تور اربعین کربلا

تور اربعین کربلا

  • تا ساعت 10 شب، پاسخگوی شما برای راهنمایی و رزرو تور کربلا هستیم.
  • تورهای کربلا هر روزه و از تمام شهرها برگزار می‌شوند.
  • با مجوز رسمی سازمان حج و زیارت
  • حمل و نقل با اتوبوس VIP و اقامت در هتل‌های خوب نزدیک حرم در نجف و کربلا

تور رایگانکربـلا

هر هفته

با پاسخ به یک سوال در آمنین

لیست تورهای اربعین کربلا

حمل‌ونقل زائرین و برنامه سفر تور اربعین

در تور اربعین کربلا با اتوبوس‌های 44 نفره شما را همراهی می‌کنیم. کافیست در محل و زمان مقرر شده حاضر شوید. از همان جا با کاروان و اتوبوس ایرانی مسیری 13 ساعته را به مرز مهران طی خواهید کرد.

اتوبوس ایرانی به دلایل قانونی پس از رسیدن به مرز نمی‌تواند مسافران را در کشور عراق همراهی کند. به همین دلیل سوار اتوبوس‌های عراقی شده و مسیر را از پایانه مرزی تا نجف طی می‌کنید. این مسیر حدوداً 7 ساعت طول می‌کشد.

ورود به مسیر پیاده‌روی و مدت‌زمان پیمودن آن

پس از رسیدن به نجف در اختیار خودتان هستید. شما می‌توانید 2 یا 3 روز در این شهر اقامت داشته باشید. پس از آن نیز به مسیر پیاده‌روی نجف و کربلا می‌روید. این مسیر حدوداً 100 کیلومتر است. پیمودن آن نیاز به 16 الی 17 ساعت پیاده‌روی مداوم دارد؛ اما با در نظر گرفتن زمانی برای استراحت و میل کردن غذا حدوداً 2 تا 3 و برای خانواده‌ها و یا افراد کم توان 3 یا 4 روز طول می‌کشد تا به حرم برسند.

هماهنگی برای بازگشت از کربلا انجام خواهد شد

زمانی که به نجف برسید هماهنگی‌های لازم جهت بازگشت از کربلا انجام می‌شود. به‌احتمال زیاد زمان بازگشت از کربلا یک روز بعد از اربعین خواهد بود. شما بایستی در مکان و زمان مقرر در کربلا حاضر شوید تا با کاروان و اتوبوس به مرز بازگردید. در مرز نیز اتوبوس‌های ایرانی برای برگرداندن شما به کرج منتظرتان هستند.

ارائه کارت مخصوص به مسافران تور اربعین نهال گشت

تمامی مسافران از مدیر کاروان یک کارت دریافت می‌کنند. در این کارت شماره موبایل عراقی مدیر کاروان، محل و ساعت قرار در کربلا برای بازگشت و اطلاعات ضروری دیگر درج شده است. این کارت از گم‌شدن شما در کربلا و جاماندن از اتوبوس‌های برگشت جلوگیری می‌کند.

در تور اربعین 1403 کربلا در کجا اقامت کنیم؟

قبل از ثبت نام اربعین 1403 بایستی بدانید که برای مسافران تور زمینی اربعین، هتل یا محل اقامت خاصی رزرو نمی‌شود. وجود موکب و خانه‌ خادمان امام حسین (ع) که رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد این شکل از نیازها را در طول سفر تأمین می‌کند. از همان لب مرز تا انتهای مسیر این موکب‌ها وجود دارند.

اقامت شبانه در موکب و زائرسرای لب مرز

شهرداری منطقه، یک موکب بزرگ ایجاد دارد.تا درصورتی‌که نیمه‌شب به مرز برسید بتوانید تا زمان باز شدن مرز به آنجا بروید. یک زائرسرا نیز در همان منطقه توسط سازمان حج ایران ساخته شده که اتاق‌هایش با قیمت مناسبی ارائه می‌شود.

اقامت در موکب‌های نجف و کربلا

در نجف نسبت به کربلا تعداد کمتری از مردم خانه‌هایشان را در اختیارتان قرار می‌دهند. همچنین موکب‌های کمتری نیز وجود دارد. اما با کمی گردش در شهر می‌توانید مکان‌های مناسبی را برای استراحت پیدا کنید. صحن حضرت زهرا (س) یکی از همین مکان‌ها است، که درست در کنار مرقد امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) به تازگی احداث شده است.

زمانی که به مسیر پیاده‌روی و مخصوصاً شهر کربلا وارد شوید با سیل عظیمی از موکب، استراحتگاه، حسینیه و خانه‌های مختلف مواجه خواهید شد. تمام آن‌ها به‌صورت رایگان از زائران حرم امام حسین (ع) میزبانی می‌کنند.

خدمات تور اربعین نهال گشت

خدمات تور اربعین کربلا فقط شامل حمل‌ونقل، چک کردن مدارک، ثبت‌نام در سامانه سماح است. در صورتی‌ که مسافران برای اقامت در کربلا یا نجف نیاز به رزرو هتل داشته باشند بایستی خودشان به‌صورت حضوری اقدام کنند.

