تور وان

تور وان

بهترین قیمت و پکیج‌های تور ارزان لحظه آخری یا لوکس وان
33143 026
 • مبدأ حرکت تور وان از تهران و تبریز است.
 • نهال‌گشت کارگزار مستقیم تور وان است.
 • برای اطلاع از نرخ همکار تماس بگیرید.

لیست آفرهای تور وان

تور وان ترکیه

تور زمینی وان ترکیه – 4 روزه

تاریخ رفت
هر روز
اقامت
4 روز
هتل
3+4+5
از1,800,000 تومان
0
اطلاعات تور
تور وان ترکیه 5 روزه

تور زمینی وان ترکیه – 5 روزه

تاریخ رفت
هر روز
اقامت
5 روز
هتل
3+4+5
از2,130,000 تومان
0
اطلاعات تور
تور وان

تور زمینی وان با قطار 4 تخته البرز – تابستان 1400

تاریخ رفت
تابستان 1400
اقامت
5 روز+6 روز
هتل
3+4+5
از2,300,000 تومان
0
اطلاعات تور
تور زمینی ترکیه - وان

تور زمینی ترکیه – وان | با قطار 4 تخته البرز | 3 شب

تاریخ رفت
تابستان 1400
اقامت
4 روز
هتل
3+4+5
قطار البرز
از2,800,000 تومان
0
اطلاعات تور
تور وان ترکیه

تور زمینی ترکیه – وان | با قطار 4 تخته البرز | 4 شب

تاریخ رفت
تابستان 1400
اقامت
5 روز
هتل
3+4+5
قطار البرز
از3,100,000 تومان
0
اطلاعات تور

تورهای وان بر اساس هتل

تور وان هتل هالدی

تور وان هتل هالدی

تاریخ رفت
هر روز
اقامت
4 روز
هتل
4
از2,850,000 تومان
0
اطلاعات تور
تور وان هتل گرند

تور وان هتل گرند

تاریخ رفت
هر روز
اقامت
4 روز
هتل
4
از3,200,000 تومان
0
اطلاعات تور
تور وان هتل الیت ورد

تور وان هتل الیت ورد

تاریخ رفت
هر روز
اقامت
4 روز
هتل
4
از4,350,000 تومان
0
اطلاعات تور

تور وان هتل 5 ستاره لوکس

تاریخ رفت
هر روز
اقامت
4 روز
هتل
4
از4,350,000 تومان
0
اطلاعات تور
تور وان هتل هیلتون

تور وان هتل هیلتون

تاریخ رفت
هر روز
اقامت
4 روز
هتل
4
از4,800,000 تومان
0
اطلاعات تور

⏪ اگر به دنبال مناسب‌ترین و به صرفه‌ترین تور خارجی برای سفر هستید، بی مقدمه باید بگویم که تور وان ترکیه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای سفر خارجی با تور ارزان است. پس با ما همراه باشید تا برای شما از سفر به وان بگوییم. اینکه وان کجاست؟ وان چه جاذبه‌هایی دارد؟ چرا، چه زمانی و چگونه باید به تور وان رفت؟ و اینکه چگونه می‌توان اوقات خوشی را در وان سپری کرد؟

شهر وان کجاست؟

وان، بزرگترین شهر شرق ترکیه است. در کنار جاذبه‌های خوب اما نه‌چندان زیاد و نه آنچنان جذاب وان نسبت به شهرهای غربی ترکیه، نزدیک بودن به مرز ایران و هزینه‌های پایین سفر و فرصت خرید مناسب از وان، تور وان ترکیه را به یکی از بهترین گزینه‌های شروع سفر‌های خارجی در بین ایرانیان تبدیل کرده است. به‌طوری‌که برخی‌ها سالی چند بار به شهر وان رفته تا خریدهای خود را با قیمتی مناسب انجام دهند.

بهترین زمان سفر به وان ترکیه

اوایل اردیبهشت تا اواسط پاییز مطبوع‌ترین زمان سفر به وان است

شهر وان اقلیم قاره‌ای مرطوب دارد و از ویژگی‌های این اقلیم اختلاف دمای بسیار زیاد بین فصول مختلف سال است. به همین دلیل شهر وان تابستانی گرم و خشک و زمستانی برفی و به شدت سرد دارد. در بهار و پاییز نیز هوای شهر وان بارانی و مطبوع است.

فصل زمستان، بهترین زمان سفر به وان ترکیه برای خرید است

به دلیل سرمای زیاد، شهر وان در زمستان خلوت است و هزینه‌های اقامت و قیمت هتل‌ها  پایین است در نتیجه فروشندگان با پایین آوردن قیمت اجناس به صنعت گردشگری و تجارت این شهر در زمستان رونق می‌دهند.

تعطیلات رسمی ایران و ترکیه و اواخر هفته، زمان خوبی برای سفر به وان نیست

در این ایام سوای از بحث شلوغی بیش از حد شهر کوچک وان، باقیمت بالای هتل‌ها موتجه خواهید شد. اما “اگر چاره‌ای جز سفر در ایام تعطیلات را ندارید، بهتر است هتل‌ تور وان خود را از قبل و از طریق آژانس‌های مسافرتی رزرو کنید. زیرا اغلب قیمتی که آژانس‌ها برای هتل ارائه می‌دهند، ارزان‌تر از قیمتی است که هتل‌ها به گردشگران می‌فروشند.”

