تور استانبول زمینی

تور استانبول زمینی

لیست تورهای زمینی استانبول

اگر عاشق سفر‌های گروهی و تور زمینی ترکیه هستید و یا به دنبال تور ارزان هستید، تور استانبول زمینی یکی از بهترین گزینه‌های سفر به ترکیه می‌باشد. در بین تورهای زمینی ترکیه، تور وان زمینی و تور آنکارا زمینی نیز بیشترین محبوبیت را بین ایرانیان دارند البته شهر‌های دیگر هم مانند ترابزون، قونیه، ایروان و … نیز طرفدار خود را دارند. در این بخش قصد داریم تور زمینی استانبول را به طور کامل برای شما معرفی کنیم تا اطلاعات خود را برای رفتن به این سفر زمینی و همچنین قیمت تور استانبول زمینی بالا ببرید.

مدارک لازم برای تور استانبول زمینی

اگر قصر دارید به تور ترکیه استانبول بروید برای رفتن به تور استانبول زمینی، به مدارک خاصی به جز یک پاسپورت که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و کارت واکسن COVID-19 و نصب نرم افزار HES CODE به چیز دیگری احتیاج ندارید و فقط کافیست برنامه‌ریزی سفر کنید و چمدان‌تان را آماده کنید.

انواع مقاصد تور استانبول زمینی؛ یک تیر و دو نشان

تور‌های استانبول زمینی از نظر مقصد تور، به چند بخش تقسیم می‌شوند که به طور معمول شامل انواع زیر می‌باشد:

تور‌های تک زمینی استانبول

در این نوع تور‌ها شما فقط به مقصد استانبول سفر می‌کنید و مدت زمان تور استانبول زمینی معمولا 9 روزه می‌باشد که 4 شب و 5 روز برای اقامت در هتل می‌باشد و الباقی زمان را در مسیر هستید.

تور ترکیبی استانبول زمینی

در این نوع تور‌ها شما در یک تور می‌توانید از چند شهر دیدن کنید کنید که معمولا به 2 یا 3 شهر در تور خود می‌توانید سفر کنید.

تور ترکیبی زمینی استانبول – آنتالیا

معمولا 15 روزه می‌باشد. 4 شب اقامت در استانبول و 5 شب اقامت در آنتالیا و الباقی مدت سفر را در راه هستید.

تور ترکیبی زمینی استانبول – آنتالیا – کوش‌آداسی

معمولا 15 روزه می‌باشد. 3 شب اقامت در استانبول، 3 شب اقامت در آنتالیا، 3 شب اقامت در کوش‌آداسی و الباقی مدت سفر را در راه هستید.

تور استانبول زمینی؛ لذت سفری ارزان و دسته جمعی

همان‌طور که از نام تور استانبول زمینی پیداست، دیگر خبری از بلیط هواپیما نیست. پس در قدم اول هزینه‌های سفر بسیار کاهش پیدا می‌کند و می‌توانیم به یک تور ارزان استانبول سفر کنیم. در مرحله بعد گروهی سفر کردن این تور‌ها می‌باشد که می‌تواند لحظاتی پر نشاط را برایمان رقم بزند. لازم به ذکر است که تور زمینی استانبول به چند روش برگزار می‌گردد. که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شویم.

انواع تور استانبول زمینی؛ تنوع در وسائل نقلیه برای گذر از مناظر

تور ترکیه زمینی یا تور استانبول زمینی به چند روش قابل اجرا می‌باشد و هرکدام جذابیت و معایب خود را دارا هستند. ولی در کل از آنجایی که ترکیه کشور سرسبز و با قدمتی می‌باشد، لذت دیدن مناظر طبیعی طول مسیر را برای شما لذت بخش خواهد کرد.

تور استانبول زمینی با قطار

سفر با قطار به سمت استانبول به صورت یکسره نمی‌باشد. به این صورت که شما اگر قصد سفر به ترکیه با قطار را دارید، سفر شما به چند بخش تقسیم می‌شود. از تهران تا شهر وان را با قطار‌های 4 ستاره رجا طی می‌کنید، در شهر وان از قطار پیاده شده و با کشتی از دریاچه وان تا بندر تاتوان سفر می‌کنید، از بندر تا‌ت وان سوار قطار‌های 4 تخته ترک می‌شوید و تا آنکارا می‌روید و از آنکارا مجدد از قطار پیاده شده و سوار قطار‌های آنکارا – استانبول می‌شوید.

مدت زمان طی کردن تهران استانبول با قطار

طی کردن این مسیر تقریبا 70 ساعت به طول می‌انجامد. البته بسته به زمان چک کردن مدارک در پایانه مرزی ممکن است این زمان کمی هم بیشتر شود.

نکته: لازم به ذکر است در حال حاظر به دلیل شرایط کرونا تور استانبول زمینی با قطار اجرا نخواهد شد.

