت جزیره از طبیعت فوق العاده ۳ جزیره بازدید خواهید کرد و برنامه‌های شاد و تفریحی روی کشتی برای شما برگزار می‌شود. در گشت‌های شبگردی تنگه بسفر نیز برنامه‌های شاد و موزیک برای شما اجرا می‌شود. این گشت‌ها را می‌توانید از تور لیدر یا کارشناس فروش تور رزرو کنید.

گشت شبانه کشتی کروز در تنگه بسفر

گشت‌های کشتی شبانه در تنگه بسفر در کشتی‌های تفریحی برگزار می‌شوند

هدیه گشت شهری رایگان به مسافران استانبول

در صورت رزرو تور استانبول یک گشت شهری رایگان از طرف ما به شما داده می‌شود. در این گشت از «برج گالاتا»، چندین مرکز خرید، یک مسجد تاریخی و آب انبار بازدید خواهید کرد.

برج گالاتا استانبول در هنگام غروب خورشید

یکی از بهترین فرصت‌های بازدید از برج گالاتا، طلوع و غروب خورشید است

تمام پول‌تان را به لیر تبدیل نکنید

به دلیل نوسانات ارز لیر، بهتر است که تمام پول‌تان را به دلار تبدیل کنید. سپس در هر روز برای مخارج روزانه، مقدار پول مورد نیازتان را به لیر تبدیل کنید تا برای پرداخت خرده هزینه‌هایی مانند کرایه تاکسی ارز لیر را بپردازید. همچنین بهتر است که تمام پول‌تان را در یک کیف یا جیب نگهداری نکنید. اگر همسفر دارید می‌توانید پول‌ها را میان خودتان تقسیم کنید تا خیالتان راحت باشد.

برآورد هزینه‌های تور استانبول با ابزار Budget your trip

از طریق وبسایت budgetyourtrip.com می‌توانید تمام هزینه‌های سفر به استانبول را بر اساس ۳ سبک سفر اقتصادی، متوسط و لوکس محاسبه کنید. انواع هزینه‌های حمل و نقل، غذا خوردن، تفریح و هتل در این سایت به تفکیک برای شما آورده شده است. البته توجه داشته باشید که هزینه‌های این وبسایت با هزینه‌های تور استانبول تفاوت دارد. همچنین می‌توانید محاسبه هزینه‌ها را بر اساس دلار یا لیر انجام دهید. اطلاعات جدول زیر از همین وبسایت استخراج شده.

نوع هزینه هزینه‌های سفر متوسط به استانبول بر اساس Budgetyourtrip.com
محل اقامت هتل‌های اقتصادی بین ۵۰ الی ۸۰ دلار به ازای هر شب و هر نفر
غذا رستوران‌های محلی:‌ ۱۰ الی ۱۵ دلار به ازای هر وعده
حمل و نقل بین ۵ تا ۱۰ دلار برای هر سرویس
تفریح‌ها هزینه بلیط ورودی جاذبه‌های تفریحی بین ۱۰ الی ۲۵ دلار به ازای هر ورودی
بودجه روزانه ۶۵ دلار
بودجه هفتگی 500 دلار

بررسی وسایل حمل و نقل عمومی استانبول

وسایلی که برای حمل و نقل در شهر استانبول به شما خدمات می‌دهند شامل:

 • تاکسی
 • «دلموش» (ون ترک)
 • مترو
 • «تراموا» (قطار درون شهری)
 • اتوبوس
 • تاکسی‌های آنلاین
 • ماشین‌های اجاره‌ای
 • دوچرخه‌های اجاره‌ای
 • «فِری» (کشتی‌های مسافربری)

مترو و تراموا برای رفت و آمد بین نقاط مهم شهر

اغلب مراکز خرید، جاذبه‌های گردشگری و اماکن تفریحی به ایستگاه‌های مترو و تراموا دسترسی دارند. با استفاده از استانبول کارت می‌توانید از مترو و تراموا با هزینه کمتری نسبت به تاکسی رفت و آمد داشته باشید.