مسیرهای تور وان

راه و وسیله نقلیه در یک سفر بسیار مهم است. اینکه انتخاب کنید که از چه راهی و چگونه به شهر وان ترکیه بروید، به این بستگی دارد که چه چیزی برای شما اولویت دارد. قطعا برای سفر راحت باید بیشتر هزینه کنید و برای کاهش هزینه هم باید کمی سختی ببینید. شما برای سفر به وان 3 راه دارید:

 • تور وان هوایی
 • تور وان با قطار
 • تور وان زمینی
  • تور وان با خودرو شخصی
  • تور وان با اتوبوس

تور وان هوایی

اگرچه هنوز هم پرواز مستقیمی از ایران به فرودگاه شهر وان وجود ندارد. اما با توجه به حجم بالای سفر از ایران به مقصد وان، شرکت هوایی سان اکسپرس، تصمیم دارد تا برای اولین بار، پروازهای مستقیم مسیر هوایی تهران – وان را برگزار کند که مدت زمان این سفر حدودا یک ساعت‌و‌نیم خواهد بود.

تور وان با قطار

به طور کلی شما با قطار تهران – وان باید حدود 1,067 کیلومتر مسیر طی کنید که حدود 957 کیلومتر آن در ایران و 110 کیلومتر باقی‌مانده در خاک کشور ترکیه می‌باشد. قطار وان فقط در تهران و تبریز مسافرگیری می‌کند. این قطار یکشنبه و چهارشنبه هر هفته حرکت خود را از تهران آغاز می‌کند و در همان روز به تبریز می‌رسد.

قطار تهران – وان روزهای یک شنبه و چهار شنبه هر هفته  از تهران عازم وان شده و پس از عبور از شهرهای کرج، قزوین، تاکستان، خرم‌دره، زنجان، میانه، خراسانک، مراغه، عجب شیر، تبریز و سلماس به ایستگاه مرز رازی می‌رسد. در این ایستگاه مسافرین از قطار پیاده شده و تشریفات خروج از ایران را انجام می‌دهند و دوباره سوار قطار شده تا پس از رسیدن به گذرگاه کاپی‌کوی، برای انجام مرحله دوم تشریفات گمرکی (ورود به ترکیه) و بررسی مدارک از قطار پیاده شوند و این توقف حدود 2 ساعت به طول خواهد انجامید. پس از این مرحله قطار به سمت ایستگاه مقصد حرکت کرده و بعد از 23 ساعت به شهر وان خواهد رسید.

امکانات قطار وان

 • رستوران قطار تهران – وان: امکان تهیه وعده‌های غذایی گرم و متنوع از رستوران قطار وجود دارد.
 • کوپه‌های اکسپرس: کوپه‌های این قطار اکپرس و 6 تخته بوده و امکانات کافی و سرویس خواب در آن‌ها موجود است.
 • سیستم گرمایشی و سرمایشی: قطار وان دارای سیستم گرماش و سرمایش مناسب و تهویه هوایی مطبوع است.
 • سرویس بهداشتی: سرویس‌های بهداشتی این قطار مناسب و تمیز بوده تا شما مشکلی برای این سفر طولانی نداشته باشید.

اگر مایل باشید، می‌توانید، ازشهر وان و از طریق خطوط ریلی کشور ترکیه به سایر شهرهای توریستی این کشور، نظیر ترابزون، بدروم، آنکارا و استانبول نیز سفر کنید.

سفر زمینی به وان ترکیه

با شروع پروازهای مستقیم تهران-وان، سفر به وان کم دردسر و راحت‌تر خواهد شد، اما در آن صورت هم هزینه تور وان شاید به صرفه نباشد. پس اگر قصد داشه باشید تا با هزینه کمتری تور وان خود را تهیه کنید، باید به فکر راه‌های زمینی باشید. کل مسافت زمینی از تهران تا وان 1,093 کیلومتر و در حدود 13 ساعت است. تور وان اغلب به صورت زمینی، هم با اتوبوس و هم با وسیله نقلیه شخصی برگزار می‌شود و از این بابت هزینه آن نسبت به سایر تورهای ترکیه بسیار ارزان‌تر است.

رازی – کاپیکوی، نزدیک‌ترین گذرگاه مرزی به شهر وان

استان آذربایجان غربی، تنها استان کشور است که با ترکیه مرز مشترک دارد و سه گذرگاه مرزی، راه‌های ارتباطی این دو کشور را به هم متصل می‌کنند:

 • مرز رازی – کاپیکوی
 • مرز سرو – اسندره
 • مرز بازرگان – گورباغ

اگرچه نیمی از مسافرین تور استانبول زمینی، مرز بازرگان را برای ورود به خاک ترکیه انتخاب می‌کند، اما کوتاه‌ترین و سریع‌ترین راه سفر به وان ترکیه مرز رازی است.

