تور پاییز

تور پاییز 1403

لیست تورهای پاییزی اروپا

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور 8 روز فرانسه ایتالیا

8 روز از 30 شهریور تا 6 مهرامارات 2,390 یورو + هزینه پرواز

لیست تورهای پاییزی ترکیه

لیست تورهای پاییزی آسیا

لیست تورهای پاییزی داخلی

به علت سرد شدن هوا و کاهش تعداد مسافران در فصل پاییز،‌ بعضی از مقاصد مانند تورهای ترکیه و ارمنستان نسبت به فصل تابستان حداقل 30٪ ارزان‌تر و موقعیت خوبی برای سفر ارزان به این شهر‌ها فراهم می‌شود. از طرفی پاییز از نظر آب و هوا فصل مناسبی برای سفر به شهر‌های داخلی شامل شیراز، اصفهان، کیش، قشم و مشهد است. همچنین به علت سرد‌تر شدن هوای کشور‌های گرمسیر، بهترین تورهای خارجی پاییز به مقصد کشور‌های آسیای شرقی و کشور‌های حاشیه خلیج فارس برگزار می‌شود. در ادامه می‌توانید مزیت‌های سفر به مقاصد داخلی و خارجی در فصل پاییز را مطالعه نمایید.

مشهد؛‌ زیارت در آب و هوای خنک

آب و هوای شهر مشهد در پاییز هنوز به اندازه زمستان سرد نشده و در نیمه اول فصل پاییز می‌توانید تور مشهد را برای سفر انتخاب کنید. در طول روز هوا گرم و معتدل و شب‌ها سرد می‌شود. به همین دلیل در این فصل می‌توانید در هوای مطلوب‌تری نسبت به گرمای تابستان زیارت خود را انجام دهید.

کربلا؛ ادامه گرمای تابستان در پاییز

با اینکه هوای کربلا در پاییز کمی خنک‌تر از تابستان است، اما هنوز گرما را احساس می‌کنید. دمای هوا در روز‌ها بین ۳۰ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد قرار دارد و گرم محسوب می‌شود. شب‌ها نیز دمای هوا به ۱۶ تا ۹ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و می‌توان در هوای خنک شب‌ها نیز به زیارت رفت.

قشم و هرمز؛ بهترین زمان برای طبیعت گردی

علی‌رغم اینکه با پایان تابستان، فصل سفر به قشم و هرمز شروع می‌شود، اما در فصل پاییز و مخصوصا در ماه مهر هنوز تردد مسافران به این جزیره افزایش نیافته است. به همین دلیل قیمت تور قشم در پاییز نسبت به زمستان ارزان‌تر خواهد بود. از طرف دیگر در پاییز گرمای هوای جزیره نسبت به تابستان کمتر می‌شود و در نتیجه یکی از بهترین فصل‌ها برای سفر با تور قشم و بازدید از جاذبه‌های طبیعی هرمز است.

کیش؛ سفر با تخفیف در آب و هوای خوب

با سرد شدن هوا در سایر نقاط کشور، آب و هوای جزیره کیش برای شنا کردن، تفریح‌های آبی و قدم زدن روی ماسه‌های ساحل مناسب می‌شود. قیمت تور کیش در پاییز نسبت به زمستان ارزان‌تر خواهد بود چرا که در این فصل خیلی از مسافران منتظر خنک‌تر شدن هوای جزیره در فصل زمستان هستند. در نتیجه کیش در فصل پاییز خلوت خواهد بود و می‌توانید از تخفیف‌های ویژه تفریح‌ها و آفر تور کیش استفاده کنید. اما با نزدیک شدن به پایان فصل پاییز، مسافران جزیره افزایش می‌یابند و در نتیجه باعث گران‌تر شدن قیمت تور پاییز کیش می‌شوند.

شیراز؛ فرصتی برای سفر ارزان قیمت

اصلی‌ترین مزیت سفر به شیراز در پاییز، کاهش تعداد مسافران این شهر و در نتیجه کاهش قیمت تور پاییز شیراز محسوب می‌شود. شهر شیراز در این فصل خلوت می‌شود و به همین علت نیازی برای ایستادن در صف خرید بلیط تفریح‌ها را نخواهید داشت. از طرف دیگر باغ‌های مختلف شیراز مانند باغ ارم دچار برگ ریزان می‌شوند و فضا را برای عکاسی و قدم زدن در هوایی که بوی نم خاک می‌دهد فراهم می‌کنند.

اگر بخواهید به یک مقصد خارجی برای سفر پاییزی فکر کنید، کشور‌های آسیای شرقی و کشور‌های حاشیه خلیج فارس، جذابیت‌ها و آب و هوای مناسبی برای سفر دارند.

هند؛ بازدید از آثار تاریخی و بازار‌های متنوع

هند هم در فصل پاییز آب و هوای بسیار مطلوبی برای گردش دارد. این فصل زمان مناسبی برای بازدید از تاج محل به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان، بازارهای سنتی هند و آثارهای تاریخی این کشور مانند قلعه پرتقالی‌ها است. اگر هم به طبیعت گردی علاقه داشته باشید می‌توانید گوا را به عنوان مقصدی برای تور پاییز 1402 انتخاب کنید.

