تور روسیه بهار 1403

لیست تورهای بهاری روسیه

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور 8 روزه روسیه با معراج ویژه نوروز

8 روز نوروزمعراج 18,990,000+570$

تور 7 روزه مسکو و سنت‌ پتربورگ ویژه نوروز

7 روز نوروزایرفلوت 44,990,000+70$

تور 7 روزه مسکو سنت پتربورگ ویژه نوروز

7 روز نوروزنوردویند ایرلاینز 47,300,000

تور مسکو سنت پترزبورگ با نوردویند ویژه نوروز

8 روز نوروزنوردویند ایرلاینز 50,400,000

تور سنت پترزبورگ مسکو با ماهان ویژه نوروز

8 روز نوروزماهان 54,990,000

شاید متعجب شوید اگر بدانید در سال 2022 میلادی ایران پس از ترکیه و هند، سومین کشوری است که بیشترین تعداد گردشگر در روسیه را داشت. یک مسیر گردشگری جذاب که سال‌های طولانی در میان ما مغفول مانده بود. در سال‌های اخیر اما با توجه به افزایش اطلاعات این کشور در میان تورگردان ایرانی تقاضای رزرو تور روسیه بهار و تابستان رشد چشمگیری داشته است. چون تورها معمولا به شهرهای مسکو و سن پترزبورگ انجام می‌شود که نیمه اول سال هوایشان عالی است. البته این اقبال دلایل دیگری هم دارد که در ادامه به آن‌ها می پردازیم. 

مهمترین دلایل اقبال گردشگران ایرانی به تور روسیه

آن‌هایی که به روسیه رفته‌اند به این موضوع واقفند که پس از بازگشت از این کشور دیدگاهشان نسبت به قبل از سفر تغییرات زیادی می‌کند. روسیه این پهناورترین کشور جهان چیزهای زیادی برای عرضه به شما دارد. به عنوان نمونه شهر سن‌پترزبورگ روسیه خود به تنهایی آنقدر جاذبه گردشگری و بناهای تاریخی دارد که اگر تمام زمان سفرتان را به بازدید از این شهر اختصاص دهید باز هم زمان کم می آورید. اما اقبال گردشگران ایرانی برای رزرو تور روسیه بهار 1403 دلایل دیگری هم دارد که در ادامه به مهمترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

توفیق اجباری کرونا برای تور روسیه

ورود گردشگران ایرانی به روسیه پس از جام جهانی 2018 هر ساله بیشتر شده است. بر خلاف انتظارات، حتی کرونا هم نتوانست تاثیر زیادی در روند رشد بگذارد. مهمترین دلیل آن، سخت‌گیری‌های کمتر کرونایی روسیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی و همچنین تخفیفات ویژه‌ای بود که بر روی خدمات گردشگری نظیر هتل و بلیت پرواز اعمال می‌کرد. این روند بعد از پایان محدودیت‌ها رشد مضاعفی داشت، به گونه‌ای که در سال 2022 ایران سومین کشوری بود که بیشترین تعداد گردشگر را به روسیه فرستاد.

قیمت تور روسیه بهار 1403 ارزان‌تر از سایر کشورهای اروپایی است

تور روسیه بهار 1403 قیمت‌های وسوسه‌کننده ای دارد. کافی است آنها را با قیمت تور سایر کشورهای اروپایی مقایسه کنید. به طور مثال اگر برای تور فرانسه 7 روزه غیر از هزینه پرواز باید 1,890 یورو پرداخت کنید‌ برای رزرو تور 7 روزه روسیه ویژه شب‌های سفید پرداخت نیمی از این مبلغ کافی است.

اخذ ویزای روسیه به سهولت انجام می‌شود

برای دریافت ویزای توریستی روسیه تقریبا لازم به سپردن هیچ گونه تعهد مالی یا وثیقه بانکی ندارید. کافی است یک پاسپورت ایرانی داشته باشید که حداقل 7 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.