فاصله مرز رازی تا تهران، تبریز و ارومیه و خوی

برای رسیدن به مرز رازی از تهران شما باید از شهرهای کرج، قزوین، زنجان، تبریز، مرند وخوی عبور کنید. مرز رازی در فاصله 850 کیلومتری از تهران، 290 کیلومتری از تبریز، 200 کیلومتری از ارومیه و 65 کیلومتری از شهر خوی قرار دارد. فاصله مرز رازی تا شهر وان نیز، 90 کیلومتر و در حدود 1/5 ساعت است.

ساعات کاری پایانه مرزی رازی

ساعت کاری پایانه مرزی رازی در نیمه نخست سال از ساعت 9:00 الی 17:00 و در نیمه دوم سال از ساعت 9:30 الی 16:30 خواهد بود.

سفر با خودروی شخصی

در سفر با خودروی شخصی به وان دو راه دارید:

1. قصد عبور از مرز و سفر با خودروی شخصی به وان را درید؟

اگر قصد تجارت و یا سفر به دیگر شهرهای ترکیه را ندارید، بهتر است بیخیال سفر با خودروی شخصی خود تا وان شوید. زیرا در این صورت، علاوه بر انجام امور اداری، باید در حدود 1 میلیون تومان، هزینه‌های اخذ گواهینامه بین المللی، پلاک بین المللی، برچسب CD و IR، کاپوتاژ و مجوز خروج از کشور را بپردازید.

 • درسفر با خودرو شخصی حتما هتل‌هایی را انتخاب کنید که دارای پارکینگ هستند.

2. قصد سفر با خودروی شخصی تا مرز رازی را دارید؟

برای رفتن به این مرز باید به شهر تبریز، خوی و سپس به مرز رازی رفت:

 • فاصله تهران تا تبریز 7 ساعت
 • تبریز تا مرز رازی ۳ ساعت

می‌توانید خودروی خود را در پارکینگ‌های شهر خوی و یا پارکینگ‌های پایانه مرزی پارک کنید و هزینه پارک در این پارکینگ‌ها اغلب شبی 10 هزار تومان است.

در مرز رازی خودروهای ون‌ ترکی (دولموش)، با دریافت 25 لیر ترکی برای هر نفر، تا میدان اصلی وان خواهند رفت.

تور وان با اتوبوس

در حال حاضر هیچ اتوبوسی مستقیما از ایران به وان ترکیه نمی‌رود، اما می‌توانید قسمت‌هایی از مسیر را با اتوبوس طی کنید. در تور وان با اتوبوس، بلیط رفت و برگشت با اتوبوس VIP تا شهر خوی و همچنین ترانسفر رفت و برگشت به هتل با ون‌های ترک در اختیار شما قرار داده می‌شود.

مدت زمان سفر

 • تهران – خوی با اتوبوس (وی ای پی) 9 ساعت
 • خوی – وان با سواری ون 3 ساعت

توقف اجباری در مرز

هنگام رسیدن به پایانه مرزی، باید از خودرو پیاده شده و در صف انجام امور گمرکی قرار بگیرید، که با توجه به زمان سفر شما ممکن است شلوغ یا خلوت باشد.

عبور از مرز چقدر طور می‌کشد؟

اگر در اوایل هفته و در زمان غیر پیک سفر، مثل اواسط مهرماه، قصد عبور از مرز رازی را داشته باشید، احتمالا با صف چندانی مواجه نخواهید بود. در این صورت می‌توانید بدون مشکل و ظرف مدت حداکثر نیم ساعت از هر دو گیت ایران و ترکیه عبور کنید.

اما اگر در مناسبت‌ها و تعطیلات آخر هفته، یا زمان‌هایی که مردم تمایل بیشتری به سفر دارند مانند شهریور ماه، در پایانه مرزی حاضر شوید، با صف شلوغی مواجه خواهید شد و ممکن است 4 تا 5 ساعت در صف باشید.

عوارض خروج از مرز را در مرز هم می‌توانید بپردازید!

یکی از هزینه‌هایی که در سفر به وان با آن مواجه می‌شوید عوارض خروج از کشور است، که برای هر شخص و برای بار اول 220، بار دوم 330 و برای بار سوم، 440 هزار تومان است و می‌توانید آن ‌را قبل از سفر و در شعب مختلف بانک ملی پرداخت کنید. البته در مرز هم از طریق بانک ملی مستقر در گمرک و همینطور به وسیله دستگاه‌های پرداخت مکانیزه‌ای که در داخل ساختمان گمرک نصب شده، می‌توانید عوارض خود را پرداخت کنید.

بعد از عبور از گیت پایانه مرزی کاپیکوی در خاک ترکیه، مجددا سوار بر ون ترانسفر خود شده و بعد از 1 تا یک‌و‌نیم ساعت به هتل محل اقامت خود در شهر وان خواهید رسید.

