تور کربلا نهال گشت

تور کربلا

 • زیر نظر سازمان حج و زیارت

تور رایگانکربـلا

هر هفته

با پاسخ به یک سوال در آمنین

پیشنهادات ویژه تور کربلا

تور کربلا
تور ارزان کربلا

تاریخ رفت

اردیبهشت ماه

اقامت

7 روز

هتل

3 ستاره

4 ستاره

اتوبوس

از 7,990,000 تومان

اطلاعات تور

پیشنهاد ویژه

نهال‌گشت

تورهای مناسبتی کربلا

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور کربلا ویژه شب‌های جمعه

8 روز اردیبهشت ماه فلای بغداد 17,700,000

تورهای هوایی کربلا

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور هوایی کربلا از کرج

8 روز از 4 اردیبهشت تا 22 اردیبهشتکاسپین 17,100,000

تور هوایی کربلا از قم

8 روز از 4 اردیبهشت تا 24 اردیبهشتایران ایر 17,300,000

تور هوایی کربلا از تهران

8 روز اردیبهشت ماه آتا 17,300,000

تور هوایی کربلا از یزد

8 روز از 4 اردیبهشت تا 25 اردیبهشتکاسپین 17,700,000

تور کربلا ویژه شب‌های جمعه

8 روز اردیبهشت ماه فلای بغداد 17,700,000

تور هوایی کربلا از مشهد

8 روز از 4 اردیبهشت تا 31 اردیبهشتتابان 19,900,000

تورهای زمینی کربلا

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

پیشنهاد ویژه نهال‌گشت

تور زمینی کربلا از تهران

7 روز اردیبهشت ماه اتوبوس 7,980,000

پیشنهاد ویژه نهال‌گشت

تور ارزان کربلا

7 روز اردیبهشت ماه اتوبوس 7,990,000

تور زمینی کربلا از ایلام

4 روز اردیبهشت ماه اتوبوس 5,400,000

تور زمینی کربلا از خوزستان

8 روز اردیبهشت ماه اتوبوس 6,900,000

تور کربلا از همدان

8 روز اردیبهشت ماه اتوبوس 7,300,000

تور زمینی کربلا از همدان

8 روز اردیبهشت ماه اتوبوس 7,500,000

تور زمینی کربلا از كهكيلويه و بوير احمد

7 روز اردیبهشت ماه اتوبوس 7,500,000

تور زمینی کربلا از کرج

7 روز از 4 اردیبهشت تا 31 اردیبهشتاتوبوس 7,970,000

تور زمینی کربلا از ارومیه

8 روز از 4 اردیبهشت تا 21 اردیبهشتاتوبوس 8,200,000

تور زمینی کربلا از قم

7 روز اردیبهشت ماه اتوبوس 8,500,000

چرا بعضی از تورهای کربلا ارزان‌تر هستند؟

تور کربلا با کاروان‌های سازمان حج و زیارت، قیمت مصوب دارند. پس دلیل اختلاف قیمت این تورها، تفاوت خدمات آن‌هاست. به عنوان مثال تور کربلا vip  با اتوبوس ۲۵ نفره وی ای پی برگزار می‌شود. در بعضی دیگر، هتل محل اقامت شما درجه ۱ است. این‌ موارد باعث افزایش قیمت تور کربلا می‌شوند. اما نحوه سفر هوایی یا زمینی به کربلا، مهم‌ترین عامل تاثیر گذار در قیمت کاروان‌های کربلا محسوب می‌شود. در ادامه می‌توانید تفاوت‌های تور زمینی کربلا و تور هوایی را مطالعه کنید.

رزرو هتل‌های با کیفیت برای تور کربلا هوایی

اغلب هتل‌های رزرو شده برای تور کربلا هوایی با کیفیت و لوکس هستند. در حالی که در کاروان‌های زمینی، احتمال رزرو هتل با کیفیت یا ضعیف وجود دارد. برای تشخیص ضعیف یا خوب بودن کیفیت هتل محل اقامت‌تان باید نحوه درجه بندی تصنیف سازمان حج و زیارت را بدانید. 

