تور ارمنستان آبان 1403

لیست تورهای آبان ماه ارمنستان

تور ارمنستان آبان 1403 با وجود همه محدودیت‌هایی که به دلیل بیماری کرونا اعمال شده، برگزار می‌شود. ارمنستان، این همسایه شمال غربی ایران که در فصول مختلف سال میزبان گردشگران بوده، از جمله پر تقاضاترین مقاصد توریستی ایرانیان می‌باشد.

ارمنستان از مهم‌ترین مقاصد توریستی گردشگران ایرانی

ارمنستان به دلایل مختلف چند سالی است به یکی از مقاصد مهم گردشگران ایرانی تبدیل شده است. نزدیکی این کشور به ایران، داشتن جاذبه‌های تفریحی که در ایران دسترسی به آن‌ها ممکن نیست و از همه مهمتر هزینه مناسب این تور نسبت به سایر تور‌های خارجی سبب شده تا اقبال به تور ارمنستان چشمگیر باشد.

زبان مردم ارمنستان

مردم کشور ارمنستان به زبان‌های روسی و ارمنی تکلم می‌کنند. البته در چند سال گذشته با افزایش سفر ایرانیان به این کشور، بعضی از بازاریان و کارکنان هتل‌ها با زبان فارسی آشنا شده‌اند و می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

آب و هوای ارمنستان

ارمنستان یک کشور کوهستانی است و آب و هوای نسبتا معتدلی دارد. البته دمای هوای ایروان در مقایسه با تهران خنک تر است و وقتی وارد شهر می‌شوید این تفاوت دما برایتان محسوس می‌شود.

امنیت کشور ارمنستان در چه سطحی است؟

ارمنستان یکی از امن ترین کشور های استقلال یافته از شوروی سابق است. به دلیل قوانین سختگیرانه‌ای که برای برخورد با جرائم مختلف در نظر گرفته شده میزان جرم و جنایت در این کشور به حداقل رسیده است.پس با خیال راحت در خیابان های ایروان قدم بزنید و خیالتان از امن بودن محل وسایلتان مطمئن باشد.

آیا ارمنستان تور زمینی با قطار دارد؟

بین ایران و ارمنستان مسیر ریلی وجود ندارد و اگر قصد دارید تور زمینی را انتخاب کنید باید با اتوبوس به این کشور سفر کنید.

در سفر به ارمنستان چه الزاماتی باید رعایت شود؟

الزاماتی را باید انجام دهید. در سفر زمینی حتما باید آزمایش PCR را انجام دهید که این تست هم حداکثر تا 48 ساعت قبل از حرکت معتبر باشد. البته در سفر هوایی، تست PCR با اعتبار حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز هم معتبر است.
نکته مهم: تست PCR باید در آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت انجام شود.

تور زمینی و هوایی ارمنستان تحت چه شرایطی برگزار می‌شود؟

تور ارمنستان آبان 1403 هم به صورت زمینی و هم هوایی قابل برگزاری است. مدت زمان تور زمینی بیشتر است و اگر به سفرهای طولانی با اتوبوس عادت نداشته باشید، به علت مدت وقت زیادی که در راه هستید، خستگی به همراهتان است. با این حال هنوز هم گروهی از گردشگران تور زمینی را ترجیح می‌دهند.

تور زمینی:

تور ارمنستان آبان 1403 زمینی، بیشتر برای افرادی مناسب است که قصد دارند به صورت دسته جمعی سفر کنند. در این تور، از آنجا که باید 24 ساعت را در مسیر رفت و همین مدت زمان را برای برگشت صرف کنید (تور ارمنستان از تهران)، هم زمان بیشتری برای گفتگو فراهم است و هم هزینه‌های سفر به طور محسوسی کاهش می‌یابد.

تور هوایی:

در تور هوایی اما هزینه پرواز به مراتب بالاتر از سفر با اتوبوس است. اما مدت زمان سفر به شدت کاهش می‌یابد و شما سرحال و قبراق به ارمنستان می رسید. تور ارمنستان آبان 1403 هوایی اغلب به مدت 3 شب و 4 روز برگزار می‌شود. البته برگزاری تور، در زمان کمتر و یا بیشتر از این مدت هم امکانپذیر است. این بستگی به نظر شما دارد که می‌خواهید چه مدت را در ارمنستان سپری کنید.

آیا تور ارمنستان آبان 1403 با خطوط هوایی ایران قابل برگزاری است؟

در تور هوایی ارمنستان پرواز از تبریز و تهران تنها با ایرلاین‌های ارمنی برگزار می‌شود و خطوط هوایی ایران در این مسیر پرواز منظمی ندارند. البته از شهرهای بزرگ نظیر اصفهان و مشهد هم توسط خط هوایی قطر به ارمنستان پرواز داریم. اما ابتدا باید یک توقف کوتاه در دوحه داشته باشید که این پرواز‌ها از نظر مدت زمان و هزینه به صرفه نیست و توصیه می‌کنیم خود را به تهران و یا تبریز برسانید و با پروازهای ارمنی بپرید.

برنامه پرواز هفتگی به ایروان

پرواز تهران ایروان 1 ساعت و 45 دقیقه زمان می‌برد. اما اگر در تبریز سوار هواپیما شوید، 45 دقیقه ای به ایروان می‌رسید.

مقصد پرواز مبدا پرواز روز پرواز  ساعت پرواز
ایروان تهران یکشنبه 11:00 صبح
سه‌شنبه
چهارشنبه
جمعه
تبریز دوشنبه  11:30 صبح
پنج‌شنبه

برنامه پرواز هفتگی از ایروان به تهران و تبریز

مقصد پرواز مبدا پرواز روز پرواز  ساعت پرواز
ایروان تهران یکشنبه 09:00 صبح
سه شنبه
چهار شنبه
جمعه
تبریز دوشنبه 10:20 صبح
پنج‌شنبه

برای سفر به ارمنستان ویزا لازم نیست

برای سفر به ارمنستان لازم نیست ویزای این کشور را اخذ کنید. از سال 1395 طبق توافقی که میان ایران و ارمنستان انجام شد. روادید میان 2 کشور لغو شده است و تنها کافی است که گذرنامه ایرانی خود که 6حداقل ماه از اعتبار آن باقی مانده است را به همراه داشته باشید.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)