تور لحظه آخری وان

گاهی ممکن است ظرفیت تور وان، به دلایلی تا آخرین روزهای ثبت‌نام پر نشود. این در حالی است که شرکت برگزار کننده تور همه ظرفیت‌های تور، چه در بلیط هواپیما یا قطار وان و چه در اتاق‌های هتل را از قبل خریداری کرده باشد. در این شرایط هر صندلی یا اتاق خالی به نوبه خود ضرر محسوب می‌شود. در این شرایط شرکت ارائه دهنده خدمات تور، از دو روز مانده به برگزاری تور، با یک شیب تند شروع به کاهش قیمت تور خود کرده تا با هرقیمتی که شده، آخرین ظرفیت‌های خالی تور را نیز پر کند. خرید یک تور لحظه آخری وان در هر فصلی از سال ممکن خواهد بود. فقط کافی است در کنار تجربه کمی شانس هم داشته باشید. اما صبر کردن تا روز آخر، برای خرید یک تور وان ممکن است هیج نتیجه‌ای نداشته باشد، چون ظرفیت اکثر تورها قبل از رسیدن به روزهای پایانی پر می‌شود. اما برخی از مسافران ترجیه می‌دهند تا ریسک کرده و منتظر تور لحظه آخری وان بمانند تا هزینه کمتری پرداخت کنند.

در چه زمان‌هایی امکان خرید تور لحظه آخری وان وجود دارد؟

معمولا دوره‌هایی مثل اوایل مهرماه به خاطر شروع مدارس، روزهای اول هفته، اواخر فروردین و بعد از تعطیلات نوروز و به ویژه ماه‌های بهمن و اسفند بهترین زمان‌های برای پیدا کردن یک تور لحظه آخری وان هستند. البته باید در نظر داشته باشید که در تعطیلات و مناسبت‌ها پیدا کردن یک تور لحظه آخری بسیار سخت و گاها غیرممکن است.

کیفیت تور لحظه آخری وان در چه حدی است؟

در واقع یکی از مزایای تور لحظه آخری وان این است که کیفیت این تور هیچ تفاوتی با همان تور استاندارد ندارد. در واقع تور لحظه آخری وان به این معناست که تا ساعاتی قبل از شروع سفر ظرفیت قطار و یا هتل تکمیل نشده و درنتیجه با قیمت کمتری به فروش می‌رسد. حال ممکن است پکیج این تورها، با یک هتل 5 ستاره بسته شود و یا یک هتل 3 ستاره. پس پیشنهاد می‌کنیم قبل از هرچیز خدمات تورهای لحظه آخری را با کارگزار خود چک کنید.

تور لحظه آخری وان چقد ارزان‌تر است؟

شما می‎توانید تور لحظه آخری وان را حداقل 20 تا 50 درصد‌ ارزان‌تر از نرخ عادی رزرو کنید.

تور ارزان وان

این یک واقعیت است که شما با هر بودجه‌ای می‌توانید سفر کنید. مثلا برای داشتن یک تور ارزان وان کافیست شرایط و خدمات تور وان را بسته بودجه خود انتخاب کنید. اگر به هتل اهمیت نمی‌دهید یا اینکه اصلا فرصتی برای ماندن در هتل و استفاده از امکانات و حظ بردن از فضای آن را ندارید، کافیست هتلی را انتخاب کنید که امکانات و فضای خاصی نداشته باشد تا مجبور شوید آن‌ها را حساب کنید. پس برای داشتن یک تور ارزان وان باید بودجه مالی و شرایط سفرتان را ابتدا برای خود و سپس برای مشاور سفر آژانس مسافرتی مشخص کنید، تا بتوانید با توجه به نیازهای خود از این سفر، مقرون به صرفه‌ترین تور را برای خود انتخاب نمایید.

آیا تورهای ارزان وان کیفیت پائینی دارند؟

همه چیز به این بستگی دارد که هدف شما از سفر به وان چیست و چقدر می‌خواهید برای سفرتان هزینه کنید. آژانس‌های مسافرتی گاهی پکیج‌های مختلفی را در قالب تور ارزان وان به مسافران معرفی می‌کنند. در مواقع عادی (به جز لحظه آخری‌ها) این هتل است که در ارزان شدن تور وان تاثیر زیادی دارد. پس اگر قرار است تور ارزان وان شما با یک هتل سطح پائین دو یا سه ستاره بسته شود، تور شما می‌تواند کیفیت پائینی داشته باشد. بسیاری از هتل‌های دو یا سه ستاره وان امکانات بسیار ضعیفی دارند. انتخاب با شماست که از امکانات هتل چه می‌خواهید، ولی توجه کنید که فقط صرف ارزان بودن، هتلی را رزرو نکنید، زیرا ممکن است در همان بدو ورود تاب نیاورده و مجبور شوید نصف روزتان را صرف تعویض هتل کنید.

تفاوت تور ارزان وان با تور لحظه آخری وان در چیست؟

تورهای لحظه آخری وان همیشه ارزان نیستند. به طور مثال، در ایام شلوغی و پیک سفر به وان شما به هیچ عنوان نمی‌توانید تور لحظه آخری وان را تهیه کنید اما ممکن است در همان زمان هم تور ارزان وان را با هتل‌های درجه دو یا سه و خدمات بسیار کم تهیه کنید. اما در زمان‌های غیرپیک (مانند مهرماه، خرداد و دی ماه، بهمن و اسفند ماه و اواخر فروردین) شما می‌توانید هم تور لحظه آخری و هم تور ارزان وان را تهیه کنید.