در تور روسیه بهار 1403، سن‌پترزبورگ و مسکو اقامت می‌کنید

برای رزرو تور روسیه بهار 1403، 2 انتخاب دارید. تور اختصاصی شهر مسکو و تور ترکیبی سن‌پترزبورگ و مسکو. قیمت تور مسکو معمولا ارزان تر از قیمت تور روسیه است و مدت زمان کمتری دارد. با این حال اگر به تاریخ کهن سرزمین اسلاوها علاقه دارید. توصیه می‌کنیم که رزرو تور روسیه بهار 1403 ترکیبی و بازدید از شهر تاریخی سن‌پترزبورگ را ازدست ندهید.

اگر بار اولتان است، تور روسیه بهار 1403 را گروهی رزرو کنید

مهمترین تفاوت تور روسیه بهار 1403 گروهی با انفرادی در این است که در تور گروهی، یک تور لیدر به همراه شما است که علاوه بر آشنایی با مناطق گردشگری روسیه به زبان، آداب و رسوم، فرهنگ و از همه مهمتر قوانین این کشور نیز مسلط است و هر زمان که نیاز به راهنمایی یا کمک داشتید می‌توانید روی او حساب کنید. البته تور گروهی محدودیت‌هایی هم دارد. این که شما باید طبق برنامه‌ای که تور لیدر یا آژانس مسافرتی در نظر گرفته عمل کنید و آزادی عمل چندانی در انتخاب مناطق گردشگری و بازدید از شهر ندارید. اما در تور انفرادی این محدودیت‌ها برداشته می‌شود. یعنی شما می‌توانید هتل محل اقامت را خودتان انتخاب کنید. هر زمان که خواستید به گردش بروید و از آنجایی که میل دارید بازدید کنید. در این حالت آژانس تنها بلیت‌های پرواز را تهیه و هتل محل اقامتتان را رزرو می‌کند و البته کارهای مربوط به اخذ ویزا را انجام می‌دهد. اما داشتن تور لیدر به انتخاب شمای تورگرد است که در صورت تمایل می‌توانید از خدماتش استفاده کنید. 

شب‌های سفید در تور روسیه بهار 1403

از اواسط اردیبهشت بخش‌های زیادی از کشور روسیه من جمله سن‌پترزبورگ شاهد یک پدیده زیبای جوی است که در طی آن آسمان شب روشن می‌شود. البته شدت تابش به اندازه روز نیست و هوا گرگ و میش است. همین وضعیت بر زیبایی آسمان شب روسیه می‌افزاید. البته هر ساله با رسیدن به زمان اتفاق افتادن این پدیده جوی، جنب و جوش روس‌ها بیشتر می‌شود. آن‌ها تلاش می‌کنند تا برگزاری جشنواره‌های موسیقی و تئاتر تلاش دارند تا از فرصت بوجود آمده برای جذب حداکثر توریست‌های خارجی حداکثر استفاده را ببرند. البته اوج این پدیده از  از 11 ژوئن یا 21 خرداد تا 2 ژوئیه یعنی 11 تیرماه است. توصیه می‌کنیم تور روسیه بهار 1403 را در این ایام رزرو کنید تا این پدیده خارق‌ العاده را هم در آسمان مسکو و هم سن‌پترزبورگ از نزدیک مشاهده کنید.

  • قیمت تور روسیه بهار 1403 در حالت گروهی مشخص است و می‌توانید که در بالای همین صفحه جزئیات آن ها را مشاهده کنید. اما قیمت تور روسیه بهار 1403 انفرادی بسته به هتل و پروازی که انتخاب می‌کنید متغیر است.

سوالات متداول

چرا قیمت تور روسیه بهار 1403 گروهی با تور انفرادی متفاوت است؟

هتل و پرواز در تور روسیه بهار 1403 که به صورت گروهی انجام می‌شود توسط آژانس تعیین می‌شود و قیمت آن‌ها مشخص است. اما در تور انفرادی متقاضی محل اقامت و حتی پرواز رو خود انتخاب می‌کند که قیمت‌های متغیری دارند.

برای اخذ ویزای توریستی روسیه چقدر ضمانت بانکی لازم است؟

برای دریافت ویزای توریستی روسیه تقریبا لازم به سپردن هیچ گونه تعهد مالی یا وثیقه بانکی ندارید. کافی است یک پاسپورت ایرانی داشته باشید که حداقل 7 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)