رفت و آمد با تاکسی و دلموش برای اوقات خستگی

همراه داشتن وسایل زیاد هنگام بازگشت از خرید یا خستگی در اثر پیاده‌روی و گشت و گذار می‌توانند شما را به استفاده از تاکسی یا ون‌های دلموش سوق دهند. کرایه تاکسی گران‌تر از دلموش است. همچنین تاکسی را در همه‌ جای شهر می‌توانید پیدا کنید. اما دلموش‌ها به مناطقی می‌روند که خدمات حمل و نقل عمومی کمتری در آن‌ها وجود دارد.

تاکسی‌های اینترنتی فعال در استانبول

 • تاکسی اینترنتی «Bi Taksi»: با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید در هر جای شهر استانبول تاکسی یا ون را به صورت اینترنتی کرایه کنید. «بی‌تاکسی» اغلب موارد امنیتی را برای سفرهای ایمن رعایت کرده است.
 • اپلیکیشن «iTaksi»: این شرکت تمرکز خود را بر جلب توریست‌ها در شهرهای توریستی متمرکز کرده است. این اپلیکیشن از «بی‌تاکسی» کرایه‌های ارزان‌تری دارد. حتی می‌توانید با استفاده از استانبول کارت کرایه «ای‌تاکسی» را پرداخت کنید.
 • تاکسی اینترنتی بین المللی «Get Transfer»: این شرکت تاکسی‌های متنوعی مانند اقتصادی، لوکس، تاکسی‌های شاسی بلند، ون، مینی بوس و اتوبوس را برای شما در استانبول فراهم می‌کند.

لزوم ارائه کارت اعتباری برای اجاره ماشین

اغلب شرکت‌های اجاره دهنده ماشین در استانبول، برای تحویل ماشین از شما کارت اعتباری می‌خواهند. در صورت نداشتن کارت اعتباری می‌توانید به دنبال خدمات‌ دهندگان کوچک‌تری باشید که بدون کارت اعتباری به شما ماشین می‌دهند. همچنین بهتر است قبل از رزرو ماشین، تفاوت‌های قوانین و فرهنگ رانندگی در ترکیه و ایران را بدانید.

محدودیت‌های دوچرخه سواری در استانبول

شیب‌های زیاد بعضی از خیابان‌ها و تعداد کم ایستگاه‌های اجاره دوچرخه در استانبول دو عامل اصلی محدودیت دوچرخه سواری در استانبول است.

گشت و گذار در تنگه بسفر با استفاده از فری

حتما نیازی نیست که روی کشتی‌های تفریحی به گشت و گذار در تنگه بسفر بپردازید. با کشتی‌های مسافربری «فری» می‌توانید به نقاط مختلف تنگه بسفر بروید. برای پرداخت کرایه فری می‌توانید از استانبول کارت استفاده کنید.

راحت‌ترین راه برای مسیریابی در استانبول

با وجود اپلیکیشن‌هایی مانند Google Maps» ،«Citymapper» ،«iBB Istanbul» «Moovit نیازی به یادگیری زبان ترکی برای پرسیدن آدرس ندارید. این اپلیکیشن‌ها اطلاعات ساعت حرکت اتوبوس‌ و مترو، کرایه‌ آن‌ها و مسیرشان را به شما اعلام می‌کنند. حتی می‌توانید جاذبه‌های گردشگری اطراف‌تان و رستوران‌ یا کافه‌های محلی را از طریق این اپلیکیشن‌ها پیدا کنید. فقط کافیست قبل از سفر با تور استانبول با آن‌ها کار کنید تا نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید.