تفاوت تور ارزان وان با تور لحظه آخری وان در چیست؟

تورهای لحظه آخری وان همیشه ارزان نیستند. به طور مثال، در ایام شلوغی و پیک سفر به وان شما به هیچ عنوان نمی‌توانید تور لحظه آخری وان را تهیه کنید اما ممکن است در همان زمان هم تور ارزان وان را با هتل‌های درجه دو یا سه و خدمات بسیار کم تهیه کنید. اما در زمان‌های غیرپیک (مانند مهرماه، خرداد و دی ماه، بهمن و اسفند ماه و اواخر فروردین) شما می‌توانید هم تور لحظه آخری و هم تور ارزان وان را تهیه کنید.

 • در نظر داشته باشید که رزرو ارزانترین تور، رزرو هتل بی‌کیفیت تنها به دلیل ارزان بودن، باعث هدر رفتن سرمایه و زمان شما می‌شود. شما با مقایسه کیفیت و قیمت تورها در سایت نهال‌گشت می‌توانید اطمینان حاصل کنید که با تور ارزانی سفر خواهید کرد که در عین داشتن هزینه مناسب، از کیفیت خوبی برخوردار است.

هتل‌های شهر وان

در بررسی کیفیت هتل‌ها، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد ستاره‌های آن است، اگر بخواهید ساده از کنار قضیه رد شوید، بله حق با شماست. هتل‌های 5 ستاره یک شهر از هتل‌های 4 ستاره آن شهر بهتر می‌باشند و هتل‌های 4 ستاره نیز بهتر از هتل‌های 3 ستاره همان شهر هستند. اما نباید یک هتل 4 ستاره وان را از نظر زیبایی، امکانات و خدمات با یک هتل هم ستاره در دبی مقایسه کرد.

هتل‌های وان

ستاره‌ها را بیخیال شوید!

شاید عامیانه‌ترین فاکتور برای مقایسه هتل‌ها، تعداد ستاره‌های آن‌ها باشد. اما ستاره‌ها معیار مناسبی برای کیفیت هتل‌ها نیست و  در کشورهای مختلف نیز متفاوت است. به این صورت که ممکن است یک هتل سه ستاره در وان از نظر شما مانند یک مسافرخانه در کشور خودمان باشد و یا برعکس. همچنین ممکن است هتلی ۵ ستاره باشد اما برخورد خدمه آن با شما خوب نباشد. پس بهتر است کلا بیخیال ستاره‌ها شوید. ستاره یعنی راحتی و رضایت شما.

با توجه به بودجه و شرایط سفرتان تصمیم بگیرید که در چه هتلی اقامت داشته باشید. برای این منظور ابتدا مشخص کنید که هدف از سفرتان چیست؟ با ماشین شخصی به شهر وان سفر کرده‌اید یا با وسائل نقلیه عمومی؟ چند نفر هستید؟ و اینکه اصلا برای سفرتان چقدر می‌توانید هزینه کنید؟

امکانات هتل‌ها

هتل‌های 3 ستاره

امکانات موجود در هتل‌های سه ستاره معمولا شامل حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی، سشوار، صبحانه رایگان، تلویزیون، یخچال و صندلی و اینترنت رایگان می‌باشد. از جمله هتل‌های 3 ستاره وان می‌توان به هتل یاقوت وان (Van Yakut Hotel)، هتل کروان وان (Kervan hotel)، هتل آکدامار وان (Akdamar Hotel)، هتل رویال برک وان (Royal Berk Hotel) و هتل کرنر وان (corner hotel) اشاره کرد.

هتل‌های 4 ستاره

هتل‌های چهارستاره علاوه بر داشتن امکانات هتل‌های سه ستاره که البته بهتر و بالاتر نیز هستند، امکانات بیشتری از قبیل اتو، گاو صندوق، کافه و … نیز دارند. این هتل‌ها معمولا کارکنان آموزش دیده و مجرب‌تری داشته و ساختمان لوکس‌تری نیز دارند. از جمله هتل‌های 4 ستاره وان می‌توان به هتل بیگ باس (big boss)، هتل بویوک اورارتو (Buyuk Urartu Hotel)، هتل تامارا (Tamara Hotel)، هتل منوآ (Menua Hotel)، هتل رویال میلانو (Royal Milano Hotel)، گرند هتل وان (Grand Hotel Van)، هتل هالدی (Haldi Hotel)، هتل رسمینا (Resmina Hotel) اشاره کرد.

هتل‌های 5 ستاره

هتل‌های پنج ستاره علاوه بر همه امکانات هتل‌های 3 ستاره و 4 ستاره، آن هم با بالاترین کیفیت، امکاناتی نظیر استخر، حمام ترکی و سالن ورزشی نیز دارند. به‌علاوه اینکه شما قطعا از لوکس بودن هتل نیز لذت خواهید برد.

