تور ترابزون

تور ترابزون

لیست تورهای ترابزون

تور باتومی + ترابزون
تور 6 روزه باتومی + ترابزون نوروز 1403

تاریخ رفت

28 اسفند ماه

2 فروردین ماه

5 فرودین ماه

اقامت

6 روز

هتل

4 ستاره

5 ستاره

اتوبوس

از 13,990,000 تومان

اطلاعات تور

پیشنهاد ویژه

نهال‌گشت

تور ترابزون و باتومی ویژه نوروز
تور زمینی ترابزون و باتومی نوروز 1403

تاریخ رفت

28 اسفند ماه

5 فروردین ماه

اقامت

6 روز

هتل

3 ستاره

4 ستاره

5 ستاره

اتوبوس

از 14,990,000 تومان

اطلاعات تور

تور ترابزون و سامسون ویژه نوروز
تور ترابزون و سامسون ویژه نوروز

تاریخ رفت

28 اسفند ماه

2 فروردین ماه

اقامت

6 روز

هتل

4 ستاره

از 15,300,000 تومان

اطلاعات تور

تور 5 شب باتومی + ترابزون نوروز 1403

تاریخ رفت

28 اسفندماه

2 فروردین ماه

اقامت

6 روز

هتل

3 ستاره

4 ستاره

5 ستاره

اتوبوس

از 16,590,000 تومان

اطلاعات تور

ترابزون، شهری به قدمتی جاده ابریشم و بندرگاهی به یادگار مانده از روم باستان که همواره یکی از مراکز مهم تجاری در حاشیه دریای سیاه بوده است. همین قدمت و موقعیت، ترابزون را به یکی از مهم‌ترین و با شکوه‌ترین شهرهای تاریخ عثمانی و ترکیه تبدیل و تور ترابزون را به یکی ازتورهای محبوب در بین تورهای ترکیه بدل می‌کند، توری که با وجود جذاب و خاطره انگیز بودن که یکی از تورهای ارزان ترکیه به حساب می‌آید.

چرا تور ترابزون ارزان است؟

اگرچه، ترابزون هم مانند شهرهایی چون آنتالیا و استانبول، جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و تفریحی بسیاری دارد، اما تور ترابزون هنوز هم به اندازه تورهایی مثل تور آنتالیا یا تور استانبول شناخته شده نیست. با این حال، موقعیت جغرافیای ترابزون که در شمال شرق ترکیه واقع شده و بعد از شهر وان، نزدیکترین شهر توریستی ترکیه به ایران است، باعث شده تا طی سال‌های اخیر محبوبیت تور ترابزون، در بین ایرانیان بیش از پیش گردد. چراکه این نزدیکی و خلوتی ترابزون، سبب به‌صرفه‌تر شدن تور ترابزون می‌شود. از طرف دیگر شهر ترابزون یکی از بنادر تجاری مهم در دریای سیاه بوده و همین موضوع، ترابزون را به بازاری خوب برای خرید به صرفه و ارزان تبدیل کرده است. پس اگر می‌خواهید بدانید که شرایط تور ترابزون چیست؟ و بهترین فصل برای تهیه تور ترابزون چه زمانی است؟ یا اینکه بهترین هتل‌های ترابزون کدامند؟ و شرایط اقامت و گشت و گذار در ترابزون به چه صورت است؟ در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین فصل برای سفر به ترابزون

همانطور که گفته شد، ترابزون، شهری در ساحل دریای سیاه بوده و به همین خاطر نیز، آب و هوایی نظیر شهرهای شمالی ایران دارد، البته به اندازه آن‌ها شرجی و گرم نبوده و در تمام طول سال آب و هوایی یکسان دارد. در نتیجه، سفر به ترابزون در هر زمانی خالی از لطف نیست. اما اینکه بهترین زمان برای تهیه تور ترابزون چه موقع از سال است به هدف شما از سفرتان بستگی دارد.

در فصل بهار میانگین دمای هوای ترابزون 14 درجه سانتیگراد و اغلب بارانی است. از اوایل اردیبهشت تا اواخر تیر هم آسمان ترابزون آفتابی و هوای ترابزون مطبوع‌تر خواهد شد و از نظر آب و هوا بهترین زمان برای سفر به ترابزون در همین ایام است.

تابستان ترابزون آنقدرها هم گرم نیست، میانگین دمای هوای ترابزون در تابستان 25 درجه سانتیگراد است. البته برخی روزها، دمای هوا بالاتر بوده و رطوبت هوا ممکن است کمی آزاردهنده باشد. اما همین گرمای هوا، بهترین فرصت را برای استفاده از تفریحات آبی و پارک آبی ترابزون فراهم خواهد کرد.

آسمان ترابزون در فصل پاییز بارانی و دمای هوا بالاست، به همین دلیل، ترابزون در فصل پاییز کمی خلوت‌تر و هزینه اقامت در ترابزون، نسبت به بهار و تابستان کمی پایین‌تر است. در زمستان هم که هوا به شدت سرد، خیابان‌ها و کوچه‌های ترابزون، غالبا پوشیده از برف و دمای هوا گاها نزیدک به صفر است. به همین دلیل، در این فصول، به ویژه درآذر ماه و دی ماه، ترابزون، کمی خلوت بوده و در نتیجه هزینه‌های اقامت در ترابزون در این فصل بسیار پایین است.

