تور ارمنستان زمستان 1403

لیست تورهای زمستانی ارمنستان

هرکسی تور ارمنستان زمستان 1403 را رزرو نمی‌کند. باید خیلی از لحاظ جسمانی تحمل هوای خشک و سرد ارمنستان را در این ایام داشته باشید. اما اگر سرمای هوا را تحمل کنید می‌توانید با هزینه بسیار کمتری نسبت به دیگر فصول سال، تور ارمنستان را رزرو کنید. البته رزرو این تور چالش‌های خودش را از لحاظ زمان سفر و حمل‌ونقلتان دارد. در ادامه با بررسی صفر تا صد تور زمستانه ارمنستان این چالش‌ها و دغدغه‌ها را برای شما حل می‌کنیم.

آیا زمستان زمان مناسبی برای سفر به ارمنستان است؟

زمستان‌های ارمنستان از لحاظ گردشگری و مسافرت خیلی کم‌طرفدار است. از دی ماه کاهش دمای هوا ارمنستان شروع می‌شود و حتی امکان بارش برف در کوهستان نیز وجود دارد. در نتیجه هوای مرکز شهر به شدت سرد می‌شود.

با وجود آب‌وهوای سرد ارمنستان و کاهش تعداد سفرها، نرخ هتل‌ها و پروازهای این کشور کاهش پیدا می‌کند. این فرصت برای علاقه‌مندان به تور ارزان ارمنستان مناسب است. اما چندان نمی‌توان در فضای باز به گشت‌وگذار در مکان‌های دیدنی ارمنستان پرداخت.

محدودیت در بازدید از مکان‌های توریستی ارمنستان

برخی از مکان‌های توریستی فضای باز ایروان مانند قلعه امبرد در زمستان به دلیل تعداد بازدید کننده کم بسته می‌شوند و امکان بازدید از آن‌ها وجود ندارد. اغلب، مکان‌های تفریحی و دیدنی موجود در فضای بسته یا سردسیری در زمستان‌های ارمنستان باز هستند. موزه‌ها جزو این موارد به حساب می‌آیند. همچنین اسکیت بازان نیز می‌توانند در کوه‌های پر از برف ارمنستان کمی تفریح کنند. اما رزرو تور ارمنستان زمستان برای اسکیت بازی چندان منطقی به‌نظر نمی‌رسد. در کشور خودمان با هزینه‌ای کمتر می‌توان این تفریح را انجام داد.

بهترین ماه در فصل زمستان برای سفر به ارمنستان

آب‌وهوای ارمنستان در تمامی ماه‌های زمستان سرد است. به همین دلیل از این لحاظ نمی‌توان بهترین زمان سفر به ارمنستان را در فصل زمستان انتخاب کرد. اولویت‌های بعدی با تاریخ تعطیلات رسمی کشورمان در فصل زمستان و جشن‌های ارمنستان است. در ادامه این موارد را در هر سه ماه از زمستان بررسی می‌کنیم.

بهترین زمان سفر به ارمنستان در دی ماه

در چهارم دی ماه 1401 جشن کریسمس برگزار می‌شود. با توجه به مسیحی بودن اغلب مردم ارمنستان شاهد برگزاری این جشن در اکثر مناطق ایروان ارمنستان خواهید بود. حتی در میدان جمهوری ایروان مراسم نورافشانی درخت کریسمس به همراه مردم و برخی از سیاستمداران و سلبریتی‌های ارمنستان برگزار می‌شود. اگر نمی‌توانید برای چهارم دی یا جشن کریسمس به ارمنستان بروید در سه‌شنبه ششم دی ماه، این فرصت ایجاد می‌شود. در این روز یک تعطیلی رسمی در کشور وجود دارد. اگر کارمند هستید می‌توانید چهارشنبه و پنجشنبه را مرخصی گرفته و با تور ارمنستان زمستان، 4 روزه به سفر بروید. در این ایام می‌توانید درخت کریسمس را نیز در میدان جمهوری مشاهده کنید.

چه زمانی در بهمن ماه به ارمنستان برویم؟

در بهمن ماه هیچ جشنواره یا فستیوال خاصی داخل ارمنستان برگزار نمی‌شود اما امکان استفاده از سه تعطیلی رسمی در روزهای 15، 22 و 29 بهمن وجود دارد. تمامی این تعطیلات نیز در روز شنبه است. اگر کارمند هستید می‌توانید با گرفتن یک مرخصی برای روز چهارشنبه، به مدت 4 روز تور ارمنستان زمستان 1403 را رزرو کنید.