تایلند؛ گردش در آب و هوای معتدل

در پاییز هنوز پیک سفر به تایلند شروع نشده و در نتیجه قیمت تور تایلند در پاییز نسبت به زمستان کم‌تر خواهد بود. همچنین تایلند در فصل پاییز دارای آب و هوای معتدلی است که گردش و تفریح‌ را برای شما جذاب می‌کند. می‌توانید با تور پاییز تایلند به مراکز خرید بانکوک بروید و یا در سواحل و طبیعت جنگلی این کشور گردش کنید.

مالزی؛ فرصتی برای آشنایی با فرهنگ شرق

آب و هوای خوب مالزی در پاییز شرایط را برای طبیعت گردی و استفاده از تفریح‌های آبی برای شما فراهم می‌کند. شاید هم بخواهید از معبد غار‌های باتو یا برج منارا بازدید کنید. به هر حال تور پاییز مالزی یکی از گزینه‌های جذاب برای سفر به آسیای شرقی است.

اندونزی؛ مدیتیشن در طبیعت بکر و آرام

اگر اهل مدیتیشن در طبیعت، گردش در جنگل‌های بکر و ساحل‌های فیروزه‌ای هستید، سفر با تور پاییز اندونزی یکی از گزینه‌های مناسب برای شما محسوب می‌شود. اما به غیر از کشور‌های آسیای شرقی، کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند دبی و قطر نیز آب و هوای خوب، طبیعت جذاب، تفریح‌های متنوع و نمایشگاه‌های فراوانی در فصل پاییز دارند.

دبی؛ فرصتی برای سفر ارزان در آب و هوای خوب

فصل پاییز یکی از بهترین زمان‌ها برای تفریح در سواحل زیبای دبی است. همچنین به علت معتدل بودن هوا، بازدید از زندگی بادیه نشینان در این فصل نسبت به تابستان راحت‌تر انجام می‌شود. مزیت دیگر، پایین بودن قیمت تور دبی نسبت به فصل زمستان محسوب می‌شود. چرا که پیک سفر به دبی هنوز به اوج خود نرسیده است. 

قطر؛‌ بازدید از مدرنیته، تاریخ و طبیعت

زمان مناسب برای بازدید از معماری، موزه‌های مختلف و گردش در دوحه با رسیدن فصل پاییز، شروع می‌شود. اگر هم طبیعت‌گرد هستید، جنگل التکیره بین آب‌های فیروزه‌ای و شن‌های طلایی مکان مناسبی برای مسافران قطر محسوب می‌شود.

آیا پاییز زمان مناسبی برای سفر به اروپاست؟

ممکن است فکر کنید به علت سرد شدن هوا در اروپا، کشور‌های این قاره گزینه مناسبی برای تور های خارجی پاییز 1402 نباشند. اما باید بدانید که اروپا جذابیت‌های خاصی در این فصل دارد. به عنوان مثال بازدید از طبیعت و فرهنگ جنوب ایتالیا و فرانسه گزینه خوبی برای سفر محسوب می‌شود. همچنین در این فصل نمایشگاه‌های جذابی در کشور‌های اروپایی برگزار می‌شود که در جدول رویدادهای گردشگری این فصل می‌توانید مشاهده نمایید.

مهم‌ترین رویدادهای گردشگری در این فصل

می‌توانید برای انتخاب مقصد تورهای داخلی پاییز 1402 یا تور خارجی مورد نظرتان از جدول زیر استفاده کنید. در این جدول وقایع گردشگری مهم در فصل پاییز 1402 را مطالعه خواهید کرد.

تاریخ رویداد مقصد
20 مهر روز حافظ شیراز / حافظیه
23 مهر جشن ناواراتری هند
24 مهر نمایشگاه فناوری امارات
26 مهر نمایشگاه کتاب آلمان
26 مهر نمایشگاه صنعت ساختمان فرانسه
2 آبان ولادت امام حسن مشهد / قم / کربلا
3 آبان نمایشگاه صنعت گردشگری سنگاپور
4 آبان وفات حضرت معصومه قم / مشهد / کربلا
6 آبان جشنواره فانوس تایلند
جشن هالووین استانبول
19 نمایشگاه منسوجات آلمان
22 نمایشگاه مدیکا آلمان
24 نمایشگاه معماری ایتالیا
28 ولادت حضرت زینب کربلا / مشهد / قم
1 روز اصفهان اصفهان
3 جمعه سیاه استانبول / وان
24 فستیوال زمستانی روسیه
26 شهادت حضرت زهرا (س) مشهد / قم / کربلا
هفته آخر آذر جشن‌های کریسمس استانبول / وان / دبی
30 آذر شب یلدا شیراز (حافظیه)

خدماتی که در تورهای پاییزی داده می‌شود

خدمات تورها در فصل‌های مختلف سال تفاوتی ندارد و شامل موارد زیر است: مشاوره رایگان قبل از سفر، بلیط رفت و برگشت هواپیما، قطار یا اتوبوس،‌ رزرو هتل با صبحانه، ترانسفر فرودگاهی رفت و برگشت، پشتیبانی 24 ساعته سفر، بیمه مسافرتی و تهیه ویزا برای مقاصدی که نیاز به ویزا دارند.

نحوه رزرو تورهای نهال گشت

می‌توانید از طریق شماره تلفن 1830-026 با کارشناسان شهر کرج و شماره تلفن 91008111-021 با کارشناسان ما در تهران تماس بگیرید و تور مورد نظرتان را رزرو کنید.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)