چگونه به ترابزون سفرکنیم؟ هوایی یا زمینی؟

اگرچه تاکنون پرواز مستقیمی از تهران به مقصد ترابزون وجود نداشت. اما شرکت هواپیمایی سان‌اکسپرس اقدام به راه‌اندازی پرواز مستقیم از تهران به مقصد ترابزون از نوروز 99 کرده است. از سوی دیگر، شهر ترابزون در مسیر خطوط راه آهن ترکیه واقع نشده و در حال حاضر، تنها راه‌های دسترسی به این شهر هوایی و زمینی است.

تور ترابزون هوایی

نکته‌ای که در مورد تور ترابزون هوایی باید در نظر بگیرید این است که نرخ بلیط پرواز تهران – ترابزون پایین‌تر از پرواز به سایر شهرهای ترکیه خواهد بود و دردسرها و خستگی خطرات سفر زمینی به ترابزون را نخواهد داشت. اما تور ترابزون هوایی دو مشکل دارد که یکی هزینه خیلی بالای تور ترابزون هوایی نسبت به تور زمینی ترابزون و نکته دیگر کم بودن تعداد پروازهای تهران به مقصد ترابزون است.

تور ترابزون زمینی با اتوبوس

تور زمینی ترابزون با اتوبوس‌های و از شهرهای مختلف برگزار شده و بسیار کم هزینه است. مسافت تهران تا ترابزون از طریق راه زمینی 1,557 کیلومتر بوده و حدود ۲۱ ساعت طول می‌کشد تا با اتوبوس از مبدا تهران به مقصد ترابزون رسید. به دلیل همین طولانی بودن مسافت و زمان سفر، تمامی اتوبوس‌هایی که در مسیر تور زمینی ترابزون رفت و آمد می‌کنند، VIP بوده و دارای امکانات رفاهی بسیاری می‌باشند. در نتیجه در تور زمینی ترابزون، نه تنها دچار خستگی ناشی از سفر طولانی نمی‌شوید، بلکه از طبیعت زیبای مسیر در طول سفر زمینی به ترابزون هم لذت خواهید برد.

تور ترابزون زمینی با خودرو شخصی

سفر زمینی به ترابزون را می‌توانید با خودرو شخصی خود انجام دهید. بدین منظور ابتدا به شهر تبریز رفته، سپس از طریق یکی از سه مرز بازرگان، رازی یا سرو وارد خاک ترکیه شده و از آن‌جا هم راهی ترابزون می‌شوید. البته باید توجه داشته باشید که قبل از سفر می‌بایست مقدمات اداری ترانزیت خودرو به ترکیه را از طریق آژانس گردشگر انجام داده و هزینه‌های کاپوتاژ خودرو، صدور گواهینامه بین‌المللی و سایر خدمات مربوط به ترانزیت خودرو را پرداخت کنید. همچنین در نظر داشته باشید که قیمت هر لیتر بنزین در ترکیه بالغ بر 12,000 تومان است. مسیر تور زمینی ترابزون در خاک ترکیه به این صورت است که بعد از مرز بازرگان از شهرهای دوبایزید، حوراسان، پاسینلر، عزیزه، بایبورت، آیدین تپه، سورمنه عبور کرده و در نهایت به ترابزون خواهید رسید.

اقامت در هتل‌های ترابزون

شما در ترابزون مشکلی برای یافتن محل اقامت متناسب با شرایط خود نخواهید داشت، زیرا به اندازه کافی در این شهر هتل با کیفیت وجود دارد که بخواهید اوقات خوشی را در آن‌ها برای خودتان رقم بزنید. اما اینکه از بین هتل‌های ترابزون، کدام یک گزینه بهتری است، به شرایط و خواست خودتان از تور ترابزون بستگی دارد. به طور مثال هتل‌های نزدیک به مرکز شهر، قیمت‌های بالاتری را ارائه می‌دهند. اما اگر بخواهید صرف‌نظر از هزینه‌ها نزدیک‌ترین هتل به مرکز شهر ترابزون را که دارای بالاترین کیفیت است انتخاب کنید زورلو گرند هتل ترابزون بهترین گزینه می‌باشد. از دیگر هتل‌های خوب ترابزون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هتل‌های 3 ستاره ترابزون

هتل آکسولار ترابزون، هتل نظر ترابزون، هتل مورا ترابزون، هتل فنگو ترابزون، هتل فزا ترابزون، هتل گرند کبک ترابزون، هتل سوئیت آندالوس ترابزون، هتل علی بی اوغلو اپارت ترابزون.