بهترین زمان رزرو تور زمستانه ارمنستان در اسفند

در روز چهارشنبه 17 اسفند ماه 1401 یک فستیوال در ارمنستان و یک تعطیلی رسمی در ایران همزمان با یکدیگر وجود دارد. این تعطیلی رسمی مربوط به ولادت حضرت مهدی (ع) و فستیوال نیز مربوط به روز زن در ارمنستان می‌شود. اگر بتوانید روز سه‌شنبه و پنجشنبه را مرخصی بگیری امکان رزرو تور زمستانه ارمنستان برای شما وجود دارد.

چه لباس‌هایی در زمستان به ارمنستان ببریم؟

با توجه به سرمای هوا حتما باید چند دست لباس زیر بلند، لباس پشمی، کاپشن و کلاه به همراه خود داشته باشید. همچنین اگر دستتان در سرما اذیت می‌شود، همراه داشتن دستکش زمستانی را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم. با توجه به ضعف ارمنستان در عدم وجود سیستم گرمایش مرکزی در برخی از مراکز تجاری و ادارات به احتمال زیاد در فضاهای بسته نیز با مشکل سرمای هوا بربخورید. در نتیجه حتما لباس‌های خیلی گرمی را به همراه خود داشته باشید.

حمل‌ونقل تور ارمنستان؛ زمینی و هوایی

تور ارمنستان زمستان به صورت زمینی با اتوبوس و هوایی با ایرلاین‌های قشم‌ایر، ایران ایرتور و ارمنیا ایرویز برگزار می‌شود. همچنین با ماشین شخصی خودتان نیز امکان برگزاری این تور وجود دارد. اما یکسری نکات مانند مبدأ تورهای زمینی و هوایی و وضعیت آب‌وهوا برای سفر با اتوبوس وجود دارد که در ادامه با بررسی جزئی هر تور آن‌ها را به شما خواهیم گفت.

تور هوایی ارمنستان

تور هوایی ارمنستان فقط از شهر تهران برگزار می‌شود و مقصد آن نیز فرودگاه شهر ایروان است. اگر در شهرهای دیگر ساکن هستید، نهال گشت می‌تواند هواپیما یا اتوبوس مناسبی را از شهرتان به سمت تهران رزرو کند.

هواپیماهای ایران ارمنستان در تمامی روزها به جز جمعه‌ها امکان پرواز به سمت ایروان را دارند. ارزان‌ترین پرواز این مسیر نیز متعلق به ایرلاین قشم ایر است. با توجه به سرمای هوا و سریع بودن پرواز، رزرو تور هوایی ارمنستان را برای فصل زمستان به شما پیشنهاد می‌دهیم.

تور زمینی ارمنستان با اتوبوس

تور زمینی ارمنستان زمستان 1403 به صورت انفرادی و گروهی فقط با اتوبوس قابل برگزاری است. اتوبوس‌های این تور نیز فقط از شهرهای تهران و تبریز مسافرگیری انجام می‌دهند؛ سپس به سمت مرز ارزس حرکت می‌کنند. پس از رسیدن به مرز نیز تمامی مسافران باید جهت چک شدن مدارک و بارهایشان توسط پلیس مرزی از اتوبوس پیاده شوند. پس از انجام فرایندهای ذکر شده با همان اتوبوس ادامه مسیر را تا ایروان می‌روید.

تور ارمنستان با ماشین شخصی

امکان رزرو تور ارمنستان زمستان 1403 با ماشین شخصی وجود دارد. در این نوع سفر هتل شما توسط نهال گشت رزرو شده و جهت حمل‌ونقل با ماشین شخصی خودتان به سفر می‌روید. برای این کار ابتدا بایستی مدارک موردنیاز که شامل گواهینامه بین‌المللی، کاپوتاژ خودرو، سند خودرو بین‌المللی و پلاک بین‌المللی را تهیه کنید. سپس به مرز نوردوز رفته و پس از پرداخت عوارض خروج از کشور و فرآیندهای دیگر به سمت ارمنستان راهی شوید.

