تور آنتالیا زمستان 1403

لیست تورهای زمستانی آنتالیا

تور آنتالیا زمستان نسبت به‌تمامی فصل‌های سال ارزان‌تر است؛ به شکلی که قیمت یک تور 50 میلیون‌تومانی به 29 میلیون تومان کاهش پیدا می‌کند. به‌غیراز کاهش هزینه تور، شهر نیز خلوت‌تر می‌شود و ترافیک یا ازدحام جمعیت کمتری وجود دارد. اما از طرفی دیگر امکان استفاده از اغلب تفریحات دریایی و آفتاب گرفتن در کنار ساحل را ندارید. حتی برخی از بهترین هتل‌های آنتالیا و کلوب‌های شبانه که در تابستان جا برای سوزن انداختن نداشتند، در زمستان بسته می‌شوند. اما باز هم خیلی از افراد تور آنتالیا را به دلیل قیمت بسیار پایین رزرو می‌کنند. مسئله این است که آیا واقعاً تور آنتالیا زمستان 1403 با هزینه کم‌ارزش رزرو دارد؟ آیا آنتالیا در زمستان ارزش سفر و پرداخت هزینه دارد؟ در ادامه با ارائه اطلاعات کامل از این تور به تصمیم‌گیری شما کمک می‌کنیم.

بهترین ماه در فصل زمستان برای سفر به آنتالیا

آنتالیا در تمامی ماه‌های زمستان هوای سردی دارد. به همین دلیل در این ایام کسی برای استفاده از تفریحات و گردش، تور آنتالیا زمستان را رزرو نمی‌کند. همچنین این شهر همانند استانبول مرکز خرید خاصی نیز ندارد. پس نمی‌توان ماه یا زمان مناسبی را جهت استفاده از حراجی‌ها و تخفیف‌ها برای خرید ارزان از ترکیه در نظر گرفت. در نتیجه بهترین زمان سفر به آنتالیا در زمستان بستگی به قیمت تور، دمای هوا و خلوتی شهر دارد. در ادامه ماه‌های دی، بهمن و اسفند را بر همین اساس بررسی می‌کنیم.

سفر به آنتالیا در دی ماه

مهم‌ترین مسئله‌ای که در دی ماه 1401 وجود دارد برگزاری جشن کریسمس در آنتالیا است. به دلیل تعطیلاتی که بابت برگزاری این جشن وجود دارد شهر آنتالیا در اوایل دی ماه شلوغ می‌شود. با شلوغ شدن شهر قیمت پروازها، هتل‌ها و به‌تبع تور آنتالیا افزایش پیدا می‌کند. اما باید توجه داشت که هوای دی ماه نسبت به ماه‌های دیگر زمستان گرم‌تر است. در بیشترین حالت یعنی ایام ظهر، دما به 20 درجه سانتی‌گراد و در کمترین حالت به 7 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. در نتیجه ظهرها برای گشت‌وگذار در خیابان‌ها مناسب‌تر است.

سفر به آنتالیا در بهمن ماه

میانگین دمای هوا آنتالیا در بهمن ماه 10 درجه سانتی‌گراد است. حتی در زمان ظهر نیز نمی‌توان به‌راحتی و بدون لباس‌های گرم در خیابان قدم زد. تنها مزیتی که رزرو تور آنتالیا زمستان 1403 در بهمن ماه دارد هزینه پایین و تعطیلات مناسب این ماه است. اگر کارمند هستید می‌توانید از تعطیلات رسمی روزهای 15، 22 و 29 بهمن استفاده کنید. تمامی این تعطیلات نیز در روز شنبه است.

سفر به آنتالیا در اسفند ماه

در اسفند ماه کم‌کم به پایان ایام کاهش هزینه تور آنتالیا می‌رسیم. از نیمه دوم اسفند به بعد میانگین دما آنتالیا به 18 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و هوا برای آفتاب گرفتن مناسب است. به همین دلیل دوباره سفرها شروع می‌شود و قیمت تور آنتالیا افزایش پیدا می‌کند. البته اگر بتوانید در اوایل اسفند ماه به سفر بروید می‌توانید با هزینه کمتری تور آنتالیا زمستان را رزرو کنید.