برندهای معروف هتل‌داری در وان

ازجمله هتل‌های زنجیره‌ای معروفی که در شهر وان شعبه دارند، می‌توان به هتل الیت ورلد و هتل هیلتون یا همان دابل تری بای هیلتون Double Tree by Hilton اشاره کرد که از هتل‌های لوکس و 5 ستاره وان هستند و خدمات بسیار خوب و البته قیمت بالایی دارند. هتل الیت ورلد در شهر و هتل هیلتون در ساحل دریاچه وان قرار گرفته است.

از دیگر هتل‌های معروف در وان می‌توان به نووتل و رامادا اشاره کرد. هتل تازه‌ساز و زیبای زندگی رنسانس (Ronesans Life) نیز هتلی معروفی است که علاوه بر محیطی زیبا، خدمات خوب و مناسبی را ارائه می‌دهد.

 • خوبی برند‌های معروف در این است که اگر شما قبلا در یکی از شعب این هتل در نقطه ای دیگر از جهان اقامت داشته‌اید، خدمات یکسانی را در شعبه وان این هتل تجربه خواهید کرد.

هتل را از قبل رزرو کنید؛ “همینجوری” سفر نکنید.

رزرو هتل هنوز برای خیلی‌ از هموطنان ما جا نیفتاده است، خیلی‌ها ترجیح می‌دهند. تا پس از رسیدن به مقصد و به صورت حضوری به هتل مراجعه کنند تا به خیال خودشان اتاق را با قیمت کمتری اجاره کنند. پس بهتر است در این مورد کمی توضیح دهیم:

آژانس مسافرتی سودش را از هتل می‌گیرد نه از شما

 • قیمتی که آژانس‌های معتبر گردشگری به شما ارائه می‌دهند، برابر و گاها پایین‌تر از قیمتی است که شما در مراجعه حضوری به هتل با آن مواجه خواهد شد. و دلیلش هم این است که آژانس معتبر، اتاق هتل را با قیمت به مراتب پایین تری چارتر کرده است.

به صنعت گردشگری کشور خودتان کمک کنید

 • همانطور که گفتم آژانس مسافرتی سودش را از هتل دریافت می‌کند، نه از شما. پس با رزرو بلیط توسط آژانس مسافرتی کمک خواهید کرد تا برای رزرو هر اتاق در یک هتل، ارز کمتری از کشور خارج شود. این مبلغ اگرچه ناچیز اما در مجموع تاثیرگذار است.

اجاره هتل در سفر، به صورت نقدی و با ارز خارجی

 • شاید بهتر باشد از چند هفته قبل و به صورت ریالی هزینه هتل را پرداخت کنید تا اینکه بخواهید به صورت ارزی و در روز ورود به هتل و به صورت نقدی آن را بپردازید. زیرا تا آن موقع نرخ ارز بالاتر می‌رود. همچنین شما مجبورید تا پول نقد بیشتری را برای پرداخت هزینه هتل با خود ببرید و این هم کار خطرناکی است.

بررسی هتل‌ها قبل از سفر، استفاده از سال‌ها تجربه آژانس مسافرتی

 • آژانس مسافرتی به دلیل سابقه چندین ساله، هتل‌های مختلف را کاملا می‌شناسد و از امکانات و موقعیت آن‌ها کاملا آگاهی دارد. پس بهتر است قبل از سفر این موضوع را بررسی کنید تا اینکه بروید و با زن و بچه و اسباب  و کوله‌بار سفر و در اوج خستگی سفر، به دنبال هتلی بگردید که هم تمیز و مناسب باشد و هم ظرفیتش تکمیل نشده باشد.

حساسیت بیشتر هتل‌ها روی رضایت مسافرین آژانس‌های همکار

 • برای هتل‌ها، ارتباط با آژانس‌های معتبر بسیار مهم است، کافی است واچر هتل در دست و از طرف یک آژانس معتبر وارد یک هتل شوید و به تفاوت در نحوه برخورد، سرعت در تحویل اتاق و پیگیری شکایات خود نسبت به دیگران دقت کنید. همچنین اگر خدای ناکرده چیزی در هتل گم کنید، اطمینان خاطر دارید، به واسطه اینکه مشتری فلان آژانس هستید، مدیران هتل حتما آن را برای شما پیدا کرده و از طریق آژانس برای شما ارسال خواهند کرد.

کرایه هتل برای کودکان در وان

معمولا هتل‌های شهر وان و نیز شهر ترابزون در ترکیه برای کودکان زیر 6 سال (Infant) هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند. البته تختی هم برای آن‌ها در اختیار شما قرار نمی‌دهند.

همچنین هزینه این هتل‌ها برای کودکان بین 6 تا 12 سال (Child) نیم‌بها است. به این صورت که یک اتاق دو تخته به همراه یک تخت سفری در اختیار شما قرار خواهند داد.

