تورهای لحظه آخری

لیست تورهای لحظه آخری نهال‌گشت

تور لحظه آخری چیست؟

گاهی در یک تور داخلی یا خارجی ممکن است افرادی را مشاهده کرده باشید که تور شما را دقیقاً همان امکانات و خدماتی که به شما ارائه می‌شود را دریافت کرده در حالی که نصف هزینه تور را پرداخت کرده‌اند. در واقع این افراد تور شما را به صورت لحظه آخری خریداری کرده‌اند. اما چگونه؟

تور لحظه آخری به توری گفته می‌شود که زمان شروع آن بسیار نزدیک شده، اما همچنان ظرفیت تور تکمیل نشده باشد. در نتیجه برگزار کننده تور مجبور است تا برای تکمیل ظرفیت تور، باقیمانده بلیط‌ها و اتاق‌های چارتر شده را با قیمت پایین‌تری نسبت به شرایط عادی عرضه نماید.

قیمت تورهای لحظه آخری

از آنجا که خالی ماندن یک تور برای آژانس‌های مسافرتی ضرر بسیار زیادی دارد، آژانس‌های مسافرتی، معمولا 48 ساعت قبل از تاریخ برگزاری، تور خود را با 10 تا 50 درصد تخفیف عرضه می‌نمایند. حتی در پاره‌ای از اوقات این قیمت‌ها تا 60% نیز کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه یافتن تورهای لحظه اخری چندان ساده نیست.

تفاوت تور لحظه آخری با تور استاندارد

خیلی از گردشگران تصور می‌کنند برای توری که هزینه کمتری نسبت به قیمت عادی که دارد پرداخت می‌کنند، امکانات و خدمات کمتری دریافت می‌کنند. تنها تفاوت یک تور لحظه آخری با استاندارد همان تور در قیمت آن است. تورهای لحظه آخری، از نظر امکانات و خدمات، هیچ تفاوتی با تورهای استاندارد ندارند. طبق قانون هیچ امکاناتی نباید برای خریدار محدود شده باشد. به طوری که پیش آمده در یک هواپیما شما در کنار کسی نشسته باشید که دارای بلیط 900 هزار تومانی باشد، درحالی که شما بلیط خود را تنها با 500 هزار تومان تهیه کرده‌اید.

تفاوت تور لحظه آخری با تور ارزان

تور ارزان یک تور لوکس یا استاندارد است که تنها به خاطر پر نشدن ظرفیت، با قیمت پایین‌تری به فروش می‌رسد، اما تور ارزان توری است روی هتل‌های سطح پایین معمولا دو یا سه ستاره بسته شده و خدمات آن کمتر یا پروازهای آن ارزان‌تر هستند. هتل‌هایی که در تورهای لحظه آخری ارائه می‌شوند هتل‌هایی خوب با خدمات مناسب هستند.

گول هر لحظه آخری را نخورید:

برخي تورهای به اصطلاح لحظه آخری بيشتر از اينكه ارزانيشان به ‌خاطر لحظه آخری بودنشان باشد، به‌خاطر مكان هتل و امکانات تور باشد. گاهی برخی از آژانس‌ها با سو استفاده از برچسب لحظه آخری، یک تور ارزان و بی‌کیفت را به نام تور لحظه آخری تبلیغ و به فروش می‌رسانند. در این صورت از برخی از امکانات و خدمات تور فاکتور گرفته و آن را به اسم لحظه آخری به فروش می‌رسانند.

شناخت تور لحظه اخری:

یکی از راه‌های تشخیص تور لحظه آخری دقت کردن به زمان برگزاری تور است. امکان ندارد که هنوز یک هفته تا تاریخ برگزاری تور فرصت باشد و برگزار کننده راضی به لحظه آخری کردن آن شود. تنها یکی دو روز پایانی ثبت نام تور است که برگزار کننده را برای پر نشدن ظرفیت تور خود نگران می‌کند. پس در نظر داشته باشید که هیچ تور لحظه آخری درست و درمانی از چند روز قبل از تاریخ برگزاری ارائه نمی‌شود.

