تور جام جهانی قطر ۲۰۲۲

تور جام جهانی قطر ۲۰۲۲

لیست تورهای جام جهانی قطر ۲۰۲۲ خالیاست! می‌توانید یکی از تورهای در حال برگزاری را انتخاب کنید.

جدیدترین پیشنهادها و اخبارتورها را در اینستاگرام مادنبال کنید اینستاگرام نهال گشت

راهنمای رزرو تور جام جهانی قطر ۲۰۲۲ نهال گشت

آپارتمان جام جهانی

قوانین پیچیده برای شرکت در جام جهانی قطر 2022 به‌راحتی می‌تواند هرکسی را سردرگم کند! مخصوصاً اینکه هر آژانس گردشگری برای خودش مطالب جدیدی را می‌گوید که صحت آن‌ها مشخص نیست. اما اینجا قضیه فرق می‌کند و قرار است علاوه بر پیشنهاد تورهایی که سفری آسان، آرام و با خدمات مناسب را برای شما فراهم می‌کند، به توضیح قوانین شرکت در جام جهانی قطر 2022 از منابع معتبر بپردازیم.

گروه بندی جام جهانی 2022 قطر

قیمت بلیط جام جهانی 2022 قطر چقدر است؟

تاریخ شروع مسابقات جام جهانی در 29 آبان سال 1403 بوده و قیمت بلیط جام جهانی 2022 قطر نیز قبل از شروع قرعه‌کشی مشخص شده است. فیفا قیمت بلیت‌ها را حدوداً 46 درصد نسبت به جام جهانی 2018 روسیه افزایش داده تا این رویداد، گران‌ترین مسابقات جام جهانی تاریخ باشد. همچنین همان‌طور که در جدول زیر می‌بینید، قیمت بلیت‌ها نسبت به هر مرحله و جایگاه صندلی در استادیوم افزایش پیدا می‌کند.

توجه داشته باشید که قیمت ارز تومان بلیت‌ها حدودی است و امکان دارد که به دلیل نوسانات قیمت‌ها، بالا یا پایین شود. در زمان خرید بلیت جام جهانی قطر 2022 می‌توانید قیمت جدید و بروز را از طریق سایت‌های معتبر یا تماس با کارشناسان نهال گشت به دست بیاورید. همچنین درجه‌بندی قیمت‌ها نیز بر اساس جایگاه تماشاچیان در ورزشگاه است و طبق عکس زیر مشخص می‌شود. توجه داشته باشید که جایگاه درجه 4 مخصوص تماشاچیان قطری است و برای کشورهای دیگر غیرقابل‌خرید خواهد بود.

جایگاه تماشاچیان در استادیوم احمد بن علی

انواع بلیت‌های جام جهانی و قوانین استرداد آن‌ها

بازدیدکنندگان بازی‌ها می‌توانند بلیت‌های جام جهانی 2022 قطر را به سه شکل بلیت تکی، بلیت بسته چهار استادیومی و بلیت بسته بازی‌های یک تیم خاص خریداری کنند. فقط باید توجه داشته باشید که درصورت خرید بلیت، هیچ‌کدام از آن‌ها را نمی‌توانید کنسل کنید و وجه آن‌ها به‌هیچ‌وجه بازگردانده نخواهد شد. البته درصورتی‌که نمی‌توانید به تماشای یک بازی خاص بروید، می‌توانید از طریق پلتفرم رسمی فیفا (FIFA.com/tickets) بلیت خود را با قیمتی ارزان‌تر از نرخ اصلی به فروش بگذارید.

در جام جهانی 2022 در قطر اقامت کنیم یا کیش و قشم؟

جام جهانی 2022 قطر شامل تعداد بسیار زیادی از تماشاچیان خواهد بود؛ اما کشور قطر به دلیل ظرفیت محدودی که دارد، امکان پذیرایی از این تعداد مسافر را ندارد. برای رفع این مشکل، توافقاتی بین ایران و قطر صورت‌گرفته که طبق آن می‌توان از جزیره کیش و قشم به‌عنوان یک منطقه مناسب برای پذیرش تماشاچیان این رویداد بهره برد. البته این موضوع هنوز به صورت رسمی تایید نشده اما طی جلساتی که بین رئیس جمهور، وزیر راه (رستم قاسمی)، دبیر شورای عالی مناطق آزاد (سعید محمد) و وزیر حمل و نقل قطر برگزار شده، احتمال اینکه از هتل‌های کیش و قشم برای اقامت مسافران استفاده شود زیاد است.

