تور ارمنستان از تبریز

لیست تورهای تبریز ارمنستان

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور زمینی ایروان از تبریز

4 روز بهمن ماه – اسفند ماه اتوبوس 5,630,000

تور هوایی ارمنستان از تبریز ویژه نوروز 1403

5 روز فروردین ماه آساجت 20,590,000

2 راه برای سفر به ارمنستان از تبریز

از دو به شک بودن برای سفر دست بردارید و بیایید باهم سفر به ارمنستان از تبریز را بررسی کنیم. از تبریز می‌توانید به دو صورت هوایی و زمینی تور ارمنستان را رزرو کنید. البته تور هوایی ارمنستان از تبریز فقط در فصل بهار و تابستان برگزار می‌شود. در فصل‌های پاییز و زمستان فقط می‌توانید با تور ارمنستان از تبریز زمینی سفرتان را انجام دهید.

نحوه سفر زمینی به ارمنستان از تبریز

تور ارمنستان زمینی از تبریز با اتوبوس‌های VIP برگزار می‌شود که 25 نفر ظرفیت دارند. صندلی‌های اتوبوس تخت‌شو است. سفر زمینی به ارمنستان از تبریز حدود 16 ساعت طول می‌کشد. مقداری از این زمان به عبور از مرز اختصاص دارد. برای عبور از مرز شاید حدود 2 ساعت برای بازرسی از اتوبوس و چمدان‌ها معطل شوید. در گذشته، پس از عبور از مرز زمینی ارمنستان، باید با اتوبوس دیگری سفر خود را ادامه می‌دادید. اما در حال حاضر نیازی به تعویض اتوبوس نیست. پس از عبور از مرز در یک شهر مرزی برای استراحت و غذا خوردن توقف خواهید داشت و سپس به سفر ادامه می‌دهید.

احتمال گیر کردن اتوبوس در برف در فصل زمستان

جاده‌های ارمنستان گردنه‌هایی با پیچ‌های تند دارد. در فصل زمستان احتمال دارد که اتوبوس در هنگام عبور از این گردنه‌ها در برف گیر کند. البته تا به حال فقط یکبار چنین اتفاقی برای اتوبوس‌های ارمنستان افتاده است و نیاز به نگرانی نیست. از طرف دیگر در فصل زمستان باید سرمای هوا در مسیر را نیز در نظر داشته باشید و لباس گرم با خودتان ببرید.

از تبریز چند پرواز به ایروان برگزار می‌شود؟

در طول فصل بهار و تابستان، در مسیر تبریز به ایروان هفته‌ای 2 الی 3 پرواز برگزار می‌شود. به علت محدودیت تعداد پرواز‌ها، احتمال برگزاری تور لحظه آخری ارمنستان از تبریز پایین است. اما می‌توانید در روز‌های شنبه و یک‌شنبه (به غیر از تعطیلات) برای خرید تور لحظه آخری اقدام کنید.  البته در حال حاضر (پاییز 1402) به علت سرمای هوا و کاهش تعداد مسافران این مسیر، تور ارمنستان هوایی از تبریز برگزار نمی‌شود.

قیمت یکسان تور زمینی ارمنستان از تهران و تبریز

خیلی از مسافران فکر می‌کنند به علت کمتر بودن مسافت تبریز تا ایروان، قیمت  تور ارمنستان از تبریز زمینی باید ارزان‌تر از تور ارمنستان از تهران باشد. در حالی که مبدا حرکت اتوبوس‌های تورهای ارمنستان از تبریز، شهر تهران است. در واقع مسافران تور ارمنستان زمینی از تبریز،‌ صندلی‌های اتوبوس را از شهر تهران رزرو کرده‌اند. به همین دلیل قیمت تور زمینی ارمنستان از تبریز و تهران تفاوتی ندارد.

شرایط سفر گروهی به ارمنستان از تبریز

تور گروهی ارمنستان از تبریز فقط در زمان‌های پیک سفر به ارمنستان، یعنی فصل بهار و تابستان برگزار می‌شود. در فصل پاییز تور گروهی ارمنستان برگزار نمی‌شود. البته برای جشن کریسمس، در صورت تقاضای مسافران احتمال برگزاری تور گروهی ارمنستان وجود دارد. فصل بهار، جشن رنگ، جشن آب، عید فطر و عید قربان زمان‌های احتمالی برای برگزاری تور گروهی ارمنستان است. برای اطلاعات بیشتر درباره تورهای گروهی ارمنستان می‌توانید به صفحه تور ارمنستان مراجعه نمایید یا با کارشناسان نهال گشت تماس بگیرید.

