تور کودک و نوجوان

جمله “نگران نباش، من درستش می‌کنم!” تاثیر منفی بر روی رشد توانایی‌های کودک و نوجوان شما می‌گذارد. به‌جای بیان کردن این جملات، اجازه دهید فرزندتان با سختی‌ها رو به رو شود. او را از بند خودتان رها کنید. بگذارید یاد بگیرد، تجربه کند، مسائلش را خودش حل کند، با توانایی‌هایش آشنا شود و آمادگی لازم را برای زندگی در شرایط دشوار را به دست بیاورد. بهترین راه برای یادگیری این مسائل سفر کردن است. سفری که باعث شناسایی توانمندی فرزند شما بشود. تور گردشگری کودک و نوجوان نهال گشت می‌تواند فرزند شما را به این سفر ببرد. اما این سفر چگونه خواهد بود؟ چرا پیشنهاد می‌کنیم که کودک یا نوجوان شما باید با نهال گشت سفر خود را تجربه کند؟ چه اتفاق‌هایی در آن خواهد افتاد؟ در ادامه توضیحات کاملی درباره این سؤال‌ها و تور گردشگری کودکان نهال گشت به شما ارائه خواهیم داد.

تاثیر سفر بر شناخت و افزایش توانایی‌های فرزندتان

یادگیری در حین سفر، با یادگیری مبتنی بر بازی قابل‌مقایسه است. سفر باعث تقویت خلاقیت و تخیل کودکان می‌شود و ذهن آن‌ها را تحریک می‌کند. همچنین بر روی رشد مهارت‌های اجتماعی و عاطفی فرزند شما نیز تأثیر قابل‌توجهی دارد.

سفر، کودکان و نوجوانان را در معرض سناریوها و چالش‌های جدیدی می‌گذارد. به‌عنوان‌مثال هنگامی که کودک از روی نقشه مسیری را طی می‌کند، با فرد جدیدی ارتباط می‌گیرد یا حیوانات را از نزدیک می‌بیند دائماً درحال کسب تجربیات جدید است. این تجربه‌های جدید می‌تواند کودک را کمی دچار اضطراب کند. این احساسات، اولین گام برای یادگیری و ایجاد تحول در ذهن است. حالا اگر کودک به سفری برود که سناریوهای آن مخصوص افزایش توانمندی و خلاقیت او طراحی شده باشد، قطعاً تأثیر سفر چندبرابر خواهد شد. تور گردشگری کودک نهال گشت این سناریوها را ایجاد می‌کند.

چه عواملی باعث توانمندی کودک و نوجوان می‌شود؟

همه کودکان و نوجوانان توانمند هستند. فقط باید فرصتی پیدا شود که این توانمندی‌ها شناخته و پرورش یابد. فرزند شما جهت شناخت و پرورش توانمندی‌های خودش بایستی 5 مرحله را طی کند که شامل موارد زیر می‌شود:

  • شناخت نیازها، احساسات، علایق و استعدادهای کودک
  • یادگیری و شناخت بد از خوب جهت کاهش اشتباهات
  • کسب مهارت بیان نیازهایش به والدین و دیگران
  • یادگیری حل مسئله و انجام یک کار از ابتدا تا انتها (از ایده تا اجرا)
  • رضایت از انتخاب‌ها، مسئولیت‌پذیری و داشتن حال خوب

پس از پایان این 5 مرحله، کودک شما توانمندی‌های قابل‌توجهی را به دست میاورد. خروجی این توانمندی‌ها کودکی مسئولیت‌پذیر، خوشحال، عملگرا و ارتباط‌پذیر است. در تلاش هستیم تا تمامی این 5 مرحله را در تور گردشگری کودک نهال گشت داشته باشیم.

در تور گردشگری کودک نهال گشت چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در تور یک‌روزه با کودک یا تورهای چندروزه بر روی رشد شش گانه (شناختی، شنیداری و کلامی، فیزیکی و حرکتی، اجتماعی و عاطفی و خلاقیت) و تقویت حواس پنج‌گانه کودک و نوجوان‌ها کار می‌کنیم. روش نهال گشت ایجاد چالش و یکسری برنامه آموزشی برای فرزند شما است. این برنامه‌ها به‌صورت تورهای طبیعت‌گردی، تاریخی و فرهنگی، ورزشی و ترکیبی اجرا می‌شود. ما سعی می‌کنیم توانمندی‌های کودک را در دل طبیعت، مکان‌های تاریخی یا کارهای ورزشی شناسایی کرده و آن‌ها را پرورش دهیم. در این تورها کارهای زیر انجام می‌شود:

  • سفرهای تاریخی و فرهنگی: در این سفرها، فرزند شما با بناهای تاریخی، صنایع‌دستی، پوشاک و فرهنگی بومی شهرهای مختلف آشنا می‌شود. همچنین با افراد محلی معاشرت کرده و تجربه جدیدی را دررابطه‌با ارتباط‌گیری به دست میاورند.
  • سفرهای طبیعت‌‌گردی: هدف سفرهای طبیعت‌گردی آشنایی کودک با حیات‌وحش (پرندگان، خزندگان، دوزیستان و بندپایان) و نحوه بازیافت زباله‌ها و استفاده صحیح از منابع و آلودگی‌ها است.
  • سفرهای ورزشی: افزایش توانایی و مهارت‌های ورزشی کودکان و نوجوانان و شناخت استعدادهای آن‌ها در رشته‌های مختلف ورزشی هدف اصلی سفرهای ورزشی تور گردشگری کودک و نوجوان نهال گشت است.