تور جام جهانی قطر 2022 در کیش و قشم؛ ارزان و سریع

در تور جام جهانی قطر 2022 جزایر کیش و قشم برای مسافران و تماشاچیان ایرانی یکی از بهترین مناطق اقامتی خواهند بود؛ دلیل این موضوع نیز هزینه کمتر هتل‌های این جزایر نسبت به قطر است. هر شب اقامت در قطر بیش از 10 الی 15 میلیون تومان هزینه در بر دارد ولی در جزیره کیش و قشم می‌توان حداقل با شبی 1 میلیون تومان یا کمتر اقامت داشت.

رفت‌وآمد از کیش و قشم به قطر چگونه خواهد بود؟

برای رفت‌وآمد به کشور قطر می‌توان از خطوط آبی (لنج و کشتی‌ها) و هوایی استفاده کرد. البته در حال حاضر خطوط هواپیمایی از جزایر ایرانی به قطر بسته است ولی در زمان برگزاری مسابقات، فعال خواهد شد. پس از رسیدن به کشور قطر نیز می‌توان با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی به استادیوم‌های مربوطه مراجعه کرد.

ساختمان‌های شهر دوحه قطر

اقامت در قطر برای بازدید از بازی‌های جام جهانی 2022

شما می‌توانید تور قطر جام جهانی 2022 را در خود کشور قطر بگذرانید. این موضوع باعث می‌شود که در کم‌ترین مدت‌زمان و به راحت‌ترین روش به استادیوم‌های میزبان دسترسی داشته باشید. همچنین علاوه بر این موضوع، مشاهده شهرها و جاذبه‌های قطر می‌تواند یکی دیگر از مزایای اقامت در این کشور باشد.

از کدام فرودگاه‌ها می‌توان به قطر پرواز کرد؟

تنها چهار فرودگاه در کشور وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها به قطر پرواز مستقیم داشته باشید. این فرودگاه‌ها نیز شامل «امام خمینی تهران»، «شهید هاشمی‌نژاد مشهد»، «شهید دست غیب شیراز» و «شهید بهشتی اصفهان» هستند. همچنین از طریق فرودگاه «شهید مدنی تبریز» نیز می‌توانید پروازی غیرمستقیم به پایتخت قطر داشته باشید.

ایرلاین‌های مسیر پروازی ایران به قطر

شایعه شده که قرار است دو ایرلاین ایرانی پروازهای ایران به قطر را به صورت انحصاری در اختیار داشته باشند. اگر این موضوع تایید شده و به درستی از آن استفاده شود، مسافران ایرانی با پرداخت هزینه کمتر، راحت‌تر سفرشان را انجام می‌دهد؛ اما درصورتی که انحصارطلبی ایجاد شود قیمت‌ پروازها چندبرابر افزایش پیدا خواهد کرد. قطر نیز اعلام کرده که احتمالا تمامی پروازهای ایران به قطر را توسط ایرلاین‌های اختصاصی کشور خودش انجام دهد. همچنین امکان اینکه ایرلاین‌های هر دو کشور این پروازها را انجام دهند نیز وجود دارد.

بهترین هتل‌های قطر برای تماشاچیان جام جهانی 2022

در حال حاضر برخی از هتل‌های شهر دوحه برای پذیرش مهمانان و تماشاچیان اعلام آمادگی کردند. برخی از این هتل‌ها شامل «ریتز کارلتون»، «گرند حیات»، «میلنیوم»، «ماریو مارکوئیس سیتی»، «هیلتون»، «د اس تی رجیس» و «چهار فصل» می‌شوند. همچنین شایعه شده که قطر چند اتاق از هتل‌هایش را در انحصار فدراسیون فوتبال قرار داده که مسافران ایرانی بتوانند با پرداخت هزینه آن‌ها به تومان، نسبت به رزرو هتل در قطر اقدام کنند. اما هنوز این موضوع تأیید نشده و در حال حاضر بهترین راه رزرو هتل در این کشور، استفاده از تورهای جام جهانی قطر است.

تور جام جهانی 2022 قطر را ارزان‌تر و با خدمات بیشتر بروید

تور جام جهانی 2022 قطر شامل خدمات و امکانات بیشتری نسبت به سفرهای انفرادی جهت شرکت در مسابقات است. شما در این تور از خدمات ترانسفر فرودگاهی رفت‌وبرگشت، بیمه‌نامه مسافرتی، صبحانه، رزرو بلیت رفت‌وبرگشت و بلیت بازی‌های جام جهانی بهره‌مند خواهید شد. همچنین به دلیل اینکه تمامی خدمات رزرو هتل و بلیت هواپیما در یک پکیج ارائه می‌شوند، می‌توانید با قیمت ارزان‌تری به قطر سفر کنید.

بهترین زمان رزرو تور جام جهانی قطر 2022؛ جا نمانید!