بهترین راه بررسی کیفیت هتل‌های کربلا

هتل‌ها در کربلا بر اساس استاندارد جهانی هتل‌داری، درجه بندی نمی‌شوند. ممکن است به یک هتل ۵ ستاره بروید و با امکاناتی در حد یک هتل ۳ ستاره مواجه شوید. به همین دلیل سازمان حج و زیارت بر اساس استاندارد‌های هتل‌داری مانند اندازه اتاق‌ها، امکانات رستوران، لابی، کافی‌شاپ یا تعداد آسانسور هتل‌های کربلا را درجه بندی کرده است. هتل‌ها در کل به سه درجه تقسیم می‌شوند. هر درجه نیز به درجات فرعی‌تر تقسیم می‌شود که در جدول زیر می‌توانید این درجه‌بندی را بهتر درک کنید.

درجه اصلی هتل درجه فرعی کیفیت هتل
1 الف هتل‌های 5 ستاره خیلی لوکس که سازمان حج و زیارت با آن‌ها کار نمی‌کند.
ب هتل‌های ۵ ستاره لوکس و خوب که برای تورهای زمینی و هوایی رزرو می‌شوند.
ج
2 الف کیفیت این هتل‌ها معادل هتل‌های ۴ ستاره است.
ب
ج کیفیت این هتل‌ها معادل هتل‌های ۳ ستاره است.
3 الف هتل‌هایی که کیفیتشان معادل مسافرخانه است و سازمان حج و زیارت مسافران را به این هتل‌ها نمی‌فرستد.
ب
ج

گران اما سریع‌تر بودن تور هوایی نسبت به زمینی

تفاوت عمده میان تور کربلا زمینی و هوایی، قیمت آن‌هاست. قیمت تور هوایی کربلا بین ۱/۵ الی ۲ برابر تور زمینی تمام می‌شود. وگرنه از لحاظ برنامه سفر یکسان هستند. یعنی مسافران هوایی و زمینی پس از رسیدن به کربلا، برنامه مشابهی دارند. البته تورهای هوایی، مزیت کوتاه بودن مسیر را دارند. همچنین تفاوت دیگر بین آن‌ها، محدود بودن مدت زمان سفر هوایی نسبت به سفر زمینی‌ست. در واقع تور هوایی کربلا فقط با مدت ۷ شب برگزار می‌شود. در حالی که تورهای زمینی به مدت ۵، ۶ یا ۷ شب در حال اجرا هستند.

مبدا کاروان‌های هوایی و زمینی کربلا

تور هوایی کربلا از تهران و مشهد برگزار می‌شود. اما تور کربلا زمینی را از شهر‌های کرج، تهران و مشهد به شما ارائه می‌دهیم. همچنین تور زمینی کربلا را می‌توانید از شهر‌های بین راه یعنی همدان، ایلام و مهران نیز رزرو کنید. البته اتوبوس از تهران راه می‌افتد اما شما در میان مسیر به کاروان اضافه می‌شوید. در غیر این صورت باید به یکی از شهر‌های مبدا کاروان کربلا بروید و سفرتان را انجام دهید.

با تور کربلا زمینی از کدام مرز رد می‌شوید؟

شهر مبدا کاروان‌ زمینی، پایانه مرزی سفرتان را تعیین می‌کند. به این معنی که تور کربلا از تهران و سایر شهر‌های شمالی از پایانه مرزی مهران عبور می‌کنند. اما تور کربلا از اصفهان از چذابه می‌گذرد. پایانه مرزی شلمچه نیز برای استان‌های جنوبی مانند خوزستان است.

عدم توقف کاروان‌های کربلای آمنین در مرز

در گذشته کاروان‌های کربلا یک شب در استراحت‌گاه‌های مرزی توقف داشتند و صبح روز بعد به مسیر ادامه می‌دادند. اما تور نجف و کربلا آمنین (نهال گشت سابق) در مرز توقف ندارند.

نحوه شروع سفر با تورهای کربلا

ابتدا مدیر کاروان، از یک هفته قبل از تاریخ سفر، زمان حضور شما در فرودگاه یا ترمینال اتوبوسرانی را با شما هماهنگ می‌کند. سپس شب قبل از سفر زمان دقیق حضور شما را دوباره یادآوری می‌کند. حتی ممکن است مدیر کاروان یک گروه در فضای مجازی تشکیل دهد و اعضای کاروان را در این گروه مدیریت کند. اما به دلیل تفاوت ادامه سفر با تورهای زمینی و هوایی، در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه برای شما توضیح می‌دهیم.

