تور ارمنستان

تور ارمنستان

پیشنهادات ویژه تور ارمنستان

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور اقتصادی زمینی ایروان – 3 شب و 4 روز

4 روز از 13 اسفند تا 29 اسفنداتوبوس 6,300,000

تور 4 شب و 5 روز ایروان از تهران

5 روز اسفند ماه قشم ایر 10,480,000

تورهای نوروزی ارمنستان

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور گروهی ارمنستان ویژه نوروز

5 روز زمستان 1402اتوبوس 12,900,000

تور 3 شب ارمنستان ویژه نوروز 1403

4 روز فروردین ماه قشم ایر 15,990,000

تور 4 شب ارمنستان ویژه نوروز 1403

5 روز فروردین ماه قشم ایر 17,180,000

تور تفلیس ایروان ویژه نوروز

6 روز 28 اسفندماه – 3 فروردین ماهاتوبوس 19,990,000

تور هوایی ارمنستان از تبریز ویژه نوروز 1403

5 روز فروردین ماه آساجت 20,590,000

تور 5 شب ارمنستان ویژه نوروز 1403

6 روز نوروزقشم ایر 20,600,000

تور 6 شب ارمنستان ویژه نوروز 1403

7 روز فروردین ماه ایران ایرتور 22,720,000

تور 7 شب ارمنستان ویژه نوروز 1403

8 روز زمستان 1402قشم ایر 22,900,000

تورهوایی ارمنستان از مشهد ویژه نوروز 1403

4 روز بهار 1403فلای وان 26,500,000

تور ترکیبی تفلیس ایروان ویژه نوروز

7 روز زمستان 1402وارش 26,690,000

لیست تورهای عید فطر ارمنستان

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور زمینی ارمنستان ویژه عید فطر

4 روز بهار 1403اتوبوس 6,900,000

تور هوایی ارمنستان ویژه عید فطر

4 روز بهار 1403وارش 17,150,000

تورهای زمینی ارمنستان

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور زمینی ایروان از تبریز

4 روز بهمن ماه – اسفند ماه اتوبوس 5,630,000

تور اقتصادی زمینی ایروان – 3 شب و 4 روز

4 روز از 13 اسفند تا 29 اسفنداتوبوس 6,300,000

تور 4 شب زمینی ارزان ایروان

5 روز اسفند ماه اتوبوس 6,700,000

تور زمینی ایروان ارمنستان 5 شب

6 روز اسفند ماه اتوبوس 7,560,000

تور زمینی ایروان 6 شب

7 روز اسفند ماه اتوبوس 8,400,000

لیست تورهای هوایی ارمنستان

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور 4 شب و 5 روز ایروان از تهران

5 روز اسفند ماه قشم ایر 10,480,000

تور 7 شب و 8 روز ارمنستان از تهران

8 روز اسفند ماه قشم ایر 15,400,000

تور 5شب و 6 روز ارمنستان از تهران

6 روز اسفند ماه ایران ایرتور 16,650,000

تور 3 شب و 4 روز ایروان از تهران

4 روز اسفند ماه قشم ایر 17,610,000

تور 6شب و 7 روزه ارمنستان از تهران

7 روز اسفند ماه ایران ایرتور 18,600,000

مشاوره سفر تور ارمنستان

تور ارمنستان را زمینی برویم یا هوایی؟

قیمت تور ارمنستان هوایی حتی با تخفیف نیز اختلاف بسیار زیادی با تور زمینی ارمنستان دارد. همین مسئله مسافران را به سفر زمینی ترغیب می‌کند. با تور زمینی حتی اگر بودجه محدودی هم داشته باشید امکان اقامت در هتل‌های 5 ستاره ارمنستان را دارید. اما در تور هوایی ارمنستان با همان بودجه مجبور به اقامت در هتل‌های 4 یا 3 ستاره هستید. البته در سفر زمینی، امکان تلف شدن وقت شما در مرز بابت ایجاد مشکل در سیستم‌های مرزی مانند قطعی برق وجود دارد. در برخی مواقع نیز اتوبوس‌ها در ترافیک‌های طولانی یا برف گیر می‌کنند که باعث ایجاد خستگی بیشتر در سفر می‌شود. اما در سفر هوایی به ارمنستان نهایتا در 1 الی 1:30 ساعت به مقصد می‌رسید. البته جدا از مسافت، مسیر زمینی ارمنستان زیبایی‌های خودش را دارد.