هتل‌های 4 ستاره ترابزون

هتل نووتل ترابزون، هتل یالی پارک ترابزون، هتل تیلی ریزورت ترابزون، پارک دادمان ترابزون، هتل پاناگیا سوئیت ترابزون، هتل خانه های کوهستانی آکاتپه ترابزون، هتل آسلیا ترابزون، هتل سوئیت بولاک کوهلا ترابزون.

هتل‌های 5 ستاره ترازون

هتل رامادا پلازا ترابزون، هتل ورا سوئیت ترابزون، هتل رادیسون بلو ترابزون، هتل دابل تری بای هیلتون ترابزون.

جاذبه‌های توریستی ترابزون

ترابزون شهری است، بیرون آمده از پس تاریخی کهن و واقع شده در دل طبیعتی زیبا؛ به همین دلیل است که جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیادی را در خود جای داده تا برای هر گردشگری و با هر سلیقه‌ای جذاب به نظر می‌آید. علاوه بر این، توسعه گردشگری در این شهر سبب شد تا تفرجگاه‌‌های زیادی در ترابزون ساخته شده و تا گردشگرانی را که به دنبال تفریح و سرگرمی هستند را هم راضی نگه دارد. به طور مثال، از معروف‌ترین جاذبه های تاریخی ترابزون میتوان به دیوار ترابزون که قدمت آن به دوره حضور رومیان در ترابزون میرسد، صومعه کیمالکی یا نجات دهنده ترابزون که در قرن هفتم میلادی ساخته شده، عمارت آتاتورک ترابزون، مسجد ایاصوفیه ترابزون، موزه تاریخ ترابزون و مسجد گلبهار خاتون ترابزون هستند. همچنین از جمله جاذبه‌های طبیعی و توریستی ترابزون می‌توان به اوزون گول ترابزون، دریاچه سراگولی ترابزون، پارک زنگنوس ترابزون و میدان پارک ترابزون اشاره کرد. برای لذت از تفریحات آبی در ترابزون نیز می‌توانید سری به پارک آبی ترابزون بزنید.

مراکز خرید ترابزون

یکی از دلایل مهم سفر به ترکیه و یکی بخش‌های جذاب تورهای ترکیه خرید از بازارهای سنتی و یا مدرن ترکیه است. بازارهایی که خود یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی ترکیه به خصوص در شهرهای تاریخی ترکیه محسوب می‌شوند. ترابزون هم یکی از شهرهای تاریخی ترکیه بوده که بازارهای سنتی و مدرن زیادی دارد. اگر قصد خرید از بازارهای مدرن ترابزون را دارید، مرکز خرید وارلی‌باش آتاپارک، فروم ترابزون، اوت لت جواهر و مرکز خرید میرا پارک بازار، از جمله مراکز خرید مدرن ترابزون می‌باشند. البته باید توجه داشته باشید که در ترابزون به مانند آنچه در خیابان استقلال استانبول می‌بینید، برندهای مختلف و معروف خیلی به چشم نمی‌خورند و این مساله شاید برای برند بازها خیلی جذاب نباشد. همچنین اگر بخواهید در کنار خرید، با آداب، رسوم، فرهنگ و معماری این شهر نیز آشنا شوید، می‌توانید سری به آوروپا پازاری (بازار روس‌های ترابزون) و بازار جواهرسازی سارای گوموش بزنید. در کل خرید ارزان از ترابزون ترکیه، یکی از دلایل مهم تهیه تور ترابزون است.

هزینه‌های سفر به ترابزون

سوای از هزینه‌های تور می‌بایست هزینه‌ای را هم برای تفریح و گشت و گذار روزانه در ترابزون در نظر بگیرید که این هزینه‌ها شامل هزینه خورد و خوراک، حمل‌و نقل درون شهری، بازدید از اماکن گردشری و تفریحی ترابزون بوده و مبلغی بین 100 تا 350 هزار تومان به طور متوسط برای هر نفر در روز است.

اگر نخواهید با تور به ترابزون بروید روزانه باید چقدر در ترابزون هزینه کنید؟

شما روزانه در ترابزون به صورت متوسط 330 هزار تومان هزینه هتل و 90 هزار تومان هزینه غذا دارید و در کل، تمام هزینه‌های شما در یک روز در حالت متوسط 450 هزار تومان می‌شود. اما بخواهید اقامتی لوکس را در این شهر تجربه کنید، این هزینه به 1,5 میلیون تومان هم خواهد رسید.

تور ترابزون در مجموع می‌تواند سفری خوب و فراموش نشدنی برای شما باشد. تور ترابزون شاید جذابیت کمتری نسبت به تور استانبول و تور آنتالیا داشته باشد، اما چند ویژگی خوب این تور، می تواند شما را از سفر به ترابزون رازی کند و آن هم قیمت به صرفه و ارزان آن نسبت به دیگر شهر ها، وجود بازارها و مراکز خرید با قیمت‌های مناسب، غنی بودن ترابزون از نظر هتل‌های اقامتی و وجود آثار تاریخی و مکان‌های تفریحی جذاب در در ترابزون است و اگر سخت‌گیر نباشید، می‌توانید سفر دلچسبی را با تور ترابزون تجربه کنید.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)