آیا تور لحظه آخری ارمنستان در زمستان برگزار می‌شود؟

احتمال برگزاری تور لحظه آخری ارمنستان با توجه به پرطرفدار بودن این تور برای ایرانی‌ها و پر شدن صندلی هواپیماهای ایرانی کم است. اما در فصل زمستان به دلیل کمتر شدن سفرها این امکان وجود دارد. کافیست برای پیگیری برگزاری تور لحظه آخری ارمنستان از طریق شماره‌های تماس موجود در سایت با مشاور سفر ارمنستان نهال گشت تماس بگیرید.

بهترین منطقه برای رزرو هتل در ارمنستان

مقصد تمامی تورهای ارمنستان شهر ایروان است. این شهر اندازه کوچکی دارد ولی قطب گردشگری ارمنستان به حساب می‌آید. اکثر هتل‌های با کیفیت، مراکز تجاری، مکان‌های توریستی و رستوران‌های ایروان نیز در خیابان جمهوری قرار گرفتند. در نتیجه برای دسترسی به خدمات و مکان‌های موردنیازتان اقامت در این خیابان جمهوری از دیگر مناطق ایروان بهتر است.

بررسی حومه شهر ایروان برای رزرو هتل

علاوه بر مرکز شهر، حومه شهر ایروان نیز برای اقامت منطقه مناسبی به حساب می‌آید زیرا دارای هتل‌های بهتری نسبت به داخل شهر ایروان است. اما اگر قصد دارید تا اکثر زمان خود را در هتل بگذارید رزرو هتل در حومه ایروان را به شما پیشنهاد می‌دهیم. اغلب، کسانی در این مناطق اقامت می‌کنند که به دنبال گشت‌وگذار در مکان‌های دیدنی فضای باز ارمنستان هستند. اما با توجه به اینکه زمستان‌های ارمنستان بسیار سرد و خشک است برخی از این مکان‌های دیدنی بسته می‌شوند. در نتیجه به هدف مشاهده این مکان‌ها در حومه شهر اقامت نکنید.

بهترین هتل‌های ارمنستان در خیابان جمهوری

اگر قصد رزرو هتل در خیابان جمهوری ایروان ارمنستان را داشتید پیشنهاد ما رزرو هتل‌های سنترال، گرند، حیات پالاس، متروپل، نایس و اپرا سوییت است.

خدمات تور ارمنستان نهال گشت

خدمات تور ارمنستان زمستان نهال گشت از لحاظ زمینی یا هوایی بودن تور کمی با یکدیگر متفاوت است. در تمامی تورهای این کشور خدمات رزرو هتل با صبحانه، ارائه سیمکارت به ازای هر اتاق، بیمه مسافرتی و تور لیدر فارسی زبان ثابت است.

به مسافران تور زمینی ارمنستان گروهی یک گشت شهری رایگان ارائه می‌شود. اگر این تور را برای کریسمس برگزار کنید نیز گشت شهری این تور ویژه جشن کریسمس برگزار خواهد شد. مسافران تورهای انفرادی و تور هوایی ارمنستان بایستی گشت شهری را به صورت جداگانه خریداری کنند.

نحوه رزرو تور ارمنستان زمستان از نهال گشت

برای اطلاع از قیمت تور ارمنستان در زمستان 1403 و رزرو آن کافیست با شعبه کرج نهال گشت به شماره 1830-026 تماس بگیرید. مشاور سفر ارمنستان نهال گشت راهنمایی‌های لازم جهت رزرو تور ارمنستان زمستان را به شما ارائه داده و هماهنگی‌های لازم برای سفرتان را نیز انجام می‌دهد.

سوالات متداول

مدارک موردنیاز برای رزرو تور ارمنستان زمستان چیست؟

با توجه به اینکه مسافران ایرانی برای سفر به ارمنستان نیازی به اخذ ویزا ندارند، به همراه داشتن یک پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار کافی است.

چه خدماتی برای تور ارمنستان زمستان ارائه می‌شود؟

خدمات تور زمستانه ارمنستان شامل بیمه‌نامه مسافرتی، رزرو بلیت رفت‌وبرگشت (اتوبوس یا هواپیما)، رزرو هتل با صبحانه، تور لیدر فارسی زبان و گشت شهری است.

تورهای پیشنهادی

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)