حمل‌ونقل مسافران در تور آنتالیا زمستان

تور آنتالیا زمستان فقط به‌صورت هوایی و از شهر تهران با ایرلاین‌های خارجی و ایرانی برگزار می‌شود. مسئله مهمی که برای پروازهای این مسیر وجود دارد ممنوع بودن سفر ایرلاین‌های ایرانی به مقصد آنتالیا است. اما باز هم می‌توان تور آنتالیا را با ایرلاین‌های ایرانی رزرو کرد. در ادامه توضیحات کاملی را دررابطه‌با رزرو تور با پروازهای خارجی و ایرانی به شما ارائه می‌دهیم.

رزرو تور آنتالیا زمستان با پروازهای خارجی ترک

تور آنتالیا با پرواز مستقیم فقط با پروازهای خارجی پگاسوس، ترکیش و فری‌برد به مسافران ارائه می‌شود. اما هیچ‌کدام از آن‌ها کاملاً مستقیم و بدون توقف نیستند. این پروازها حداقل یک توقف 15 الی 30 دقیقه‌ای بسته به سیاست‌های ایرلاین در شهر آدنا یا استانبول دارند.

نحوه سفر به آنتالیا با پروازهای ایرانی

با وجود محدودیت‌هایی که برای پرواز ایرلاین‌های ایرانی به سمت آنتالیا وجود دارد؛ اما باز هم تور آنتالیا با پرواز ایرانی قابل برگزاری است. منتهی مسیر و مدت‌زمان رسیدن به مقصد برای این تورها طولانی‌تر از پروازهای خارجی است. این پروازها در شهرهای اطراف آنتالیا فرود می‌آیند. سپس مسافران با ترانسفر زمینی «میدل باس» که از قبل برای آن‌ها رزرو شده است به آنتالیا می‌روند. در لیست زیر مقصد هر ایرلاین ایرانی را برای شما ذکر می‌کنیم.

 • قشم ایر به شهر اسپارتا با 3 ساعت فاصله تا آنتالیا
 • ایران ایر و ایران ایرتور به شهر دنیزلی با 4:30 ساعت فاصله تا آنتالیا
 • معراج به شهر دالامان با 5 الی 5:30 ساعت فاصله تا آنتالیا

بهترین منطقه آنتالیا برای رزرو هتل کجا است؟

مناطق لارا، مرکز شهر آنتالیا، کمر، بلک و سیده بهترین مناطق آنتالیا برای رزرو هتل هستند. اما در زمستان به دلیل جنگلی و کوهستانی بودن کمر خیلی کم پیش میاید که در این منطقه هتلی رزرو شود. حتی بسیاری از هتل‌های کمر در زمستان به دلیل سرمای هوا و تعداد مسافر کم، بسته خواهد شد.

لارا و مرکز شهر آنتالیا علاوه بر اینکه دارای مراکز تجاری خوبی هستند از یکدیگر نیز فاصله کمی دارند. همچنین قیمت هتل‌ها و دمای هوا در این مناطق نسبت به کمر، بلک و سیده بهتر است. اصولاً کسانی که به دنبال اقامت لاکچری و تور لوکس آنتالیا هستند در هتل‌های بلک اقامت می‌کنند. قیمت هتل‌های بلک چندبرابر نسبت به دیگر مناطق تفاوت دارد و هتل‌های آن نیز در سطح لوکس هستند.