پیدا کردن محل مناسب برای رزرو هتل در ایروان

 برای نزدیک بودن به جاذبه‌های گردشگری ایروان و کاهش هزینه‌های حمل و نقل در سفرتان، می‌توانید هتل‌های نزدیک به میدان جمهوری را رزرو کنید. اگر هم بخواهید به سفارت کانادا دسترسی داشته باشید، هتل‌های نزدیک به میدان جمهوری گزینه مناسبی هستند. اما برای نزدیک بودن به سفارت آمریکا، باید به هتل 4 ستاره متروپل بروید. در صورت اقامت در هتل‌های خارج از شهر، حدود 15 دقیقه تا مرکز شهر فاصله خواهید داشت. در نظر داشته باشید که با اقامت در خارج از شهر، هزینه‌های حمل و نقل به بودجه سفرتان اضافه می‌شود.

پیشنهاداتی برای رزرو هتل در ایروان

هتل‌های ارزان معرفی شده در جدول زیر از امکانات و کیفیت خوبی برخوردارند. همچنین تمام هتل‌های معرفی شده در اطراف میدان جمهوری قرار دارند. (به غیر از هتل آکواتک و ویلیج پارک که خارج از شهر قرار دارند)

هتل‌های ارزان هتل‌های متوسط هتل‌های لوکس و تفریحی
باکسوس ۳ ستاره گراند 4 ستاره آکواتک 4 ستاره
شیراک ۳ ستاره آنی پلازا 4 ستاره ویلیج پارک 4 ستاره
نایس ۳ ستاره رادیسون بلو 4 ستاره سنترال 4 ستاره
پریمیر ۳ ستاره نشنال 4 ستاره
این سیتی 4 ستاره ناچو 4 ستاره

مدارک لازم برای سفر به ارمنستان

مسافران ایرانی برای سفر به ارمنستان نیازی به ویزا ندارند. با یک پاسپورت که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد می‌توانید تا 90 روز در ارمنستان بمانید. همچنین برای عبور از مرز بهتر است کارت واکسن دیجیتالی کرونا به زبان انگلیسی همراه داشته باشید. کارت واکسن دیجیتالی را می‌توانید از طریق سامانه وزارت بهداشت دریافت نمایید. اما در صورت عدم تزریق واکسن کرونا، می‌توانید از تست PCR کرونا استفاده کنید. فقط کافیست تست PCR را 24 ساعت قبل از سفر انجام دهید و از آزمایشگاه، نسخه انگلیسی تست منفی کرونا را دریافت نمایید.

خدمات نهال گشت برای تور ارمنستان از تبریز

قبل از رزرو تور ارمنستان تبریز می‌توانید از مشاوره رایگان نهال گشت برای پیدا کردن تور مورد نظرتان استفاده کنید. با رزرو تور ارمنستان از تبریز خدمات زیر به شما تعلق خواهد گرفت:

  • بلیط رفت و برگشت هواپیما (در صورت برگزاری پرواز در مسیر تبریز به ایروان)
  • بلیط رفت و برگشت اتوبوس
  • هتل با صبحانه
  • ترانسفر فرودگاهی برای تور هوایی و ترانسفر از ترمینال برای تور زمینی
  • تور لیدر فارسی زبان
  • بیمه نامه مسافرتی
  • پشتیبانی 24 ساعته سفر
  • گشت شهری رایگان (برای تورهای گروهی)

نحوه رزرو تور ارمنستان از تبریز نهال گشت

می‌توانید از طریق شماره 1830-026 با کارشناسان نهال گشت تماس بگیرید و تور مورد نظرتان را رزرو نمایید. همچنین از طریق همین شماره می‌توانید مشاوره رایگان قبل از سفر دریافت کنید.

سوالات متداول

1. تور زمینی ارمنستان از تبریز چقدر طول می‌کشد؟

سفر زمینی ارمنستان از تبریز حدودا 16 ساعت با احتساب معطلی در مرز، طول می‌کشد.

2. آیا صندلی اتوبوس کامل تخت می‌شود؟

خیر صندلی اتوبوس VIP به صورت کامل تخت نمی‌شود. اما برای استراحت خوب است.

3. تور زمینی ارمنستان برای چه کسانی مناسب نیست؟

برای افراد با سن بالا، افرادی که کمردرد و پا درد دارند نیز به علت طولانی بودن مسیر سفر دچار خستگی می‌شوند.

4. آیا در تور انفرادی ارمنستان، تور لیدر در اتوبوس همراه مسافران است؟

خیر در سفر انفرادی مسافران در شهر ایروان می‌توانند با تور لیدر ملاقات کنند و برای خرید گشت یا دریافت راهنمایی با او صحبت کنند.

5. آیا در اتوبوس مسیر ارمنستان پذیرایی صورت می‌گیرد؟

به علت محدودیت‌های کرونایی، یک پذیرایی ساده با آبمیوه و کیک انجام می‌شود.

6. آیا تور لحظه آخری ارمنستان از تبریز برگزار می‌شود؟

به علت تکمیل ظرفیت پرواز‌ها در این مسیر تور لحظه آخری برگزار نمی‌شود. اما در روز‌های شنبه و جمعه شاید بتوانید پرواز لحظه آخری رزرو نمایید.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)