سفر به بلژیک با نهال گشت

تور بلژیک

لیست تورهای بلژیک

از آنجا که اقدام به اخذ ویزای گروهی شرایط اخذ ویزای بلژیک را تسهیل می‌کند، تنها با داشتن تمکن مالی 70,000,000 تا 100,000,000 تومانی، گردش حساب 3 ماهه (فعال بودن حساب) و تاریخچه سفری قادر به دریافت این ویزا خواهید بود. بهار و پاییز از مطبوع‌ترین و اقتصادی‌ترین زمان‌های سفر به بلژیک است. مبلغ ضمانت نامه نیز 70,000,000 تا 100,000,000 تومان، بسته به شرایط متقاضی متغیر است. کیفیت هتل‌ها مطلوب است و روزانه حدود 100 یورو هزینه دارید! برای مطالعه مفصل‌تر هر یک از مواضع‌ مطرح شده، با ما همراه باشید.

شرایط اخذ ویزای بلژیک

بلژیک عضوی از اتحادیه شینگن است. اصلی‌ترین شرایط اخذ این ویزا تمکن مالی 70,000,000 تا 100,000,000 تومانی، گردش حساب 3 ماهه اخیر و تاریخچه سفری قوی می‌باشد. ویزای بلژیک مصاحبه ندارد و تعیین وقت سفارت بلژیک توسط کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. برای دریافت وقت سفارت فقط به اسکن یا عکسی با وضوح بالا از پاسپورت خود نیاز دارید. 21 روز کاری پس از مراجعه به دفتر وی اف اسی گلوبال برای انگشت نگاری و تحویل مدارک، قادر به دریافت ویزای خود هستید.

معیارهای متفاوت انتخاب بهترین زمان‌های سفر به بلژیک!

بلژیکی‌ها عاشق شکایت و گله کردن از آب و هوای کشورشان هستند و به شما می‌گویند که اکثر روزهای سال در بلژیک باران می‎بارد! اما این ذهنیت چندان درست نیست. بلژیک آب و هوایی نزدیک به مدیترانه‌ای با تابستان‌هایی خنک و زمستان‌هایی معتدل دارد.

بهار، بهترین زمان سفر به بلِیک از نظر آب و هوای بلژیک!

بهار بلژیک پرنشاط و دلچسب است. گرچه در آغاز بهار هوا سرد و مه‌آلود می‌باشد و باران می‌بارد، با فرا رسیدن اردیبهشت همه چیز تغییر می‌کند و شاهد آفتابی‌ترین ماه‌ سال خواهید بود. عید پاک از محبوب‌ترین جشن‌ها برای گذراندن تعطیلات در بلژیک است. در این زمان گردشگر چندانی به بلژیک سفر نمی‌کند و مکان‌های توریستی چندان شلوغ نمی‌شود. قیمت‌ها نیز از تابستان کمتر است.

پاییز، بهترین زمان سفر به بلژیک برای کاهش هزینه‌ها و دوری از ازدحام گردشگران!

اگر از جمعیت و شلوغی تابستان‌های بلژیک بیزارید، پاییز بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات در بلژیک است. باران در پاییز معمول است و هوا از میانه آبان رو به سردی می‌رود. با از راه رسیدن آذر هوا رو به سردی می‌رود و رطوبت بالای هوا باعث می‌شود این سرما حتی محسوس‌تر باشد. خبر خوب! اینکه قیمت‌ها از بهار و تابستان ارزان‌تر است.

تابستان، گرم‌ترین آب و هوای بلژیک را دارد و سراسر جشن و شادی است!

تابستان بلژیک با آنکه کمی باران به خود می‌بیند و چندان گرم نمی‌شود، از سایر فصول گرم‌تر است. این فصل مناسب‌ترین زمان برای گردشگری است. اما این به آن معناست که مردم، از هر نقطه از جهان برای سیاحت به بلژیک می‌آیند! همه‌ی اماکن دیدنی مملو از گردشگر است و نرخ‌های اجاره ملک و خودرو، غذا و سایر مخارج نسبت به دیگر ایام بالاتر می‌باشد! سالانه بیش از 7 جشنواره بزرگ در تابستان‌های بلژیک برگزار می‌شود و هر زمان از تابستان که به بلژیک سفر کنید، قادرید در برخی جشن‌ها و جشنواره‌ها شرکت کنید.

ضمانت‌نامه بازگشت مسافر؛ و ضرورت ارائه آن

معمولا آژانس‌های خدمات مسافرتی، برای آنکه از بازگشت مسافر اطمینان حاصل کنند، ضمانت‌نامه‌ای در قالب چک یا ضمانت‌نامه بانکی با مبلغی بین 70,000,000 تا 100,000,000 تومان از مسافر (با توجه به شرایط او) اخذ می‌کنند. زیرا در صورتی که مسافر به محل زندگی خود بازنگردد، اعتبار آژانس مسافرتی نزد سفارت‌خانه از بین می‌رود. این ضمانت‌نامه هیچ ارتباطی به سفارت خانه‌ ندارد و باید برای تاریخ 2 روز پس از بازگشت مسافر تنظیم شود.