قرعه‌کشی بازی‌ها انجام شده و بسیاری از مردم درحال رزرو تور جام جهانی قطر 2022 هستند. هر چقدر که به زمان شروع مسابقات نزدیک‌تر شویم قیمت تور جام جهانی قطر به دلیل افزایش هزینه هتل‌ها بیشتر خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که طبق جدول زیر که برنامه بازی‌های ایران در آن مشخص شده است، تور جام جهانی قطر را هرچه زودتر رزرو کنید.

برنامه‌ی ایران در جام جهانی 2022 قطر
بازی زمان بازی مکان بازی
انگلیس - ایران دوشنبه 30 آبان ساعت 16:30 ورزشگاه احمد بن‌علی - الریان
ولز - ایران جمعه 4 آذر ساعت 13:30  ورزشگاه احمد بن‌علی - الریان
ایران آمریکا سه‌شنبه 8 آذر ساعت 10:30 ورزشگاه الثمامه - دوحه

مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام تور جام جهانی قطر

واچر هتل، هایا کارت و بلیت مسابقه سه مدرک اصلی برای ورود به قطر جهت تماشای بازی‌های جام جهانی است. طبق قوانین قطر فقط مسافران دارنده بلیت مسابقات که محل اقامتشان را رزرو کردند می‌توانند هایا کارت دریافت کنند. با استفاده از این کارت مجازی می‌توان بدون ویزا به قطر سفر کرد. همچنین در روزهایی که مسابقات برگزار می‌شود درصورتی‌که هایا کارت داشته باشید می‌توانید از وسایل حمل‌ونقل عمومی به‌صورت رایگان استفاده کنید.

هایا کارت جام جهانی قطر 2022

نحوه دریافت هایا کارت چگونه است؟

برای دریافت هایا کارت قطر کافیست ابتدا بلیت بازی را خریداری کرده و نسبت به رزرو هتل یا تور جام جهانی قطر 2022 اقدام کنید؛ سپس با ورود به سایت hayya,qatar2022.qa و ثبت اطلاعات و تأیید محل اقامت، هایا کارت شما از طریق اپلیکیشن در دسترس قرار خواهد گرفت.

چگونه بلیت بازی‌های جام جهانی 2022 قطر را خریداری کنیم؟

دریافت بلیت بازی‌های جام جهانی از طریق سایت فیفا به آدرس fifa.com/tickets انجام می‌شود؛ اما توجه داشته باشید که هرکسی شانس دریافت بلیت را نداشته و فیفا از بین کسانی که اطلاعات خودشان را در سایت ثبت کردند قرعه‌کشی انجام می‌دهد. در صورتی خوش‌شانس باشید و قرعه به نام شما در بیاید، می‌توانید با پرداخت مبلغ بلیت جام جهانی قطر، آن را دریافت کنید.

خرید بلیت مسابقات جام جهانی قطر توسط نهال‌گشت

شما می‌توانید خرید بلیت را بر عهده کارشناسان نهال‌گشت بگذارید تا آن‌ها بدون دردسر این کار را انجام دهند. برای این منظور ابتدا از شما یک ثبت‌نام رایگان به عمل می‌آید؛ سپس در زمان قرعه‌کشی فیفا، اطلاعات کامل و یک پیش‌پرداخت گرفته می‌شود. در صورت درآمدن اسمتان نیز نهال‌گشت منصفانه‌ترین هزینه تور را دریافت کرده و این پکیج مسافرتی را برای شما رزرو خواهد کرد. همچنین در صورتی که شانس با شما یار نباشد و اسمتان در قرعه‌کشی فیفا در نیاید، مبلغ پیش‌پرداخت استرداد می‌گردد.

خرید بلیت جام جهانی قطر 2022 از فدراسیون فوتبال ایران

با توجه به محدودیت شهروندان ایرانی در استفاده از credit card و پرداخت ارزی، فیفا برای هر یک از مسابقات ایران تعدادی بلیط را در اختیار فدراسیون فوتبال ایران قرار می‌دهد تا از طریق سامانه ticket.ffiri.ir در اختیار هواداران قرار گیرد. زمان ارائه و شرایط هر مرحله از بلیت فروشی در همین صفحه به اطلاعتان خواهد رسید.

آب‌وهوای قطر در هنگام برگزاری مسابقات جام جهانی

به علت اینکه قطر کشور بسیار گرمی است، فیفا برای اولین‌بار مسابقات جام جهانی را در پاییز برگزار می‌کند. در این فصل نیز آب‌وهوای کشور قطر معتدل بوده و سرما یا گرمای زیادی ندارد. به همین دلیل نیازی به سنگین کردن چمدان‌های خود با لباس‌های گرم ندارید. همچنین مسئولان کشور قطر قول دادند که در استادیوم‌ها از سیستم خنک‌سازی هوا استفاده کنند تا تماشاچیان دچار مشکل خاصی از لحاظ گرمای هوا نشوند.