در تور ارمنستان زمینی از مسیر هم لذت می‌برید

در تور ارمنستان زمینی با اتوبوس 25 نفره VIP به سفر می‌روید. مسیری که از مرز تا ایروان با این اتوبوس طی می‌کنید شبیه به جاده چالوس، زیبا و سرسبز است. حتی در پاییز نیز برگ‌های زرد و نارنجی به زیبایی این مسیر می‌افزاید. حالا اگر با تور گروهی زمینی به سفر بروید، تور لیدر علاوه بر آشنا کردن شما با مسیر، برنامه‌هایی برای خوش‌گذرانی نیز اجرا می‌کند. به این شکل حتی از مسیر 24 ساعته تهران تا ارمنستان نیز لذت می‌برید.

عدم نیاز به تعویض اتوبوس در مرز ارمنستان

در سال‌های پیش مسافران پس از رسیدن به مرز ایران و ارمنستان، وسیله حمل‌ونقلشان را برای رسیدن به ایروان تعویض می‌کردند. این مسئله علاوه بر تلف کردن وقت مسافران، سختی جابه‌جایی وسایل را در هنگام تعویض اتوبوس به همراه داشت. اما درحال‌حاضر تمامی اتوبوس‌ها مستقیم از تهران به ایروان می‌روند و دیگر نیازی به تعویض وسیله نقلیه پس از ورود به خاک ارمنستان نیست.

امکان گرفتار شدن در برف با تور زمینی ارمنستان

برخی مواقع در زمستان برف زیادی در مسیر مرز نوردوز تا ایروان به زمین می‌نشیند. به شکلی که امکان گیرکردن اتوبوس در برف وجود دارد. در صورت ایجاد این مشکل علاوه بر تلف‌شدن وقت، اکثر هزینه پرداختی برای هتل نیز سوخت می‌شود. به همین دلیل بهتر است در زمستان، به‌صورت هوایی تور ارمنستان را رزرو کنید. در سفر هوایی علاوه بر تلف‌نشدن وقتتان در سرما برای انجام تشریفات مرزی، به مشکلاتی همانند گیرکردن اتوبوس در برف نیز مواجه نمی‌شوید.

مقایسه مزایا و معایب تور گروهی و انفرادی ارمنستان

در تور انفرادی ارمنستان، خودتان تکی یا به همراه خانواده و دوستان به سفر می‌روید. اما در تور گروهی ارمنستان با یک گروه با بیش از 15 مسافر و مدیریت یک تور لیدر دور یکدیگر جمع می‌شوید و از ابتدا تا انتها در کنار یکدیگر هستید. در هر دو این تورها خدمات سیمکارت رایگان به ازای هر اتاق، هتل با صبحانه، تورلیدر فارسی‌زبان و بیمه مسافرتی ارائه می‌شود. اما مزایا  و معایب دیگری نسبت به یکدیگر دارند که در جدول زیر به آن‌ها می‌پردازیم.

تور گروهی ارمنستان تور انفرادی ارمنستان
مزایا معایب مزایا معایب
همراه بودن تور لیدر فارسی‌زبان از ابتدا تا انتهای سفر محدود بودن تعداد روزهای اقامت برگزاری روزانه تور ارمنستان انفرادی به صورت زمینی با اتوبوس‌های ترمینال بیهقی یا غرب تهران گشت شهری رایگان ندارد
راهنمایی و حل مشکلات مسافران توسط تور لیدر محدود بودن تعداد هتل‌های انتخابی برای رزرو رزرو تور ارمنستان با هتل‌های دلخواه عدم همراهی تورلیدر از بدو شروع سفر تا انتها
گشت شهری رایگان عدم برگزاری تور در تمامی ایام سال اقامت تا 90 روز بدون اخذ ویزا و محدودیت تور انفرادی ارمنستان به صورت زمینی، ترانسفر رایگان ندارد
آشنایی و ارتباط با اعضاء گروه متناسب نبودن اخلاق و رفتار همه اعضاء گروه امکان برگزاری تور به صورت هوایی عدم برگزاری برنامه‌های ویژه برای مناسبت‌های مختلف در تور ارمنستان انفرادی
برنامه‌های تفریحی داخل اتوبوس در مسیر رفت‌وبرگشت توسط تور لیدر زمینی بودن تور ارمنستان گروهی و مسافت طولانی سفر    
برنامه‌های ویژه برای مسافران در مناسبت‌های مختلف      

