تور وان پاییز 1403

لیست تورهای وان پاییز 1403 خالیاست! می‌توانید یکی از تورهای در حال برگزاری را انتخاب کنید.

جدیدترین پیشنهادها و اخبارتورها را در اینستاگرام مادنبال کنید اینستاگرام نهال گشت

راهنمای رزرو تور وان پاییز 1403 نهال گشت

با کدام وسیله حمل‌ونقل برای سفر به وان راحت‌تر هستید؟ دست شما را برای انتخاب باز گذاشتیم. تور وان پاییز 1403 با اتوبوس، قطار و هواپیما برگزار می‌شود. اما یک مسئله مهم وجود دارد. سفر با هرکدام از این وسایل حمل‌ونقل شرایط خودش را دارد. به طور مثال با هواپیما مستقیماً در خود وان فرود نمی‌آیید یا قطار در همه شهرها مسافرگیری نمی‌کند. حالا باید چه کاری انجام داد؟ به‌غیراز این مسائل، اصلاً فصل پاییز زمان مناسبی برای شما جهت سفر به وان خواهد بود؟ در آن سرمای هوا اذیت نمی‌شوید؟ در ادامه مقاله به تمامی این مسائل خواهیم پرداخت تا بتوانید تصمیم‌گیری بهتری برای رزرو تور وان پاییز 1403 داشته باشید.

تور وان پاییز 1403 چگونه برگزار می‌شود؟

نحوه برگزاری تور وان پاییز 1403 بیشتر بستگی به نوع وسیله حمل‌ونقل انتخابی شما دارد.

تور وان با قطار پاییز 1403 ؛ فقط برای تهرانی‌ها

برای سفر با قطار به وان، باید از هر شهری که هستید به تهران بیایید. تور وان با قطار از مبدأ تهران برگزار می‌شود. اما قطار تا شهر وان نمی‌رود و مقصد آن تبریز است. در بین راه نیز هیچ مسافرگیری انجام نمی‌دهد. پس از رسیدن به تبریز با ترانسفرهایی که از قبل برای شما هماهنگ کردیم به مرز رفته و سپس مسیرتان را تا وان با ون‌های ترکی ادامه می‌دهید.

توجه داشته باشید که اگر در شهری به غیر از تهران زندگی می‌کنید، نهال گشت وسیله حمل‌ونقلتان را تا تهران را رزرو خواهد کرد.

تور زمینی وان با اتوبوس چگونه برگزار می‌شود؟

تور زمینی وان با اتوبوس از شهر تهران آغاز می‌شود و اتوبوس‌ شما را به مرز سِرو، خوی یا رازی می‌برد. خوشبختانه اتوبوس در بین مسیر خود در شهرهای کرج، قزوین، زنجان و تبریز مسافرگیری می‌کند. به همین دلیل نیازی نیست که برای این نوع از روش سفر به وان حتماً به تهران بیایید.

تور وان پاییز 1403 به‌صورت هوایی؛ در وان فرود نمی‌آیید

تور وان هوایی با هواپیماهای ایرلاین ایران‌ایر از شهر تهران برگزار می‌شود. اما این هواپیما در وان فرود نمی‌آید و مقصد آن شهر خوی است. پس از رسیدن به خوی، با ون‌های ترکی یا ماشین شخصی که از قبل برای شما رزرو شده مستقیماً به وان سفر خواهید کرد. مزیت این نوع از سفر، سرعت بیشتر و خستگی کمتر در بین راه است.

مقایسه قیمت تور وان پاییز نسبت به ماه‌های دیگر

آب‌وهوا و فصل سفر، تأثیر غیرمستقیمی بر روی قیمت تور وان می‌گذارد. در هوای سرد، مسافر کمتری به وان سفر می‌کند. در فصل پاییز نیز شهر وان رو به سردی می‌رود. در نتیجه تعداد مسافران آن به‌صورت قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کنند. مسئولین هتل‌ها نیز برای جذب مسافر بیشتر در این فصل، قیمت اتاق‌های خود را کاهش می‌دهند. این عمل تأثیر مستقیمی بر روی کاهش قیمت تور وان پاییز 1403 نسبت به فصول تابستان و بهار دارد. البته در برخی از روزهای فصل پاییز، قیمت تور وان افزایش چشمگیری نیز پیدا می‌کند که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

بهترین ماه برای سفر به وان در پاییز کدام است؟

انتخاب ماه مناسب جهت سفر به وان بستگی به نیاز شما دارد. اصولاً افراد یا برای داشتن یک سفر خارجی ارزان‌ قیمت به وان سفر می‌کنند یا به دنبال خرید محصولات و اجناس مختلف مخصوصاً لباس هستند. اگر برای داشتن سفری ارزان به وان می‌روید، اواخر آذر یا آبان زمان مناسب‌تری جهت سفر است. در این ایام قیمت‌ تور وان پاییز 1403 کاهش قابل‌ توجهی دارد. اما هوا خیلی سردتر از ماه مهر خواهد بود.

