تور اروپا پاییز

تور اروپا پاییز 1403

لیست تورهای پاییزی اروپا

شاید سفر به اروپا در پاییز یکی از بهترین تصمیماتی باشد که در طول عمر خود می‌گیرید! در تور پاییز اروپا، به معنای واقعی کلمه، هزاران جاذبه‌ی شگفت انگیز وجود دارد، اما هفته‌ی پایانی شهریور و اوایل مهر بدون شک بهترین زمان سفر به اروپاست. این زمان پس از به اتمام رسیدن پر گردشگر ترین فصل سال، تابستان، قرار دارد. از جمعیت کاسته شده، خورشید تابستان هنوز باقیست اما خنک‌تر از تابستان است، نرخ سفرها و قیمت‌ها کاهش چشمگیر داشته. فرصت‌های زیادی برای تفریح و گشت در طبیعتی که به برگ‌های رنگارنگ پاییزی مزین شده وجود دارد. در ادامه به برخی از مسائلی که بهتر است آن‌ها را قبل از سفر به تور اروپای پاییز بدانید، مانند شرایط ویزا، عوامل موثر در قیمت‌ها و برخی از اماکن اروپا که در پاییز دیدنی‌تر هستند، اشاره می‌کنیم.

قیمت‌های تور پاییز اروپا چه تفاوتی با قیمت تور اروپا در سایر فصل‌ها دارد؟

پاییز از فصول میانی محسوب می‌شود. تابستان با هوایی گرم، پر ازدحام و قیمت‌هایی گران قبل از پاییز قرار دارد و زمستان با آب و هوایی سرد، خالی از جمعیت و ارزان‌ترین قیمت‌ها پس از پاییز فرا می‌رسد. پس همانطور که حدس می‌زنید، پاییز میانه‌ای از این دو فصل است. قیمت‌ها از تابستان ارزان‌تر می‌باشد، بسته به آن که آغاز یا پایان پاییز را برای سفر به اروپا برمی‌گزینید، هوا می‌تواند گرم یا سرد و بارانی باشد؛ اما سرد و بارانی پاییزی قطعا از آب و هوای زمستان بهتر است! همانطور که در بالا ذکر شد اگر اوایل پاییز را برای سفر خود انتخاب کنید، نرخ‌ها پایین‌تر از تابستان است، هوا مطبوع و آفتابیست و برای گردش و استراحت فضای خصوصی بیشتری در اختیار دارید.

در تور پاییز اروپا کدام شهرها، به یاد ماندنی ترین تجربه‌ی سفری را می‌سازند؟

1. بروخه، بلژیک!

بروخه (تلفظ هلندی) یا بروژ (تلفظ فرانسوی)، شهری قرون وسطایی که درختان انگور با برگ هایی طلایی و قرمز ساختمان های تاریخی آن را در نوری پاییزی مزین می‌کنند. تمام رنگ‌های ساختمان ها، درختان و آسمان در بازتاب آب کانال‌ها فضایی رمانتیک و همینطور مناسب عکاسی را با رنگ و بویی بهاری به تمامی گردشگران هدیه می‌دهد. شکلات بروخه شهرت جهانی دارد، رضایت و آسایش خاطری که از محاصره شدن با غذاها و شکلات و شیرینی کافه و رستوران‌های بروخه می‌توان تجربه کرد را از دست ندهید؛ سرتان را از نقشه بیرون بیاورید و به کاوش و گردش بپردازید، زیرا که تمامی اماکن بروخه ارزش دیدن دارد!

2. دوبرُوونیک، کرواسی!

دوبروونیک (تلفظ کروات): Dubrovnik شهر زیبای کروات، در مجاورت دریای آدریاتیک، با آب و هوای مدیترانه‌ای آن، یکی از بهترین مکان‌ها برای سفری با صرفه و اقتصادی را نسبت به سایر شهرهای ساحلی اروپا (به خصوص در پاییز) به وجود آورده است. در این زمان از سال، هنوز آب گرم است و از ازدحام گردشگران کاسته شده است؛ از سواحل محشر بدون نیاز به باز کردن را با آرنج هایتان از میان توریست‌ها لذت ببرید و وقتی از سواحل خسته شدید به کوه‌های اطراف شهر که مناظری نفس گیر پاییزی دارند بروید!

3. پل رودخانه اورکی، اسکاتلند!

در قلب اسکاتلند، روستای پل اورکی، در میان دنیایی از مناظر باور نکردنی قرار دارد. هتلی رزرو کنید و هر آنچه اسکاتلند در باب زیبایی پیشکش می‌کند، از آن شماست! کوه‌های بلند قامت، کارخانه‌های تولید نوشیدنی و قلعه‌هایی که یکباره از میان مه ظاهر و به همان سرعت هم ناپدید می‌شوند! روستایی سراسر آراسته به کاج هایی رنگارنگ که بازتابشان در آبی آرام و شفاف همانند نقشی بر بوم نقاشیست. قدم زدن بر پل رودخانه‌ی اورکی در پاییز، برای هر گردشگری ایده آل و خواستنی است.

4. ترنسیلوینیا، رومانیا!

قرن‌هاست که ترنسیلوینیا خواستگاه قلعه‌های قرون وسطایی افسانه‌ای و تخیلی تمام مردم جهان بوده است. با سفر به ترنسیلوینیا در زمان به عقب برگردید! زیرا که تنها مکان چندان تغییر نکرده از قرون وسطاست! زیبا ترین جاده‌ی جهان از میان کوهستان‌های راز آلود و دریاچه‌های شگفت انگیز به طول 150 کیلومتر را بپیمایید و به قلعه‌ی دراکولا بروید! افسانه یا حقیقت؟! خودتان کشفش کنید! هر چه باشد چندین قرن است که خانه‌ی خون آشام معروف کتاب‌ها، داستان‌ها و فیلم ها را قلعه ترنسیلوینیا می‌دانند! طبیعت و گونه‌ی جانوری این شهر فوق العاده است و به طبیعت گردان گشت و گذار در جنگل‌های آن توصیه می‌شود.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)