تور ارمنستان را برای چند شب رزرو کنیم؟

مرکز شهر ایروان جاذبه‌های توریستی و مراکز خرید متنوعی دارد. بازدید از این مکان‌ها نهایتاً در 3 یا 4 شب انجام می‌شود. اغلب مسافران نیز تور ارمنستان را با همین مدت اقامت رزرو می‌کنند.

محدودیت زمانی تور ارمنستان هوایی برای اقامت

ارمنستان مجوز اقامت 90 روزه بدون اخذ ویزا را به افراد دارای پاسپورت ایرانی می‌دهد. اما باتوجه‌به وجود محدودیت در تعداد پروازها، امکان برگزاری تور هوایی ارمنستان فقط به‌صورت 3، 4 و 7 شب وجود دارد. این محدودیت باعث شده تا تور ارمنستان هوایی لحظه آخری نیز برگزار نشود. البته در تور زمینی این محدودیت زمانی وجود ندارد. به همین دلیل کسانی که قصد رفتن به وک‌های آمریکا و کانادا را دارند نیز مناسب است.

زمان مناسب برای رزرو تور ارمنستان با قیمت مناسب

در یک الی دو سال گذشته، امکان رزرو تور ارمنستان با قیمت ارزان‌تر در نزدیکی زمان سفر وجود داشت. به این تورها اصطلاحا تور لحظه آخری ارمنستان می‌گفتند. اما درحال‌حاضر تور لحظه آخری نه تنها ارزان نیست بلکه گران‌تر از باقی زمان‌ها است. درحال‌حاضر اگر تور ارمنستان هوایی را دو الی چهار هفته زودتر از تاریخ سفرتان رزرو کنید، هزینه تور با توجه به کمتر بودن قیمت پرواز کمتر می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که تور هوایی ارمنستان سریعا در ایام عادی و مخصوصا پیک سفر (عید نوروز و تعطیلات) تکمیل ظرفیت می‌شود. به همین دلیل در ایام پیک سفر حداقل 1 ماه و در ایام عادی حداقل باید 2 هفته قبل از زمان سفرتان تور را رزرو کنید.

مدت‌زمان سفرتان با مدت اقامت در هتل تفاوت دارد

در تور ایروان ارمنستان به‌صورت زمینی، مدت زمانی که در مسیر رفت‌وبرگشت هستید ارتباطی با مدت‌زمان تور یا اقامت شما در هتل ندارد. به طور مثال اگر تور زمینی ارمنستان 7 روزه را انتخاب کنید، 6 شب و 7 روز در هتل و 2 روز را نیز در مسیر رفت‌وبرگشت هستید. یعنی سفرتان تقریبا 9 روز طول می‌کشد.

در زمستان پیست اسکی زاخکازور ایروان را از دست ندهید

در زمستان می‌توانید از پیست اسکی زاخکازور ایروان ارمنستان نهایت لذت را ببرید. این پیست حدودا 1,750 متر ارتفاع از سطح دریا دارد. به همین دلیل یکی از معروف‌ترین پیست‌های اسکی در بین کشورهای همسایه ایران است. اما اگر اهل سرما نیستید و قصد گردش در سطح شهر را دارید، فصل بهار و مرداد ماه بهترین زمان سفر به ارمنستان برای شما به حساب می‌آید.

