تور چابهار پاییز 1403

لیست تورهای چابهار پاییز 1403 خالیاست! می‌توانید یکی از تورهای در حال برگزاری را انتخاب کنید.

جدیدترین پیشنهادها و اخبارتورها را در اینستاگرام مادنبال کنید اینستاگرام نهال گشت

راهنمای رزرو تور چابهار پاییز 1403 نهال گشت

بهترین زمان برای سفر به چابهار، فصل پاییز است. زیرا که آب و هوای چابهار در پاییز خنک و معمولا همراه با وزش باد بوده و در نتیجه بسیار دلچسب و مطبوع است.

آب و هوای چابهار در پاییز 1403

منطقه آزاد چابهار، بندی در نزدیکی مدارراس السرطان است از طرفی نزدیکی بندر چابهار به اقیانوس هند سبب شده تا این بندر در معرض بادهای موسمی شبه قاره هند و جبهه‌های استوایی قرار گیرد. در نتیجه دارای آب هوای معتدل گرمسیری با رطوبت نسبی بالا می‌باشد.

رطوبت هوا در پاییز چابهار

رطوبت هوای بندر چابهار همواره بالا است، به طوری که حداقل رطوبت نسبی این بندر 60 درصد و متوسط رطوبت نسبی 70 درصد است. با این حال، روطبت هوا در پاییز چابهار متعادل بسیار متعادل است.

دمای هوا در پاییز چابهار

حداکثر دمای سالانه بندر چابهار 34 و حداقل دمای 10 درجه سانتی‌گراد است. دمای هوا در پاییز چابهار بین ۱۶ تا ۲۴ درجه‌ی سانتی‌گراد است و میانگین دما در این فصل نیز نیز ۲۱ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌باشد که بسیار مساعد بوده، از این رو شرایط برای تهیه تور چابهار پاییز 1403 بسیار مساعد است.

میزان بارش‌ها در پاییز چابهار

میزان بارش رحمت الهی در چابهار، در کلیه فصول یکسان است. این بارش‌ها همواره به صورت باران بوده و شما هیچوقت نمی‌توانید در چابهار برف ببینید. میانگین بارندگی سالیانه ۱۱۰ میلیمتر است.

لباس مناسب برای تور پاییزی چابهار

هوای چابهار همواره بهاری است و پاییز‌ چابهار هم از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل توصیه می‌کنم در پاییز توصیه می‌کنم در تور چابهار پاییز 1403، لباس‌های سبک و یک بارانی گرم با خود به همراه داشته باشید.

مراسمات و جشنواره‌های پاییز چابهار

در طول سال جشنواره‌های زیادی در چابهار برگزار می‌شود که یکی از جشنواره‌های حماسی و هنری چابهار، جشنواره ملی موسیقی حماسی کمالان است. اگر علاقه‌مند به موسیقی محلی اقوام کشورمان هستید، خبر خوب این است که امسال به خاطر مشکلات کرونا، جشنواره ملی موسیقی حماسی کمالان به تاخیر افتاده و در فصل پاییز و در تاریخ 29 الی 30 آذر ماه، به صورت تخصصی در زمینه موسیقی حماسی و بومی کشور برگزار می‌شود.

بهترین زمان سفر به چابهار در پاییز 1403

فصل پاییز، فصل سفر به چابهار و بهترین فصل برای تهیه تور چابهار است. در فصل پاییز، چابهار مسافرین خود را دارد، که اغلب گردشگرانی هستند که قصد گشت و گذار در جاذبه‌های شگفت انگیز چابهار را دارند. تور چابهار پاییز، با استقبال بیشتری نسبت به سایر تورهای جنوب کشورمان در فصل پاییز روبرو می‌شود. پس اگر پاییز را برای خرید تور چابهار انتخاب کرده‌اید، از اواسط آبان ماه به بعد بهترین زمان برای رفتن به تور چابهار پاییز 1403 است.

بهترین مدت زمان اقامت در تور چابهار پاییز 1403

برای سفر اول به چابهار بهتر است شاید سپری کردن 3 روز هم برای تماشای جاذبه های طبیعی آن کافی باشد. اما اگر قبلا هم تجربه سفر به چابهار را داشته‌اید، تور 3 شب و 4 روز چابهار مناسب خواهد بود.

بهترین و به صرفه‌ترین محل اقامت در تور چابهار پاییز 1403

در تور چابهار پاییز 1403، قبل از هر چیزی هتل محل اقامت‌تان را مشخص و رزرو کنید. شهر چابهار پر است از هتل‌ها و اقامتگاه‌هایی که به شما این امکان را می‌دهند تا با توجه به بودجه خودتان حق انتخاب داشته باشید. از هتل 5 ستاره و بین المللی لیپار چابهار گرفته تا هتل‌های 4 ستاره فردوس، لاله و شاهان، یا هتل‌های 3 ستاره گدروشیا و آذین یا حتی یک مهمانپذیر یا اقامت گاه بوم گردی، می‌تواند مکان مناسبی برای اقامت در چابهار باشد. حتی اگر هوا ابری نباشد، می‌توانید چادر برپا کنید و در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

بهترین زمان خرید تور چابهار پاییز 1403

در فصل پاییز نیز همانند تابستان، ظرفیت تور چابهار فقط در اواخر هفته ممکن است پر شود. در نتیجه استقبال گردشگران در اواسط هفته چندان زیاد نیست. پس با تغییر قیمت چندانی روبرو نخواهید شد و یکی دو روز قبل از تاریخ سفرتان نیز می‌توانید تور چابهار پاییز 1403 خود را تهیه کنید. اما اگر قصد سفر در آخر هفته را دارید یا تور چابهار پاییز 1403 شما مربوط به ماه آخر پاییز است، بهتر است یک هفته قبل از تاریخ سفرتان، تور چابهار پاییز خود را رزرو نمایید.

هزینه‌ تور چابهار پاییز 1403

در فصل پاییز، مسافرین تور چابهار اغلب علاقه‌مندان به طبیعت هفت رنگ چابهار می‌باشند. از این رو تور چابهار پاییز 1403 خیلی شلوغ نخواهد بود. اما این خلوتی به معنی کساد بودن بازار گردشگری چابهار در فصل پاییز نیست. هزینه‌های سفر و قیمت تور چابهار پاییز، از طرفی کمی بیشتر از تابستان و از طرف دیگر به‌صرفه‌تر و ارزان‌تر از تور چابهار در زمستان و اوایل بهار است.

دلیل اختلاف قیمت تورهای چابهار پاییز 1403

علاوه بر شرایط اقلیمی، پرواز و هتلی که انتخاب می‌کنید هم در قیمت تور چابهار موثر است. همچنین ایام تعطیل و پیک سفر هم تاثیر مستقیمی در قیمت تور چابهار پاییز دارد؛ به طور مثال هزینه‌ی تور چابهار پاییز 1403، از اواسط آبان ماه که هوا بهاری‌تر می‌شود (هوای چابهار همواره بهاریست.) کمی بالاتر از تور چابهار در دیگر ایام پاییز است. اما در زمان‌های مشابه، علت تفاوت قیمت تورهای چابهار پاییز 1403 را در نوع، روز و ساعت پرواز و همچنین کیفیت و حتی نوع اتاق‌های هتل جستجو کنید.