تور ارمنستان مهر 1403

لیست تورهای مهر ماه ارمنستان

تور ارمنستان مهر 1403 به طور منظم اما با رعایت قوانین و محدودیت‌های کرونایی، برگزار می‌شود. ارمنستان، این همسایه شمال غربی، به دلایل مختلفی به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری ایرانیان به شمار می‌آید. این که دلایل چیست و شرایط سفر به این کشور چه چیزهایی است؟ با مطالعه این مطلب به آن پی می‌برید.

ارمنستان در دوره جدید، جمهوری ارمنستان

سال 1991 و در ماه سپتامبر همه پرسی استقلال ارمنستان از اتحاد جماهیر شوروی برگزار شد و نوع حکومت ارمنستان، جمهوری انتخاب شد. در طول این سال‌ها، روابط جمهوری ارمنستان با جمهوری اسلامی ایران، همواره حسنه و دوستانه بوده است و ایروان یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری ایرانیان است.

چرا ارمنستان؟

ارمنستان کشور بزرگی نیست، اما یکی از مراکز مهم تمدنی جهان است که سابقه‌اش در این ناحیه حتی تا 5000 سال برآورد شده است و در دوران مختلف تاریخی، به سابقه تمدنی مردمان این سرزمین اشاره شده است. آثار به جامانده از تمدن غنی این سرزمین برای بازدید گردشگران بسیار جذاب است.

لغو ویزا بین ایران و ارمنستان

از سال 1395 ویزا بین ایران و ارمنستان لغو شده است. یعنی اتباع 2 کشور می‌توانند تنها با داشتن گذرنامه، به کشور مقابل تردد داشته باشند.

هزینه مناسب تور ارمنستان مهر 1403

هزینه سفر، همواره یکی از عواملی است که در اقبال به تور موثر است. تورهای ارمنستان در مقایسه با تور سایر کشورها قیمت مناسب تری دارند، اقامت، خرید و گردش و تفریح در ارمنستان نیز با هزینه‌ای قابل قبول انجام می‌شود.

آب و هوای ارمنستان

تابستان و بهار خنک ارمنستان، برای گردشگران ایرانی که در طی این فصول هوای گرمی را در اکثر نقاط ایران تجربه می‌کنند، بسیار وسوسه کننده است. البته در فصول پاییز و زمستان، تورهای ارمنستان با ارائه تخفیف‌های ویژه برگزار می‌شود.
برای آگاهی از جزئیات تور ارمنستان مهر 1403 می‌توانید با شماره 33143-026 تماس گرفته و بروزترین اطلاعات در این زمینه را دریافت کنید.

تور ارمنستان مهر 1403 هوایی

پرواز در تور ارمنستان مهر 1403، با خط هوایی ارمنستان و از 2 مبداء تبریز و تهران به مقصد ایروان انجام می شود. تور هوایی ارمنستان معمولا به مدت 3 شب و 4 روز برگزار می شود.

جزئیات پرواز تور ارمنستان مهر 1403

مدت زمان پرواز از تهران به ایروان، چیزی حدود 1 ساعت و 45 دقیقه است. در حالی که اگر از مبداء سفر تبریز باشد، پروازی 45 دقیقه ای تا ایروان داریم. در جدول زیر روزهای هفتگی و ساعات پرواز از تهران و تبریز به ایروان قابل مشاهده است.

مقصد پرواز مبدا پرواز  روز پرواز ساعت پرواز
ایروان تهران یک شنبه 11:00 صبح
سه شنبه
چهار شنبه
جمعه
تبریز دو شنبه 11:30 صبح
پنج شنبه

تور ارمنستان زمینی مهر 1403

تور زمینی ارمنستان با اتوبوس انجام می‌شود و معمولا برای کسانی که از شهرهای شمال غربی کشور قصد دارند به ایروان سفر کنند، مناسب‌تر است. البته در تور زمینی زمان بیشتری نسبت به تور هوایی در مسیر هستید که ممکن است برای برخی چندان خوشایند نباشد. به طور مثال اگر تور زمینی را از مبدا تهران انجام دهید، یک روز را در مسیر رفت و یک روز در مسیر برگشت سپری می‌کنید. تور ارمنستان مهر 1403 به صورت زمینی بیشتر برای افرادی مناسب است که قصد دارند به صورت گروهی سفر کنند.

برای سفر به ارمنستان لازم نیست واکسن کرونا تزریق کنید.

البته الزاماتی را باید انجام دهید. اگر قصد سفر زمینی دارید باید تست PCR با اعتبار 48 ساعته قبل از حرکت ارائه دهید. برای سفر هوایی هم همین روال حاکم است با این تفاوت که تست PCR باید حداکثر تا 72 ساعت قبل پرواز معتبر باشد. نکته مهم این که تست PCR باید در آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران انجام شده باشد.

آیا تور هوایی ارمنستان تنها با خطوط هوایی ارمنی برگزار می‌شود؟

تور ارمنستان از مبداء تهران و تبریز، با هواپیماهای ارمنی انجام می شود. خط هوایی قطر، نیز از شهرهای بزرگ ایران نظیر مشهد، اصفهان و شیراز به ایروان پرواز دارد. البته پرواز های قطری توقفی کوتاه در فرودگاه دوحه دارند که چندان مقرون به صرفه نیست. در هر صورت پرواز با هواپیمای ارمنستان مقرون به صرفه است.

هتل‌ها در میدان جمهوری ایروان

میدان جمهوری، به نوعی مرکز شهر ایروان به شمار می آید. از جمله مهمترین هتل های نزدیک به میدان جمهوری می توان به موارد زیر اشاره نمود.
• هتل رویال پلازا: هتل رویال پلازا یکی از هتل های 4 ستاره شهر ایروان است که در مجاورت موزه مارتیروس ساریان قرار دارد و به دلیل نزدیکی به میدان جمهوری ایروان، این هتل دسترسی مناسبی به وسایل حمل و نقل عمومی دارد. هتل پلازا تنها 500 متر با ایستگاه اتوبوس اپرا فاصله دارد و فرودگاه بین المللی ایروان نیز در فاصله 12 کیلومتری آن واقع شده است. در رستوران هتل پلازا که به تمیزی زبانزد است، انواع غذای ارمنی و اروپایی برای میهمانان سرو می شود.
• هتل رژینه:
هتل رجینه، 3 ستاره است و از جمله مزایای آن، نزدیکی به فرودگاه ایروان است که در مدت زمان 20 دقیقه به آن می رسید. هتل یک استخر روباز دارد که در روزهای تابستانی برای شنا مناسب است.
• هتل نایری :

هتل نایری در منطقه نورک ماراش Nork Marash واقع شده و تنها 5 دقیقه تا میدان جمهوری و مرکز شهر ایروان فاصله دارد، این هتل داری پارکینگ رایگان است. استخر و سونا هتل هم از ساعت 11:00 صبح تا ساعت 24:00 در دسترس میهمانان است.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)