تور استانبول زمینی با خوردو شخصی

یکی دیگر از روش‌های سفر هم استفاده از خوردرو شخصی می‌باشد، که البته به علت خستگی زیاد طول سفر توصیه نمی‌شود. اما لازم است بدانید اگر می‌خواهید با خودرو شخصی سفر کنید حتما خودرو خود را کاپیتاژ کنید، گواهینامه خود را بین‌المللی کنید، پلاک ترانزیت بگیرید، گواهی بین‌المللی مالکیت خودرو را تهیه کنید و بیمه آکسا را همراه خود داشته باشید، تا به راحتی سفر کنید. در ضمن قیمت بنزین در ترکیه بسیار بالاست، ولی در جاده‌ها به تعداد زیاد پمپ‌بنزین‌های خصوصی وجود دارد.

تور استانبول زمینی با اتوبوس

اگر می‌خواهید از بین انواع روش‌های سفر زمینی به ترکیه یکی را انتخاب کنید، بهترین نوع سفر تور استانبول زمینی با اتوبوس می‌باشد. زیرا هم سریع‌تر و هم آسان‌تر است و البته محبوب‌تر! کیفیت این اتوبوس‌ها هم به علت طولانی بودن مسیر بسیار بالاست. اتوبوس‌ها اکثرا VIP بوده و 25 نفر ظرفیت دارند.

مسیر اتوبوس در تور استانبول زمینی

تور استانبول زمینی با اتوبوس به این صورت است که شما از یکی از پایانه‌های اتوبوس‌رانی تهران که شامل: ترمینال بیهقی (آرژانتین) و یا ترمینال غرب (میدان آزادی) است، سوار اتوبوس‌های VIP می‌شوید. از شهرهای قزوین، میانه، تبریز و مرند و ماکو گذر می‌کنید تا به مرز بازرگان برسید و برای کار‌های اداری خروج از کشور، وارد پایانه مرزی ایران و ترکیه می‌شوید. تا قبل از همه‌گیری کرونا ادامه مسیر را هم با همان اتوبوس‌های ایرانی امکان‌پذیر بود، اما در حال حاظر از مرز با ون‌های ترک و یا اتوبوس به مسیر خود ادامه خواهید داد.

مدت زمان تور استانبول با اتوبوس؛ غذای آماده فراموش نشود

در سفر زمینی به استانبول شما چیزی در حدود 36 ساعت را با اتوبوس در راه هستید. از این رو باید چند نکته را مد نظر داشته باشید. اول اینکه خوراکی و غذا همراه خود داشته باشید. زیرا در اتوبوس به شما وعده غذایی نمی‌دهند و فقط عصرانه و میان‌وعده سرو می‌شود. البته لازم به ذکر است که اتوبوس‌ها تقریبا هر 4 ساعت 1 بار مدت کوتاهی توقف خواهند داشت.

تور استانبول زمینی از کدام شهر‌ها اجرا می‌شود؟

با توجه به توضیحات بالا اگر قصد سفر از شهر‌های مختلف را برای تور استانبول زمینی دارید باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در ابتدا باید خود را به تهران برسانید و بعد سوار اتوبوس‌های تور استانبول زمینی بشوید. البته اگر در شهر‌های شمال غربی کشور ساکن هستید می‌توانید در بین مسیر در ترمینال تبریز به اتوبوس اضافه شوید تا مجبور نباشید تا تهران بیایید.

هتل‌های تور استانبول زمینی؛ انتخاب زمان تور با ما، هتل با شما

معمولا در تور‌های زمینی استانبول در پکیج اصلی چند هتل 3 و 4 ستاره وجود دارد، که بنا به سلیقه شخصی، می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که این هتل‌ها اغلب هتل‌های خوبی هستند تا لذت یک اقامت خوب را داشته باشید. ضمنا در زمان‌های مختلف ممکن است لیست هتل‌ها متغیر باشد.

قیمت تور استانبول زمینی

اینکه شما چه زمانی را برای تور زمینی انتخاب می‌کنید! کدام هتل را برای اقامت تور زمینی استانبول انتخاب می‌کنید! و یا اینکه از کدام آژانس معتبر تور خود را انتخاب می‌کنید، بسیار مهم است. اگر نوروز و یا تابستان را برای سفر انتخاب کنید باید هزینه بیشتری را بپردازید ولی در نهایت قیمت تور استانبول زمینی بسیار با‌‌صرفه‌تر از تور هوایی می‌باشد.

رزرو تور استانبول زمینی به صورت لحظه آخری

 تور زمینی استانبول در تمام طول سال برگزار نشده و فقط در برخی ایام سال مثل تعطیلات نوروز امکان رزرو آن ها وجود دارد. مسلما اگر بخواهید در نوروز به صورت زمینی به ترکیه سفر کنید، باید فکر رزرو تور لحظه آخری استانبول را از سر بیرون کنید، چرا که احتمال پر نشدن و در نتیجه لحظه آخری شدن این تور بسیار پایین است.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)