تور مناسب کودکان نهال گشت چگونه برگزار می‌شود؟

تور گردشگری کودک و نوجوان نهال گشت به‌صورت نیم‌روزه، 1 روزه، 2 روزه و بالاتر برگزار می‌شود. در تورهای بالاتر از 1 روز سعی شده تا کودکان و نوجوانان، شب‌مانی در طبیعت را نیز با ایجاد کمپ تجربه کنند. همچنین در برخی تورها نیز اقامت فرزند شما در خانه‌های روستایی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی خواهد بود تا تجربه زندگی سنتی برای آن‌ها فراهم شود.

همراهان فرزند شما در تور گردشگری کودک چه کسانی هستند؟

اولین همراه فرزندتان در سفر، خودتان هستید. برای جلب اعتماد اولیه بهتر است خودتان او را همراهی کنید. کودک و نوجوان شما زمانی می‌تواند احساس امنیت داشته باشد که شما پیش او بمانید. به این شکل لذت بیشتری از سفر خواهد برد. همراه دیگر کودکتان در سفر، شخص «تور لیدر» یا «مربی کودک» است. این فرد ارتباط کودک شما با محیط اطرافش را تسهیل می‌بخشد و او را با طبیعت و فعالیت‌های دیگر آشنا می‌کند.

نحوه حمل‌ونقل کودکان در سفرهای گردشگری

تور گردشگری کودک نهال گشت به دو صورت “با خانواده” و “کودک مستقل” انجام می‌شود. در اکثر تورهای خانوادگی، وسیله حمل‌ونقل برعهده خود خانواده است و باید در مکان و زمان مقرر حاضر شوند. اما در تورهایی که کودکان در آن مستقل هستند، حمل‌ونقل برعهده تور است و با خودروهای “ون” یا “میدل باس” حمل‌ونقل فرزند شما انجام می‌شود.

تفاوت تورهای گردشگری کودک نهال گشت با دیگران

تفاوت عمده تورهای کودک نهال گشت با سایر تورها در نحوه برنامه‌ریزی، اجرای خاص و خلاقانه است. همچنین روابط‌عمومی شرکت، تفاهم‌نامه‌ای را با مراکز و سازمان‌های هم راستا جهت برگزاری تورهای ویژه امضا کرده است. به همین دلیل تورهای گردشگری کودک نهال گشت در مکان‌ها و به روش‌هایی برگزار خواهد شد که اجرای آن‌ها توسط اشخاص دیگر به‌سختی امکان‌پذیر است. همچنین تمامی این تورها توسط یک تیم متخصص فعال در حوزه کودک و نوجوان طراحی شده تا به‌خوبی توانایی‌های کودک شما شناسایی و رشد پیدا کند.

نحوه رزرو تور کودک و نوجوان نهال گشت چگونه است؟

برای رزرو تور کودک و نوجوان کافیست با شماره 02633143 داخلی 115 تماس بگیرید. کارشناس تور گردشگری کودک نهال گشت، شما را جهت رزرو این تور راهنمایی می‌کند. همچنین مشاوره کاملی را به شما ارائه می‌کند تا راحت‌تر بتوانید برای فرستادن کودکتان به این تور تصمیم‌گیری کنید.

در نظر داشته باشید که نهال گشت امکان همکاری با مؤسسات مرتبط با کودکان و نوجوانان را نیز دارد. حتی می‌توانیم تورها را برای این سازمان‌ها شخصی‌سازی کرده و طبق نیاز آن‌ها کودکان و نوجوانان را به سفر ببریم.

سؤالات متداول

تور گردشگری کودک نهال گشت چندروزه است؟

تور گردشگری کودک به‌صورت نیم‌روزه، 1 روزه و 2 روزه برگزار می‌شود. البته امکان برگزاری تور به تعداد روز بالاتر نیز وجود دارد. هدف تورهای چندروزه شب‌مانی کودکان در طبیعت یا آشنایی با زندگی‌های سنتی و روستایی است.

تورهای گردشگری کودک نهال گشت شامل چه نوع سفرهایی هستند؟

تور گردشگری کودک نهال گشت شامل سفرهای تاریخی، فرهنگی، ورزشی و طبیعت‌گردی می‌شود. کودکان و نوجوانان در این محیط‌ها با توانمندی‌های خود آشنا خواهند شد.

تور کودک و نوجوان چه تأثیری بر روی فرزندمان دارد؟

بهترین راه برای رشد توانمندی‌های کودک، کسب مهارت‌های عملگرایی و اجرای ایده‌ها در سفر است. توانایی‌ها و ذهن کودک در سفر به چالش کشیده شده و باعث رشد او می‌شود. درصورتی‌که کودک نتواند به این شکل از آموزش‌ها و سفرها دسترسی پیدا کند در آینده دچار مشکلاتی مانند انتخاب‌های نادرست در زندگی، عدم توانایی حل مسائل و موارد دیگر می‌شود.

حمل‌ونقل کودکان و نوجوانان چگونه انجام می‌شود؟

در تورهایی که والد، کودک را همراهی می‌کند حمل‌ونقل فرزند برعهده خانواده است و باید در زمان و مکان مقرر حاضر شوند. اما در تورهایی که کودک مستقل است، حمل‌ونقل به‌وسیله “ون” یا “میدل باس” توسط نهال گشت انجام می‌شود.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)