از صفر تا صد برنامه تور زمینی کربلا ۷ شب

اتوبوس تور کربلا زمینی ساعت ۴ بعد از ظهر از ترمینال حرکت می‌کنند. سپس شام را در همدان و صبحانه روز بعد را در پایانه مرزی میل خواهید کرد. پک‌های صبحانه شامل نان، پنیر، کره و مربای تک نفره می‌شود. بعد از عبور از مرز باید وسایل‌تان را به اتوبوس‌های عراقی منتقل کرده و سفرتان را با این اتوبوس‌ها ادامه دهید. حدود ۵ ساعت بعد از عبور از مرز، اتاق هتل در کربلا را تحویل گرفته و ناهار را در هتل صرف می‌کنید. سپس سفرتان به صورت زیر ادامه پیدا می‌کند:

 • ۳ شب اقامت در کربلا
 • ۱ روز کاظمین
 • ۳ روز نجف
 • صبح روز هشتم بازگشت به ایران بعد از صرف صبحانه

شباهت برنامه تور هوایی کربلا با تور زمینی

شما بعد از ورود به فرودگاه نجف، با اتوبوس‌های عراقی به کربلا می‌روید. همچنین در زمان بازگشت از فرودگاه نجف به تهران باز‌میگردید. باقی برنامه سفرتان مانند زیارت دوره‌ها، شبیه به برنامه بالا خواهد بود.

نقطه شروع تور زمینی کربلا ۶ شب از نجف است

در تور کربلا زمینی با ۶ شب اقامت ابتدا به نجف می‌روید. ۳ روز در نجف و سپس در روز چهارم به کربلا می‌روید. در مدت اقامت‌تان در کربلا به صورت عبوری به زیارت سامرا و کاظمین خواهید رفت. سپس در صبح روز هفتم، بعد از میل کردن صبحانه در هتل به ایران بازمی‌گردید.

زیارتگاه‌هایی که در تور کربلا بازدید می‌کنید

با تور کربلا، به غیر از حرم مطهر امام حسین (ع)، حضرت عباس (ع) و حضرت علی (ع)، حرم مطهر امام کاظم (ع) و امام جواد (ع) در کاظمین را زیارت می‌کنید. همچنین در شهر سامرا به زیارت حرم امام هادی (ع) و امام عسکری (ع) مشرف می‌شوید. علاوه بر آن زیارتگاه اصحاب و یاران امامان را با زیارت دوره بازدید خواهید کرد.

زیارت یاران ائمه و اماکن مذهبی با زیارت دوره

بازدید از اهل قبور، مکان‌های مقدس مانند تل زینبیه، مقام امام زمان (ع)، خیمه گاه، مسجد کوفه و سایر اماکن مقدس در تور کربلا را زیارت دوره می‌نامند. همچنین بخشی از زیارت دوره به حرم شناسی اختصاص دارد. زیارت دوره در صورت نزدیک بودن اماکن مذهبی (مانند شهر کربلا) به صورت پیاده برگزار می‌شود. اما در صورت دور بودن اماکن مذهبی با اتوبوس به آنجا می‌روید. 

برنامه زیارت دوره در نجف و کربلا

اماکن زیارتی و مذهبی که در جدول زیر نباشند را باید به صورت اختیاری و با هماهنگی مدیر کاروان بازدید کنید.

نام شهر اماکن زیارتی
نجف حرم شناسی حضرت علی (ع)، مسجد کوفه، حنانه، کمیل، وادی السلام و زیارت اهل قبور، صافی صفا، کتابخانه علامه امینی، مسجد سهله
کربلا حرم شناسی امام حسین (ع) و زیارت اهل قبور، خیمه گاه، تل زینبیه، مقام امام زمان (ع)، کف العباس

تکمیل شدن منوی غذایی تورهای کربلا

آشپزخانه سازمان حج و زیارت به منوی غذای صبحانه، غذاهای گرم مانند عدسی، املت و فرنی نیز اضافه کرده است. (در هر روز فقط یکی از این غذاها به مسافران داده می‌شود) همچنین سالاد و دورچین نیز به وعده‌های غذایی ناهار و شام اضافه شده‌اند. غذاها طبق برنامه به مسافران داده می‌شود و نمی‌توان آن را تغییر داد. اما نکته مهم، افزایش قیمت تور کربلا به دلیل اضافه شدن خدمات غذایی است. به همین دلیل یک سری کاروان‌ها نیز با خدمات غذایی کمتر اجرا می‌شوند تا مسافران، طبق بودجه سفرشان، تور کربلا را انتخاب کنند.