اگر برای خرید به وان می‌روید بلک فرایدی یا جمعه سیاه بهترین زمان برای سفر به وان است. در این روز (جمعه 4 آذر 1401) فروشگاه‌های وان، آفرهای شگفت‌انگیزی بر روی محصولات خود می‌گذراند. اما توجه داشته باشید که قیمت هتل‌ها و تورها برای بلک فرایدی افزایش پیدا می‌کند.

وضعیت آب‌وهوای وان در پاییز چگونه است؟

دمای هوا در مهر 1401 بین 22 تا 12 درجه سانتی‌گراد، در آبان بین 13 تا 6 درجه سانتی‌گراد و در آذر نیز بین 7 تا 1 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. البته در شب‌ها هوا سردتر می‌شود و باید انتظار دمای -7 درجه سانتی‌گراد را نیز داشته باشید. حتی دمای هوا از شمال کشورمان در فصل پاییز نیز بیشتر می‌شود. پس باید حتماً لباس‌های بسیار گرمی را به همراه خود داشته باشید. همچنین دیگر نمی‌توانید در دریاچه وان برای شنا بروید.

در فصل پاییز به وان برویم یا فصول دیگر؟

مسافران فصل پاییز قدم‌زدن در فضای باز و شنا در دریاچه وان را از دست خواهند داد. همچنین اگر بلک فرایدی را استثناء قرار دهیم، فروشگاه‌های وان آفرهای کمتری را بر روی محصولاتشان در این فصل می‌گذراند. اکثر آفرها و حراجی‌ها در فصل بهار و تابستان و در ایام پیک سفر به وان برگزار می‌شود. تنها مزیت بسیار مهم سفر به وان در پاییز، کاهش قیمت تور وان است. پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌توانید کمی صبر کنید و در ابتدای بهار یا اواخر اسفندماه به وان سفر کنید تا هوا کمی گرم‌تر شود.

در کدام منطقه از وان اقامت کنیم؟

اگر می‌خواهید در هنگام اقامتتان چشم‌انداز دریاچه وان را داشته باشید، می‌توانید از هتل‌های 5 ستاره وان در این منطقه استفاده کنید. اما اگر قصدتان خرید کردن است، رزرو هتل در خیابان جمهوریت یا کاظم بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در خیابان جمهوریت فروشگاه‌های بسیار زیادی قرار دارد که برای خرید مناسب هستند. خیابان کاظم نیز بالا شهر وان به‌حساب می‌آید. در نتیجه دسترسی به امکانات، خدمات و فروشگاه‌ها نیز در این منطقه میسر است.

خدمات و نحوه رزرو تور وان پاییز

اگر تور وان پاییز 1403 نهال گشت را رزرو کنید، از خدمات زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • تور لیدر محلی
 • اقامت با صبحانه
 • اتوبوس VIP از تهران تا مرز سِرو
 • ون ترک از مرز سِرو تا درب هتل
 • بیمه مسافرتی
 • امکان استفاده از گشت آپشنال: خانه وارونه - خانه گربه‌ها - منطقه ادرمیت - دریاچه زیبای وان - کشتی سواری - جزیره آکدامار - کلیسای صلیب - قلعه وان - بافت تاریخی شهر
 • گشت آپشنال: پارک آبی و رفتینگ

حالا اگر می‌خواهید این تور را با خدمات ذکر شده رزرو کنید، کافیست با شماره 1830-026 تماس بگیرید. مشاور سفر وان نهال گشت تمامی اطلاعات لازم جهت سفر به این شهر را به شما ارائه خواهد داد.

سوالات متداول

 • تور وان پاییز 1403 به چه صورت برگزار می‌شود؟

  تور وان پاییز 1403 به صورت زمینی با قطار و اتوبوس و هوایی انجام می‌شود. مبدأ تمامی این تورها از شهر تهران است اما اتوبوس در شهرهای کرج، قزوین، زنجان و تبریز نیز مسافرگیری می‌کند.

 • وضعیت آب و هوای وان در پاییز چگونه است؟

 • تور وان پاییز 1403 چه خدماتی دارد؟