 • نکته مهم در محاسبه نرخ هتل برای کودکان این است که شما از این امتیازات فقط یک بار می‌توانید استفاده کنید. مثلا اگر 4 فرزند دارید که دو تای آن‌ها زیر 6 سال و دوتای دیگر بین 6 تا 12 سال هستند. کرایه دوتایشان رایگان و نیم‌بها و کرایه دوتای دیگر تمام بها محاسبه خواهد شد.
 • نکته مهم دیگر اینکه ممکن است هتلی به خاطر خلوتی این قانون را برای تمامی فرزندان شما اجرا کند و یا به خاطر شلوغی این قانون را برداشته و فرمول دیگری را در مورد هزینه‌های کودکان مورد محاسبه قرار دهد.
 • برخی از هتل‌ها در صورت نیاز یک تخت نوزاد نیز در اختیار شما قرار می‌دهند و برای آن نیز هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری وان

در گذشته شهر وان تنها به عنوان مرکزی برای خرید محسوب می‌شد؛ شهری که گردشگران در آن جز خرید ارزان کار دیگری انجام نمی‌دادند. اما با توسعه صنعت توریسم شهر وان، جاذبه‌ها و نیز هتل‌های وان برای استقبال از گردشگران آماده شده‌اند. اگرچه وان جذابیت شهرهای توریستی غرب ترکیه را ندارد. اما بد نیست بدانید که شهر وان زمانی پایتخت امپراتوری باستانی اورارتو بوده و در نتیجه در کنار جاذبه‌های طبیعی، جاذبه‌های تاریخی وان نیز ارزش تماشا را دارند.

جاذبه‌های شهر وان

کاووس تپه: امپراتوری باستانی اورارتو بخاطر قلعه‌های تسخیر‌ناپذیرش شهرت داشته که یکی از آن‌ها کاووس تپه است.

قلعه وان: قدمتی 3,300 ساله داشته که در حال حاضر به موزه تبدیل شده است.

کتیبه خشایارشا: از معدود کتیبه‌های هخامنشی خارج از مرزهای ایران است و در نزدیکی قلعه وان واقع شده.

جزیره آختامار: طبق افسانه‌ها نام این جزیره از عشق متولد شده و چشم اندازش نیز واقعا عاشقانه است.

کلیسای صلیب مقدس: بالای کوهی در جزیره آختامار است و زیباییش به‌خاطر آثار هنری روی دیوارهایش است.

قلعه هوساپ: دیوارهای طولانی و برج‌های زیبای قلعه، آن را به یکی از بهترین دیدنی‌های وان ترکیه تبدیل کرده ‌است.

موزه وان: آثاری از دوره‌های تاریخی پیش از میلاد، اورارتیان و عثمانی‌ها در این موزه نگهداری می‌شوند.

آبشار مرادیه: در فاصله 80 کیلومتری شهر وان واقع شده و محیطی مناسب برای پیکنیک و طبیعت گردی است.

مسجد بزرگ وان: یادگار دوران سلجوقی که بعد یک زلزله و تخرب در جنگ جهانی اول بقایای از آن باقی مانده است.

توشپا: شهری تاریخی که در کنار قلعه وان واقع شده و قدمت آن را 5 هزار سال تخمین زده‌اند.

پارک آبی وان: یک پارک آبی بسیار بزرگ و مناسب برای یک تفریح گروهی است که ورود به آن برای بانوان و آقایان به صورت همزمان مجاز می‌باشد. هزینه ورودی پارک آبی وان در حدود 70 لیر است.

خانه گربه‌های وان: بسیاری وان را با گربه‌هایش می‌شناسند گربه‌هایی سفید با رنگ چشمان متفاوت، به گونه‌ای که در یکی از میدان‌های این شهر، تندیسی از گربه نیز می‌بینید و خانه‌ای با این نام نیز برای بازدید گردشگران وجود دارد.

دریاچه وان: بزرگترین دریاچه ترکیه که برای آبتنی و قایق سواری بسیار مناسب است. همچنین اگر خود را به این دریاچه رساندید، خوردن ماهی کبابی‌ در ساحل آن را از دست ندهید.

فرهنگ مردم وان

شهر وان شهری کورد نشین است مرم آن مذهبی و بسیار مهمان نواز می‌باشند. پوشش مردم شهر وان لباس محلی کوردی است و زنان آن منطقه با حجاب هستند، اما مانند سایر شهرهای کشور ترکیه، گردشگران در شهر وان از نظر پوشش و تفریح آزادند.

سوغات شهر وان

از جمله سوغات شهر وان می توان به انواع قالی و گلیم اشاره کرد. البته سوغاتی‌های معروف ترکیه همچون شیرینی‌های خوشمزه ترکی را نیز می توانید در شهر وان پیدا کنید.

گشت و گذار و خرید در وان

شهر وان وسعت زیادی نداشته و چند خیابان اصلی دارد که مهم‌ترین آن‌ها خیابان جمهوریت و مارش هستند، اکثر مراکز خرید، فروشگاه‌ها و کافه‌های لوکس وان در این دوخیابان واقع شده و همین موضوع هم باعث شده تا اکثر هتل‌های وان در این دو خیابان و اطراف آن‌ها قرار گرفته باشند. پس اگر شما در یکی از هتل‌های مرکز شهر اقامت داشته باشید، دیگر لازم نیست که هزینه تاکسی بدهید، چون پیاده می‌توانید به خیلی از جاهای دیدنی وان دسترسی داشته باشید.