برای چه مقاصدی تور لحظه آخری وجود دارد؟

تورهای لحظه آخری برای مقاصد داخلی و خارجی مختلفی وجود دارند. اکثر تورهای محبوب داخلی، در ایام شلوغی سفر، شامل تورهای لحظه آخری می‌شوند. از این جمله می‌توان به تور لحظه آخری مشهد، تور لحظه آخری کیش و تور لحظه آخری قشم اشاره کرد. اما در مورد تورهای خارجی، باید گفت که تور لحظه آخری بیشتر برای کشورهایی وجود دارد که گرشگران ایرانی برای ورود به آن‌ها روادید (ویزا) نمی‌خواهند. در راس این کشورها ترکیه و بعد از آن مالزی، سریلانکا، گرجستان و … قرار دارند.

تورهای لحظه آخری در چه ایامی از سال وجود دارد؟

وقتی یک تور لحظه آخری می‌شود که برگزار کننده به گمان اینکه تور با استقبال بسیاری مواجه خواهد شد، تعداد زیادی صندلی هواپیما و یا اتاق هتل را چارتر کرده، اما به دلایلی پیش بینی محقق نشده است. البته مشخصا این حالت برای تعطیلات عید، تابستان و تعطیلات رسمی طولانی بیشتر پیش می‌آید چرا که در زمان‌های تعطیلات رسمی و مدت‌دار گردشگران بیشتری به این مقاصد سفر می‌کنند و به همان نسبت آژانس‌های مسافرتی اقدام به چارتر نمودن پرواز و گارانتی نمودن هتل‌ها می‌نمایند.

مزایای تورهای لحظه آخری چیست؟

تنهاترین و در واقع مهم‌ترین مزیت تورهای لحظه آخری قیمت بسیار پایین بلیط و هتل آن‌ها در ازای خدمات و کیفیت مناسب است. به طور مثال قیمت تور لوکس استانبول در ایام شلوغ سال بالا می‌رود. ولی همین تور نسبتا گران قیمت زمانی که لحظه آخری می‌شوند، با یک تور ارزان استانبول هم قیمت خواهند شد. در حالی که تمامی خدمات هتل و پرواز این تور لوکس و با کیفیت است. پس اگر هوشمندانه عمل کنید می‌توانید بهترین تور ارزان لحظه آخری را در زمان مناسب خرید یا رزرو کنید.

معایب تورهای لحظه آخری چیست؟

شاید بزرگ‌ترین ایراد تورهای لحظه آخری همین دقیقه نودی بودن آن‌هاست. برای رفتن به چنین سفرهایی تقریباً باید آماده بود. از طرفی هم، بعد از خرید تور، دیگر فرصتی برای منصرف شدن و فسخ کردن تور ندارید و در صورت کنسل کردن به هیچ عنوان هزینه تور مسترد نخواهد شد. بدی دیگر تورهای لحظه ساعت‌های پرواز آن‌هاست که معمولا شب به صبح یا در ساعت‌های نامناسب و اذیت کننده است. زیرا سایر پروازها با شرایط بهتر قبلا پر شده و تنها پروازهای بد موقع تور هنوز خالی هستند.

کیفیت هتل‌های تورهای لحظه آخری چطور است؟

معمولا هتل‌های 3 یا 4 ستاره، قیمت‌های مناسب و معقولی دارند. و اکثرا هتل‌های 5 ستاره هستند که تخفیف‌های فوق العاده‌ای می‌خورند و لحظه اخری می‌شوند. در بعضی از مواقع مثلا در هوای سرد یا فصلی که مناسب نباشد آن شهر هتل‌های 5 ستاره آفرهای خیلی خوبی برگزار می‌کنند. در ماه رمضان و امتحانات مدارس و عاشورا، تاسوعا و زمانی که تقاضا برای سفر کم باشد یا برخی از مراسمات خاص و مذهبی.

در خرید تور های لحظه آخری دقت کنید!

آژانس‌های مسافرتی تنها راه فروش این تورهای لحظه آخری را در اطلاع رسانی به مشتری‌های خود و آژانس‌های همکار می‌دانند و در پاره‌ای از اوقات موفق به فروش اینگونه تورها نمی‌شوند. از آن طرف هم امکان چاپ و درج این تورها در روزنامه و مجلات نیست چرا که زمان کافی برای این کار وجود ندارد. از این رو سودجویان با راه‌اندازی ایمیل و پیامک‌‌های انبوه جعلی، مبالغ هنگفتی را به جیب می‌زنند. پس بهتر است قبل از اقدام به خرید تور لحظه آخری کمی تحقیق کنید. با افرادی که قبلاً از این تورها استفاده کرده‌اند، صحبت کنید. همچنین بهتر است از معتبر بودن آژانسی که قصد خرید تور لحظه آخری از آن را دارید مطمئن شوید.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)