کدام نوع از هتل‌های ارمنستان را رزرو کنیم؟

تعداد هتل‌های 3 ستاره باکیفیت در ارمنستان کم است. بااین‌حال اگر قصد دارید تا اکثر زمانتان را در بیرون از هتل بگذرانید، به شما اقامت در این هتل‌ها را پیشنهاد می‌کنیم. هتل‌های سه ستاره‌ای همانند شیراک و رجینه به دلیل فاصله کمشان تا مرکز شهر و خدمات مناسب برای اقامت مناسب هستند.

اگر محدودیتی در بودجه ندارید، هتل‌های 4 ستاره ارمنستان با توجه به کیفیت بالاتر انتخاب بهتری هستند. هتل متروپل ایروان یکی از اقامتگاه‌های مناسب 4 ستاره در این شهر به حساب می‌آید که علاوه بر دسترسی مناسب به مرکز شهر، فاصله کمی از وَک‌های آمریکا و کانادا دارد.

اگر قصد رزرو هتل مناسبی را دارید می‌توانید با مشاور تور ارمنستان نهال گشت ارتباط برقرار کنید تا بر اساس نیاز و بودجه شما، پیشنهاد مناسبی ارائه شود.

سفر به ارمنستان بودجه زیادی نمی‌خواهد

هزینه‌های غذا و حمل‌ونقل در ارمنستان ارزان است. به همین دلیل چندان نیازی به بودجه زیاد جهت سفر به ارمنستان ندارید. درصورتی‌که تور ارمنستان را به مدت 3 یا 4 شب رزرو کردید، 300 دلار می‌تواند کفایت هزینه‌هایتان را بدهد. اما اگر قصد سفری لاکچری دارید باید حداقل 500 دلار همراهتان باشد.

شرایط و مدارک موردنیاز برای رزرو تور ارمنستان

تنها مدارک موردنیاز برای رزرو تور ارمنستان داشتن پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار و اسکن کارت ملی است. اما برای ورود به ارمنستان نیاز به تست PCR منفی یا کارت واکسن کرونا با حداقل دو دوز تزریق هستید. حدودا 14 روز نیز بایستی از زمان تزریق واکسن کرونا گذشته باشد.

نحوه رزرو تور ارمنستان با خدمات رایگان از نهال گشت

برای رزرو تور ارمنستان و اطلاع از قیمت بلیط ارمنستان زمینی و هوایی به‌صورت گروهی یا انفرادی با خدمات رایگان کافیست با شماره 1830-026 تماس بگیرید.

سوالات تور ارمنستان

اتوبوس تور ارمنستان زمینی چه زمانی به مقصد می‌رسد؟

اتوبوس تور زمینی ارمنستان حدودا صبح روز بعد از حرکت به مقصد می‌رسد. اما عواملی همانند ترافیک و مشکلات جاده بر روی زمان طی کردن مسیر تاثیرگذار است.

در تور گروهی ارمنستان اگر از هتل رضایت نداشتیم، چه کاری انجام دهیم؟

در صورت نارضایتی از هتل می‌توانید با تور لیدر تور گروهی ارمنستان هماهنگ کرده تا در صورت امکان تعویض هتل یا اتاق برای شما انجام شود.

آیا تور ارمنستان هوایی لحظه آخری برگزار می‌شود؟

خیر تور ارمنستان در هیچ زمانی به‌صورت لحظه آخری با توجه‌ به محدودیت تعداد پروازهایش در طول هفته برگزار نمی‌شود.

در مرز ایران و ارمنستان برای تشریفات مرزی چند ساعت معطل می‌شویم؟

معطلی در مرز بستگی به شلوغی و مشکلات موجود در سیستم‌ها دارد. در صورتی که مشکل خاصی وجود نداشته باشد بین 1 تا 1:30 ساعت فرآیند تشریفات انجام می‌شود.

آیا برای رزرو تور نیازمند به اخذ ویزا ارمنستان هستیم؟

خیر دارندگان پاسپورت ایرانی تا 90 روز امکان اقامت در ارمنستان را بدون اخذ ویزا دارند.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)