آیا تور لحظه آخری آنتالیا زمستان برگزار می‌شود؟

باتوجه‌به تعداد کم سفرها در زمستان به آنتالیا معمولاً پروازهای تور آنتالیا زمستان پر نمی‌شود مگر اینکه در ایام خاصی مانند کریسمس باشیم. در زمستان برای جذب مسافر بیشتر علاوه بر پروازهای ترک، پروازهای ایرانی نیز آفرهای خوبی برای پروازهای لحظه آخری برگزار می‌کنند. از بین ایرلاین‌های ترکی، شرکت‌های پگاسوس و ترکیش و در بین ایرلاین‌های ایرانی شرکت قشم ایر نسبت به سایر ایرلاین‌ها پرواز لحظه آخری و آفر بیشتری دارند.

مدارک موردنیاز برای رزرو تور آنتالیا زمستان

مسافران ایرانی برای سفر به آنتالیا نیازی به اخذ ویزا ترکیه ندارند. در نتیجه برای رزرو تور آنتالیا زمستان فقط به یک پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار نیاز دارید.

برای سفر به آنتالیا در زمستان چه لباس‌هایی ببریم؟

زمانی که قصد دارید تا چمدانتان را برای سفر به آنتالیا در زمستان ببندید حتماً لباس‌های زیر را در چمدانتان قرار دهید تا مبادا بابت سرمای هوا یا بارش باران و برف اذیت شوید.

 • لباس بارانی
 • کفش زمستانی
 • تیشرت آستین بلند و پشمی
 • شلوار جین
 • شلوار کوتاه برای اقامت در هتل
 • لباس شنا برای استفاده از استخر آب گرم
 • سویشرت یا هودی و کاپشن
 • شال‌وکلاه

در زمستان چه‌کارهایی می‌توان در آنتالیا انجام داد؟

برخلاف تابستان در فصل زمستان اکثر تفریحات آنتالیا بسته است. تنها کارهایی که می‌توانید برای تفریح و گشت‌وگذار انجام دهید خرید گشت با کشتی و گشت‌وگذار در موزه‌ها و مراکز تجاری است.

خدمات تور آنتالیا نهال گشت

به کسانی که نسبت به رزرو تور آنتالیا زمستان 1403 نهال گشت اقدام می‌کنند، خدمات زیر تعلق می‌گیرد:

 • بلیت رفت‌وبرگشت
 • بیمه مسافرتی
 • ترانسفر فرودگاهی
 • 6 شب و 7 روز اقامت در هتل با خدمات آل و یوآل
 • گشت شهری با هزینه جداگانه

نحوه رزرو تور آنتالیا زمستان از نهال گشت چگونه است؟

برای اطلاع از قیمت تور آنتالیا زمستان و رزرو این تور کافیست با شعبه تهران نهال گشت به شماره 91008111-021 تماس بگیرید. مشاور سفر آنتالیا نهال گشت تمامی اطلاعات موردنیاز دررابطه‌با رزرو تور آنتالیا زمستان را به شما ارائه داده و هماهنگی‌های لازم را جهت سفرتان انجام می‌دهد.

سوالات متئاول

برای رزرو تور آنتالیا زمستان به چه مدارکی نیاز داریم؟

برای رزرو تور آنتالیا زمستان داشتن یک پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار کافی است.

آیا در زمستان تور لحظه آخری آنتالیا برگزار می‌شود؟

بله باتوجه‌به تعداد کم مسافران آنتالیا در زمستان، احتمال خالی بودن صندلی هواپیماها زیادتر می‌شود. به همین دلیل احتمال برگزاری تور لحظه آخری آنتالیا در زمستان بیشتر از مواقع دیگر است. برای پیگیری این تورها باید با شماره 91008111-021 تماس بگیرید.

آیا آنتالیا در زمستان ارزش سفر کردن دارد؟

آنتالیا در زمستان برای کسانی که فقط به دنبال سفر ارزان به آنتالیا هستند ارزش سفر دارد؛ اما کسانی که قصد گشت‌وگذار و استفاده از تفریحات دریایی و ساحلی آنتالیا را دارند نمی‌توانند چندان در این ایام خوش بگذرانند.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)