مسابقات جام جهانی قطر در کدام استادیوم‌ها برگزار می‌شود؟

هر کدام از مراحل بازی‌های جام جهانی 2022 قطر در شهر و استادیوم مخصوص به خودش انجام می‌شود. در ادامه به معرفی این استادیوم‌ها خواهیم پرداخت.

استادیوم بین‌المللی خلیفه

استادیوم بین‌المللی خلیفه

استادیوم بین‌المللی خلیفه شهر دوحه که میزبان بازی ایران و انگلیس است، در سال 1976 ساخته شده و از آن به‌عنوان استادیوم اصلی قطر استفاده می‌شود. این استادیوم در ابتدا می‌توانست تنها 20,000 تماشاچی را ساپورت کند ولی برای بازی‌های جام جهانی 2022 قطر و پس از بازسازی، ظرفیت آن به 50,000 افزایش پیدا کرد. از جمله رویدادهای مهم ورزشی که در استادیوم خلیفه قطر برگزار شده، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بازی‌های کشورهای عربی ۲۰۰۴
  • بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶
  • جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱

استادیوم الثمامه قطر

استادیوم الثمامه

ورزشگاه الثمامه یکی از 7 استادیوم مخصوص جام جهانی 2022 قطر است. این استادیوم شبیه به یک کلاه گاهفیا ساخته و بازی بسیار مهم ایران و آمریکا را میزبانی می‌کند. این ورزشگاه ظرفیت 40,000 نفره داشته و در شهر دوحه قرار دارد.

استادیوم راس ابو عبود

استادیوم راس ابو عبود

استادیوم راس ابو عبود یکی از ورزشگاه‌های جالب قطر برای بازی‌های جام جهانی است و درون آن کانتینرهای باری قرار دارد. گنجایش 40,000 نفری برای این ورزشگاه برنامه‌ریزی شده و بر پایه طراحی پیمانه‌ای ایجاد شده است تا بتوان پس از بازی‌های جام جهانی آن را برچید. این استادیوم نیز در شهر دوحه قرار دارد.

استادیوم لوسیل قطر

استادیوم لوسیل

استادیوم لوسیل در شهری به همین نام ساخته شده و ظرفیت آن 86,250 نفر است. از این ورزشگاه برای بازی‌های فینال جام جهانی 2022 استفاده می‌شود.

استادیوم الریان قطر

200819_Al Rayyan Stadium Aerials

استادیوم الریان

ورزشگاه احمد بن علی که با نام استادیوم الریان نیز شناخته می‌شود، یکی از مکان‌های بازی جام جهانی 2022 قطر است. این ورزشگاه میزبان بازی ایران و ولز است و ظرفیتی بالغ بر 40,740 نفر دارد.

استادیوم شهر آموزش قطر

استادیوم شهر آموزش

ورزشگاه شهر آموزش، یک استادیوم با گنجایش بیش از ۴۵ هزار تماشاگر و با سیستم کنترل و کاهش دمای هوا است. معماری این ورزشگاه از معماری ملی قطر که اسلامی است، بهره می‌برد و ساخت آن برای بازی‌های جام جهانی 2022 قطر انجام شده است.

استادیوم الجنوب قطر

استادیوم الجنوب

استادیوم الجنوب اولین ورزشگاه مخصوص جام جهانی 2022 است که در شهر الوکره قطر ساخته شده و گنجایش چهل هزار نفری دارد. با توجه به آب‌وهوای گرم و خشک قطر، سیستم خنک‌کننده‌ای در ورزشگاه ایجاد شده که از گرم شدن بیش از حد تماشاگران و افراد درون ورزشگاه پیشگیری می‌کند. این سیستم، می‌تواند جایگاه تماشاگران را تا ۱۸ درجه سانتیگراد و زمین بازی را تا ۲۰ درجه سانتیگراد خنک کند.

استادیوم البیت

ورزشگاه البیت در شهر الخور قطر ساخته شده است و افتتاحیه جام جهانی قطر 2022 در این ورزشگاه انجام می‌شود. این سازه، ظاهری شبیه به چادرهای سنتی مردم قطر دارد و 60,000 نفر را ساپورت می‌کند. داخل استادیوم البیت یک هتل نیز ساخته شده که از درون اتاق‌های آن می‌توان زمین بازی را مشاهده کرد.

کسب اطلاعات درباره هزینه تورهای جام جهانی قطر و رزرو آن

شما می‌توانید برای اطلاع از شرایط تور جام جهانی قطر 2022، قیمت بلیت جام جهانی قطر، هزینه تورهای جام جهانی قطر و رزرو این تورها با مجموعه «نهال‌گشت» در ارتباط باشید. ما تمامی سعی خود را خواهیم کرد که شما را در سریع‌ترین زمان ممکن راهنمایی کرده و به خواسته خود برسانیم.