یک اینفوگرافیک درباره کاربرد اپلیکیشن‌های مسیریابی در استانبول

۳ نکته طلایی از زبان مسافران استانبول

 • آب لوله کشی استانبول را نخورید: اگر چه این موضوع مربوط به یک دهه قبل است اما هنوز بسیاری از مردم استانبول ترجیح می‌دهند آب‌های بسته‌بندی به جای آب لوله کشی بیاشامند.
 • داروخانه سخت پیدا می‌شود: اگر به دنبال داروخانه هستید، در گوگل مپ باید کلمه «eczane» (در زبان ترکی به معنی داروخانه) را جستجو کنید. همچنین در خیابان‌ها به دنبال مغازه‌هایی باشید که این کلمه را روی تابلو خود نوشته‌اند. اغلب این داروخانه‌ها بدون نسخه دکتر، دارو را به شما می‌دهند.
ورودی یک داروخانه در استانبول

برای خرید دارو در استانبول باید به ECZANE بروید.

 • بشقاب‌های پیش غذا رایگان نیستند: اگر در یک رستوران قبل از اینکه غذا سفارش دهید، برای شما سینی‌های پیش غذا آوردند، به احتمال خیلی زیاد این پیش غذاها رایگان نیستند. در بعضی از آن‌ها قیمت‌شان درج شده ولی بعضی دیگر بدون قیمت سر میز آورده می‌شوند.

۱۵ جاذبه استانبول که می‌توانید رایگان ببینید

نام جاذبه محله
موزه پرا منطقه بی اوغلو – خیابان مشروطیت
باغ لاله‌های امیرگان حومه شهر
موزه حمام ترکیه منطقه فاتیح – میدان ایاصوفیه
مسجد ایاصوفیه میدان ایاصوفیه
مسجد سلیمانیه منطقه فاتح – محله سلیمانیه
مسجد رستم پاشا محله امینونو کنار خلیج شاخ طلایی
پارک گلخانه (گولهانه) منطقه فاتح خیابان کندی
آبراهه والنس منطقه فاتح
کلیسای سنت استفان منطقه فاتح و محله فِنِر
مسجد ایوب سلطان منطقه ایوب سلطان
نمایش هنرهای معاصر خیابان استقلال
باغ سلطنتی ییلدیز منطقه بشیکتاش میدان ییلدیز
پارک ماچکا محله نیشان تاشی
کتابخانه دولتی بایزید میدان بایزید

در سفر با تور استامبول می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از موزه پرا (ورودی رایگان در جمعه‌ها ساعت ۶ تا ۱۰ شب)، باغ لاله‌های امیرگان، موزه حمام ترکیه، مسجد ایاصوفیه، مسجد سلیمانیه، مسجد رستم پاشا،‌ پارک گولهانه، آبراهه والنس، کلیسای سنت استفان، ، مسجد ایوب سلطان، نمایش‌های هنر معاصر در خیابان استقلال، باغ سلطنتی ییلدیز، پارک ماچکا و کتابخانه دولتی بایزید بازدید کنید.

بهترین فرصت‌های سفر به استانبول

بهترین زمان برای خرید کردن در استانبول،‌ جمعه سیاه (بلک فرایدی) ایام کریسمس و ماه رمضان است. چرا که در این ایام فروشگاه‌ها تا ۸۰٪ تخفیف به گردشگران ارائه می‌دهند. از نظر آب و هوایی نیز استانبول در فصل بهار و تابستان بهترین آب و هوا را دارد. اما باید بدانید که قیمت تور ترکیه استانبول در نوروز، تعطیلات تابستانی و شهریور‌ ماه، به شدت افزایش می‌یابد. همچنین برای سفر در این زمان باید شلوغی شهر و ترافیک را نیز به جان بخرید. در حالی در پاییز و زمستان قیمت این تور کاهش می‌یابد، شهر خلوت می‌شود و می‌توانید از آفر تور استانبول استفاده کنید.