خرید از وان

مراکز خرید خوبی در وان وجود دارد که بهترین و بزرگ‌ترین آن‌ها مرکز خرید ای وی ام A V M در خیابون جمهوریت است، این مرکز یکی از شلوغ‌ترین مراکز خرید وان است که اکثر برندهای معروف در آن نمایندگی دارند. دیگر مراکز خرید معروف و شیک وان برشکا است که معروف‌ترین مرکز تجاری خرید پوشاک در وان است. از دیگر مراکز تجاری مدرن وان نیز می‌توان به تورکوزمال وان، اپل استور وان و فروشگاه آدیداس وان اشاره کرد.

خرید اقتصادی از وان: خیلی‌ها صرفا به خاطر خرید ارزان به وان سفر می‌کنند، بدین منظور توصیه می‌کنم حتما سری به بازار سنتی وان و بازار روس‌های وان بزنید زیرا علاوه بر اینکه بهترین گزینه برای خرید اجناس با کیفیت با قیمت بسیار مناسب هستند، بافت تاریخی و سنتی و زیبایی نیز دارند.

ارزانترین گزینه در بین سفرهای خارجی

در حال حاضر، با توجه به شرایط اقتصادی و کاهش ارزش پول کشورمان، متاسفانه مسافرت خارجی خیلی گران شده، اما می‌توان با کمی صرفه جویی و انتخاب مقصد مناسب، یک تور خارجی با قیمت مناسب را تهیه کرد. ترکیه با این وضعیت ارز بهترین گزینه برای ما ایرانی‌ها است، چون ویزا نمی‌خواهد و همچنین کشوری نسبتا ارزان است، زیرا ارزش پول ترکیه نسبت به ایران خیلی بالاتر نیست. در این میان شهر وان می‌تواند مقصد مناسبی برای یک سفر سه یا چهار روزه باشد، جاذبه‌های نسبتا خوبی نظیر دریاچه وان و اسکله و جزیره آکدامار و غذاهای خوشمزه و شب‌های شلوغ خیابان جمهوریت و مراکز خرید خوب برای خرید از وان می‌تواند راضی کننده باشد. هرچند نباید انتظار شهرهایی چون آنتالیا، استانبول و … را از آن داشته باشید، اما برای تنوع هم که شده بد نیست تا آن را تجربه کنید. امیدوارم سفری راضی کننده و پر خاطره باشد.

24 پاسخ
  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام؛ بله مرز بازرگان باز شده. میتونید با کارشناسان ما در نهال گشت تماس بگیرید و تور وان رو رزرو کنید.

  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام؛ از اونجایی که هنوز مرز زمینی ترکیه باز نشده، قیمت تورهای زمینی ترکیه هنوز هم مشخص نیست.

  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام؛ خیر فعلا مشخص نیست. اما به محض باز شدن مرز ترکیه در صفحه تور وان و نیز پیج اینستاگرامی نهال گشت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام؛ هنوز مشخص نیست مرز زمینی ترکیه کی باز بشه. اما ما هم امیدواریم که تا تابستان 1400 تور وان برگزار بشه.

  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام؛ تور وان با قطار برگزار میشه، اما در حال حاضر به خاطر بسته بودن مرز زمینی ترکیه، تورهای زمینی ترکیه از جمله تور وان برگزار نمیشن.

  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام، فعلا به دلیل بسته بودن مرز زمینی ترکیه تور وان برگزار نمیشه. به محض باز شدن مرز زمینی ترکیه در صفحه تور وان اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام؛ امکان عبور مسافرین از مرز زمینی ترکیه وجود نداره. حالا چه با خودرو شخصی چه با قطار. به همین خاطر فعلا تور وان برگزار نمیشه.

  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام؛ خیر، اطلاعات موثق رو ما در سایت نهال گشت و ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 1. Avatar
  پینی

  سلام خوب هستید ما تور وان رو میخوستیم. از تبریز با ون تو تابستون این ۱۴۰۰
  قیمتشون چنده تو ماه شهریور سال ۱۴۰۰

  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام؛ از اونجایی که مرز زمینی ترکیه هنوز بسته هست، تورهای وان هم برگزار نمیشن. قیمت ها هم تا زمانی که که توری برگزار نشه مشخص نیست.

  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام؛ فعلا خیر، در صورت باز شدن مرز زمینی ترکیه و برگزاری مجدد تور وان حتما در همین صفحه تور وان اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام؛ تفاوتی نداره، اونجا با دلار هم کارتون راه میفته، حتی اگر به لیر هم احتیاج داشته باشید میتونید اونجا پولتون رو چنج کنید.

  1. مشاور سفر نهال گشت
   مشاور سفر نهال گشت

   سلام؛ متاسفانه هنوز هم مرز زمینی ترکیه بسته هست و امکان برگزاری تور وان زمینی وجود نداره.

ارسال دیدگاه

جستجو اعلان
خانه فهرست
اعلان ها