در تور رایگان کربلا، چیزی از خدمات کم نمی‌شود

گاهی اوقات ما به عنوان قرعه کشی یا جایزه مسابقات، تور رایگان کربلا به زائران هدیه می‌دهیم. اما رایگان بودن این تورها باعث کاستن از خدمات و کیفیت آن نمی‌شود. در تور کربلا رایگان نیز از همان وسیله نقلیه، هتل، غذا و زیارت دوره‌ای برخوردار خواهید بود که سایر مسافران عادی استفاده می‌کنند. این موضوع در مورد تور آف خورده کربلا نیز صدق می‌کند. تنها تفاوت تور آف خورده با تورهای معمولی، نحوه پرداخت آنهاست.

آدرس آژانس زیارتی آمنین در شبکه‌های اجتماعی

نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه تور کربلا

برای ثبت نام کربلا تور نیاز به حضور در آژانس گردشگری زیارتی آمنین (نهال گشت سابق) ندارید. می‌توانید به صورت تلفنی، تور مورد نظرتان را انتخاب کنید. بعد از ثبت نام، یک پیامک از طرف سازمان حج و زیارت حاوی مشخصات تور، شناسه زائری و لینک پرداخت به شما ارسال می‌شود. از طریق لینک پرداخت وارد تارنمای (وبسایت) سازمان حج و زیارت می‌شوید و به قسمت پرداخت هزینه سفر می‌روید. سپس با کد ملی و شناسه زائری وارد حساب کاربری‌تان شوید و پرداخت را انجام دهید. اما برای تورهای آف خورده و تخفیف دار، پول را به حساب ما واریز کرده و پس از آن مشخصات تور را دریافت می‌کنید.

زیارت گروهی کربلا با سازمان حج و زیارت

هیچ کدام از کاروان‌های حج و زیارت به صورت انفرادی برگزار نمی‌شوند. در نتیجه باید قوانین سفر گروهی را رعایت کنید. به عنوان مثال برای انجام امور شخصی باید جدا شدن خود را از گروه اعلام کنید تا بتوانید دوباره به همدیگر بپیوندید.

تور رایگانکربـلا

هر هفته

با پاسخ به یک سوال در آمنین

خدمات آمنین (نهال گشت سابق) برای تور کربلا

قبل از رزرو تور کربلا می‌توانید تمام سوالات‌تان درباره زیارت کربلا را از کارشناسان ما بپرسید. سپس با رزرو بلیط کربلا، خدمات زیر را برای شما فراهم خواهیم کرد:

 • بلیط هواپیما و اتوبوس معمولی یا vip
 • هتل با وعده‌های غذایی کامل در نجف و کربلا و کاظمین (در صورت اقامت)
 • ترانسفر بین شهر‌های نجف، کربلا، سامرا و کاظمین
 • زیارت دوره در نجف و کربلا
 • همراهی نیروی امنیتی در شهرهای کاظمین و سامرا
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته سفر
 • همراهی مداح و مدیر کاروان با تجربه

نحوه رزرو تور کربلا از آمنین

برای رزرو تور کربلا از طریق شماره 1842-026 با ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول تور کربلا

1. علت اختلاف قیمت تورهای کربلا چیست؟

تفاوت کیفیت هتل، تفاوت خدمات غذایی، vip یا معمولی بودن اتوبوس یا هوایی و زمینی برگزار شدن تور در اختلاف قیمت تورها تاثیر گذارند.

2. کاروان‌های زمینی و هوایی کربلا چه تفاوتی دارند؟

فقط از نظر وسیله حمل و نقل تفاوت دارند. همچنین در کاروان‌های زمینی امکان رزرو هتل ضعیف وجود دارد. در حالی که هتل‌های کاروان هوایی همگی با کیفیت بالا هستند.

3. کاروان‌های کربلا چه مدت در این شهر اقامت دارند؟

کاروان‌های زمینی بین ۵، ۶ و ۷ شب اقامت دارند و کاروان‌های هوایی ۷ شب اقامت دارند.

4. تور کربلا از کدام شهرها برگزار می‌شود؟

تور هوایی کربلا از تهران و مشهد، اصفهان، شیراز، یزد، تبریز، ساری و رشت برگزار می‌شود. اما تور زمینی از همه شهرهای ایران برگزار می‌شود.

5. تور کربلا زمینی با کدام اتوبوس‌ها برگزار می‌شود؟

با اتوبوس‌های معمولی و vip

تورهای پیشنهادی

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)