ازدحام جمعیت گردشگران استانبول در شب کریسمس

در زمان کریسمس باید به ترافیک شهر استانبول، افزایش قیمت تور و هزینه‌های سفر توجه کنید

خدمات نهال گشت ویژه تور استانبول

یکی از خدمات اصلی ما برای تور ترکیه، ارائه مشاوره تخصصی رایگان به مسافران است. در نتیجه برای دریافت پاسخ سوالات‌تان درباره تور استانبول می‌توانید با ما تماس بگیرید. پس از رزرو تور استانبول خدمات زیر را برای شما فراهم می‌کنیم:

 • بلیط هواپیما
 • رزرو هتل
 • ترانسفر فرودگاهی
 • گشت شهری رایگان
 • انواع گشت‌های آپشنال (در صورت درخواست مسافر)
 • بیمه مسافرتی
 • تور لیدر
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته

نحوه رزرو تور استانبول از نهال گشت

 برای رزرو تور استانبول یا دریافت مشاوره رایگان با شماره 91008111-021 تماس بگیرید. همچنین در شهر‌های کرج و تهران می‌توانید به صورت حضوری از طریق شعب آژانس گردشگری نهال گشت استانبول تور را رزرو کنید.

پرسش و پاسخ تور ترکیه استانبول

1. چگونه تور استانبول ارزان رزرو کنیم؟

با رزرو پرواز‌ در روز‌های اول هفته و در ساعات کم‌ تردد می‌توانید در هزینه‌های سفر صرفه جویی کنید.

2. آیا می‌توان تور لحظه آخری استانبول رزرو کرد؟

به دلیل تکمیل ظرفیت اغلب پروازها، فرصت‌های بسیار محدودی برای رزرو تور لحظه آخری استانبول وجود دارد. پس انتظار برای رزرو تور استانبول لحظه آخری، ریسک بالایی به همراه دارد.

3. چه زمانی بهترین فرصت برای سفر به استانبول محسوب می‌شود؟

کریسمس و ماه رمضان به دلیل ارائه تخفیف‌های ۸۰٪ درصدی بهترین موقعیت برای خرید هستند. آب و هوای بهار و تابستان نیز برای سفر به استانبول خوب است.

4. برای سفر به ترکیه چه مدارکی لازم است؟

شما برای سفر با تور استانبول فقط نیاز به پاسپورت با ۷ ماه اعتبار دارید.

5. چه زمانی تور استانبول ارزان است؟

تور استانبول در فصل پاییز و زمستان، روزها‌ی غیر تعطیل و روزهای اول هفته قیمت ارزانی دارد.

6. استانبول کارت چیست؟

به کارت مخصوص پرداخت کرایه مترو، تراموا و اتوبوس، استانبول کارت می گویند. استانبول کارت را می‌توانید از ایستگاه‌های مترو یا فرودگاه‌های استانبول تهیه کنید.

7. برای سفر به استانبول چقدر پول ببریم؟

طبق اطلاعات سایت budgetyourtrip.com  برای یک سفر معمولی باید ۱۴۰ دلار به ازای هر روز همراه داشته باشید. می‌توانید بر اساس سبک سفرتان، بودجه سفرتان را از طریق وبسایت معرفی شده در بالا، محاسبه کنید.

8. برای سفر به استانبول چه ارزی ببریم؟

به دلیل نوسانات ارز لیر، بهتر است تمام پول‌تان به دلار، همرا‌ه‌تان باشد و در شهر استانبول، بودجه روزانه‌تان را به ارز لیر تبدیل کنید.

9. گشت شهری استانبول شامل چیست؟

در گشت شهری استانبول از چند مرکز خرید، یکی از مساجد تاریخی و یک آب انبار باستانی بازدید خواهید کرد. می‌توانید سایر جاذبه‌های استانبول را با استفاده از گشت‌های آپشنال بازدید کنید.

10. کدام منطقه استانبول هتل بگیریم؟

برای اقامت در مرکز شهر و نزدیک بودن به مراکز خرید در اطراف میدان تکسیم و خیابان استقلال، برای نزدیک بودن به بازارهای عمده فروشی در منطقه فاتیح و آکسارای،‌ برای اقامت در محله‌های لوکس در بشیکتاش و نیشانتاشی هتل رزرو کنید.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)