تور کربلا تاسوعا و عاشورا 1403

تور رایگانکربـلا

هر هفته

با پاسخ به یک سوال در آمنین

لیست تورهای تاسوعا و عاشورا کربلا

تور کربلا تاسوعا و عاشورا

برای این که تاسوعا و عاشورای حسینی را در کربلا سپری کنید، باید تور کربلا دهه اول محرم را رزرو کنید. چرا که تور کربلا تاسوعا و عاشورا ابتدا از شهر نجف آغاز می‌شود و بعد از آن به کربلا می‌روید. توصیه می‌کنیم به جای ثبت‌نام در کاروان‌های آزادبر به سراغ آژانس‌های معتبر و تورهای رسمی زیر نظر سازمان حج و زیارت بروید. در ادامه به مهمترین مواردی که در رزرو تور کربلا تاسوعا و عاشورا باید به آن‌ها توجه کنید می‌پردازیم. اما قبل از آن به شما می‌گوییم که کاروان آزادبر چه مشخصاتی دارند و چرا باید به سراغ تورهای رسمی رفت؟

آزادبرها ارزان‌ترند، پس چرا باید تور رسمی رزرو کنیم؟

تور کربلا تاسوعا و عاشورا آزادبر، همان طور که از نامش پیدا است به صورت آزاد و مستقل از سازمان حج و زیارت برگزار می‌شود. ترفندشان هم برای جذب مشتری ارائه قیمت‌های جذاب‌تر نسبت به تور رسمی است. کاروان‌های رسمی بازه قیمتی مشخصی دارند که توسط سازمان حج و زیارت مشخص می‌شود. ملاک تعیین آن هم میزان روزهای تور و کیفیت خدماتی است که ارائه می‌دهند. حال اگر به هر دلیلی در انجام این تعهدات نقصانی وجود داشته باشد. امکان احقاق حق از طریق حج و زیارت وجود دارد. اما در آزادبرها این بستر قانونی وجود ندارد. آزادبرها معمولا ارزانتر هستند. اما اگر کیفیت خدمات آن‌ها پایین‌تر از چیزی باشد که وعده داده‌اند یا تور را طبق برنامه‌ای که به شما ارائه کرده‌اند پیش نبرند. بستر قانونی برای پیگیری از طریق سازمان حج یا مراجع دیگر وجود ندارد و دستتان به جایی نمی‌رسد.

هتل‌های نزدیک حرم را انتخاب کنید؟

در زمان رزرو تور کربلا تاسوعا و عاشورا، اطمینان پیدا کنید که هتل شما در چه فاصله ای از حرم امام حسین قرار دارد. دهه اول و دوم محرم، کربلا شلوغ است. مخصوصا در روزهای تاسوعا و عاشورا که حجم جمعیت به اوج می‌رسد و امکان تردد با خودرو در اطراف حرم بسیار مشکل می‌شود. هتل‌هایی که نهال گشت در تور کربلا تاسوعا و عاشورا برای شما زائران عزیز در نظر گرفته در فاصله ای مناسب از حرم امام حسین قرار گرفته است به گونه با پای پیاده هم می‌توانید از درب هتل به حرم و بالعکس تردد کنید و در شلوغ ترین ایام هم به راحتی به زیارت بروید.

تور زمینی و هوایی کربلا چه تفاوت‌هایی دارند؟

بهترین کار برای این که بدانید رزرو تور کربلا تاسوعا و عاشورا به صورت هوایی برای شما مناسب‌تر می باشد یا زمینی، شناخت تفاوت‌های آن‌ها است. توصیه می‌کنیم کسانی که با سفرهای طولانی مشکل دارند از هواپیما استفاده کنند. چرا که در تور هوایی مدت زمان رفت و برگشت به کشور عراق بسیار کوتاه‌تر از تور زمینی است. در عوض هزینه سفر با تور زمینی بسیار ارزانتر و مقرون‌ به‌ صرفه است. علاوه بر این هتل‌های اقامتی در تور کربلا هوایی کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به اقامتگاه‌های تور زمینی دارند که البته باید هزینه آن را هم بپردازید. برای همین قیمت تورهای هوایی معمولا 2 تا 3 برابر تورهای مشابه زمینی هستند. اگر به دنبال کیفیت و راحتی هستید و البته از پس هزینه‌اش بر می‌آیید به سراغ تور کربلا تاسوعا و عاشورا هوایی بروید. اما اگر می‌خواهید سفرتان به صرفه باشد تور زمینی گزینه بهتری است.

در تور کربلا نهال گشت این خدمات را دریافت می‌کنید

  • با توجه به این که تور نهال گشت به صورت رسمی و زیر نظر سازمان حج و زیارت برگزار می‌شود. همه زائران زیر پوشش بیمه مسافرتی قرار دارند.
  • در تور کربلا هوایی امکان ارائه ترانسفر فرودگاهی البته با هزینه وجود دارد.
  • تمامی وعده‌های غذایی اعم از صبحانه، ناهار و شام از ابتدا تا انتهای سفر صورت رایگان ارائه می‌شود.
  • کاروان‌ها توسط مداح و مدیر کاروان با تجربه همراهی می‌شوند.
  • گشت زیارتی شهرهای نجف، کربلا، سامراء و کاظمین، برگزار می‌شود.

سوالات متداول

برای حضور در تاسوعا و عاشورای حسینی کدام تور را باید رزرو کنیم؟

برای این که تاسوعا و عاشورای حسینی را در کربلا سپری کنید، باید تور کربلا دهه اول محرم را رزرو کنید. چرا که برنامه تور کربلا تاسوعا و عاشورا از شهر نجف آغاز می‌شود و بعد از آن به کربلا می‌آیید.

چرا برای سفر به کربلا تورهای رسمی به آزادبرها اولویت دارند؟

کاروان‌های رسمی بازه قیمتی مشخصی دارند که توسط سازمان حج و زیارت مشخص می‌شود. ملاک تعیین آن هم میزان روزهای تور و کیفیت خدماتی است که ارائه می دهد. اگر به هر دلیلی در انجام این تعهدات نقصانی وجود داشته باشد. امکان احقاق حق از طریق حج و زیارت وجود دارد. اما در آزادبرها این بستر قانونی وجود ندارد.

در تور کربلا نهال گشت چه خدمای دریافت می‌کنید؟

بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی (با هزینه)، تمامی وعده‌های غذایی صبحانه، ناهار و شام از ابتدا تا انتهای سفر به صورت رایگان، مداح و مدیر کاروان با تجربه و گشت زیارتی شهرهای نجف، کربلا، سامراء و کاظمین از جمله خدماتی است که در تور کربلا نهال گشت به زائران عزیز ارائه می‌شود.

تور زمینی و هوایی کربلا چه تفاوت هایی دارند؟

در تور هوایی مدت زمان رفت و برگشت به کشور عراق بسیار کوتاه تر از تور زمینی است. در عوض هزینه سفر با تور زمینی بسیار ارزانتر و مقرون به صرفه است. هتل‌های اقامتی در تور هوایی هم کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به اقامتگاه‌های تورزمینی دارند که البته باید هزینه آن را هم بپردازید. برای همین قیمت تورهای هوایی معمولا 2 تا 3 برابر تورهای مشابه زمینی هستند.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)