خدمات رایج تور بلژیک شامل چه مواردی است؟

  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • اقامت در برترین هتل‌های 4 و 5 ستاره (به همراه صبحانه)
  • اخذ ویزای توریستی شینگن
  • بیمه مسافرتی
  • تور لیدر مسلط به زبان فارسی
  • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی
  • گشت شهری به همراه راهنمای فارسی زبان

چه عواملی در تعیین قیمت تور بلژیک موثر است؟

عوامل اصلی تعیین کننده قیمت تور بلژیک، هزینه اخذ ویزا، هزینه بلیط رفت و برگشت هواپیما و رزرو هتل می‌باشند. هزینه اخذ ویزا حدود 2,500,000 و بلیط رفت و برگشت مبلغی بین 5,000,000 تا 9,000,000 تومان می‌باشد. هتل‌ها نیز از 1 تا 5 میلیون تومان متغیر هستند. اکثر تورهای گروهی بلژیک با کلاس پروازی اکونومی، اتاق‌های استاندارد، یک گشت شهری (با امکان برگزاری گشت‌های بیشتر با هزینه اضافی) و هتل‌های 3 یا 4 ستاره بسته می‌شوند. گرچه باید بدانید هتل‌ها هرچه دسترسی بهتری به اماکن تفریحی، فرودگاه و مرکز شهر داشته باشند، قیمت‌شان بالاتر است.

کیفیت هتل‌های بلژیک؛ رضایت بخش!

با در نظر داشتن بازخوردی که از مسافران پیشین بلژیک خود گرفته‌ایم، می‌توان نتیجه گرفت که هتل‌های بلژیک اکثرا از کیفیت خوبی برخورد هستند. نظافت مطلوب، کیفیت غذای خوب، برخورد متشخصانه خدمه و غیره از خصوصیات معمول این هتل‌ها می‌باشد. هتل‌های پکیچ تور بلژیک شامل صبحانه هستند و سایر وعده‌ها غذایی را میهمان خود هستید. گرچه با پرداخت هزینه، قادرید ناهار و شام را نیز در اتاق یا سوئیست خود سرو کنید. در پایان باید گفت که هر یک از هتل 3، 4 یا 5 ستاره بلژیک را برای اقامت انتخاب کنید، از کیفیت آن راضی خواهید بود!

در سفر به بلژیک روزانه حدود 100 یورو هزینه دارید!

روزانه 97 یورو، هفتگی 650 یورو و ماهانه 2,400 یورو مخارج متوسط پیش بینی شده در سفر به بلژیک می‌باشد و این هزینه‌های روزانه مذکور شامل 32 یورو برای غذا، 3 یورو برای آب، 13 یورو برای وسایل نقلیه درون شهری، 11 یورو برای تفریح، 5 یورو برای انعام (دلخواه) 21 یورو برای سفرهای بین شهری و 11 یورو برای نوشیدنی می‌باشد.

شاید برای شما هم سوال باشد! (سوالات متداول تور بلژیک)

1. چه مدت قبل تر از سفر به بلژیک برای خرید تور اقدام کنیم؟

با توجه به پروسه اخذ ویزای بلژیک، بهتر است که حدودا بین 2 تا 3 ماه قبل از سفر برای خرید تور بلژیک اقدام کنید. از این زمان، حدودا 60 روز برای وقت سفارت و حدودا 21 روز برای دریافت جواب در نظر گرفته شده است.

2. بهتر است چند شب در بلژیک اقامت داشته باشیم؟

از آنجا که وسعت کشور بلژیک کم است در زمان کوتاهی قادرید اماکن دیدنی این کشور را ببینید. همه چیز بستگی به خواست شما دارد.

3. دلیل اختلاف قیمت تورهای مشابه بلژیک در چیست؟

مهم‌ترین دلیل اختلاف قیمت تورهای مختلف بلژیک سود آژانس‌های مسافرتی و خدماتی است که با تور به شما ارائه می‌شود. به طور مثال، شما یک تور بلژیک را با خدمات اقامت در هتل 5 ستاره، بلیط رفت و برگشت هواپیما، خدمات اخذ ویزا، ترانسفر فرودگاهی، گشت شهری و راهنمای محلی را با تور دیگری با خدمات اقامت در هتل 3 ستاره، بلیط رفت و برگشت هواپیما و خدمات اخذ ویزا مقایسه کنید. خب بدیهی است که این دو تور بلژیک اختلاف قیمت داشته باشند!

4. از ایران تا بلژیک چند ساعت فاصله داریم؟

پرواز ایران تا بلژیک به شکل مستقیم حدود 5 ساعت و به شکل غیر مستقیم حدود 8 ساعت به طول می‌انجامد. در پروازهای غیر مستقیم، شرکت هوایی متعلق به هر کشوری باشد، یک توقف در پایتخت آن کشور خواهید داشت. ایرلاین‌های قطر اِیروِیز با توقف در دوحه، ترکیش ایرلاینز با توقف در استانبول، اوکراین ایرلاینز با توقف در کیف، آسترین (اتریش) با توقف در وین و اِمیرِیتِس (امارات) با توقف در دوبی پروازهای رایج به بلژیک هستند.

5. فرزندی خردسال دارم، هزینه‌های پرواز و هتل آن چگونه محاسبه می‌شود؟

بسته به سیاست‌های خطوط هوایی، ممکن است کودک بزرگ‌تر از 2 سال شخص کامل محسوب شود، یا ممکن است کودک زیر 12 سال را فرد کامل محسوب نکنند و تخفیف‌های 50% شامل حالتان شود. اگر کودکی خردسال دارید، حتما قبل از خرید بلیط، این مسئله را از آژانس هوایی سوال کنید، اما جدا از تخفیف بلیط هوپیما، معمولا هتل‌ها تخفیف‌های بسیار خوبی برای کودکان خردسال ارائه می‌دهد.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)