چه ارزی به همراه خود ببریم؟

ارز کشور عراق درهم است اما رانندگان تاکسی و فروشندگان این کشور، ارز ریال ایران و دلار امریکا را نیز قبول می‌کنند. اما پیشنهاد ما، به‌همراه‌ داشتن دینار عراق است. زیرا فروشندگان و رانندگان عراقی مبالغ را رند و در نهایت کمی بالاتر از قیمت به شما اعلام خواهند کرد. به‌ عنوان‌ مثال بابت قیمت کالایی که 78،000 دینار است و به ارز ایران حدوداً 226،500 تومان می‌شود، از شما 250،000 تومان دریافت می‌شود. به همین دلیل از نظر اقتصادی به‌ همراه‌ داشتن دینار بهتر خواهد بود.

تبدیل پول در صرافی‌های ایرانی و عراقی

در روزهای عادی ارز ملی کشور عراق در صرافی‌های ایرانی کم پیدا می‌شود. اما در ایام اربعین مشکلی وجود نداشته و می‌توانید در صرافی‌های ایرانی، ارز ریال ایران را به دینار عراق تبدیل کنید. همچنین در عراق نیز صرافی‌های زیادی وجود دارد که تمامی آن‌ها ارز ریال ایران را قبول می‌کنند. همچنین در برخی از صرافی‌ها دستگاه POS بانک ملی نیز وجود دارد. به همین دلیل درصورتی‌که کارت بانکی به همراه داشته باشید می‌توانید در صرافی برای تبدیل پول از کارت بانکی استفاده کنید.

نحوه ثبت‌نام تور اربعین

ثبت‌نام تور پیاده روی اربعین در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله اول یا ثبت نام اولیه از تاریخ 1401/4/10 شروع و تا تاریخ 1401/4/31 ادامه دارد. در این مرحله از ثبت نام اربعین می‌توانید با واردشدن به سایت «سماح» به آدرس samah.haj.ir خودتان کارهای ثبت‌نام اولیه را انجام دهید. کارشناسان نهال گشت نیز می‌توانند برای شما نسبت به پیش ثبت‌نام تور کربلا اربعین در مرحله اول اقدام کنند.

حضور در دفتر نهال گشت برای مرحله دوم ثبت‌نام

مرحله دوم ثبت‌نام بعد از اتمام مهلت مرحله اول صورت می‌گیرد. در این گام برای شما پیامکی از سامانه پیامکی سماح ارسال خواهد شد که نسبت به ثبت نام قطعی خود از طریق دفاتر دارای مجوز رسمی سازمان حج و زیارت اقدام نمایید. سپس با مراجعه حضوری به دفتر زیارتی نهال گشت ایران می‌توانید نسبت به قطعی کردن ثبت نام خود اقدام کنید. در این مرحله مبلغی از شما دریافت خواهد شد که بابت بیمه عمر، حادثه و درمان, خدمات درمانی (هلال احمر) و اخذ روادید خواهد بود. البته هنوز مبلغ دقیق این خدمات از سوی سازمان اعلام نگردیده است.

اولویت‌بندی اعزام زائران به کربلا

تعداد ثبت نام زائران روزبه‌روز بیشتر می‌شود. به همین دلیل اولویت اعزام با کسانی خواهد بود که در سایت «سماح» ثبت‌نام خودشان را انجام داده باشند. کسانی که در این سامانه ثبت نام نکنند در اولویت دوم قرار می‌گیرند. یعنی احتمال اینکه بتوانند به کربلا اعزام شوند کمتر می‌شود.

تور رایگانکربـلا

هر هفته

با پاسخ به یک سوال در آمنین

آیا تور اربعین 1403 توسط سازمان حج برگزار می‌شود؟

سازمان حج و زیارت به‌صورت کلی دخالتی در امور اجرایی متقاضیان اربعین حسینی ندارد. تور اربعین 1403 به‌صورت آزاد و توسط دفاتر زیارتی و یا حتی گروه‌های خانوادگی برگزار می‌شود. البته برای خرید و اطلاع از شرایط و قیمت تور اربعین می‌توانید به این دفاتر مراجعه کنید.

شرایط و مدارک تور اربعین پیاده روی

پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان اعزام و کارت واکسن دیجیتال به زبان انگلیسی با حداقل تزریق 2 دوز واکسن اصلی‌ترین مدارک جهت ثبت ‌نام اربعین 1403 و سفر به کربلا است. توجه داشته باشید که اگر بیشتر از 6 ماه از آخرین دوز واکسن‌تان گذشته باشد حتما یک دوز یادآور نیز تزریق کنید تا اجازه ورود به عراق را داشته باشید. همچنین واریز مبلغ عوارض خروج از کشور نیز الزامی است. شما می‌توانید از طریق سایت سداد عوارض خروج از کشور را پرداخت نمایید. این مبلغ برای سفر زیارتی زمینی 15 هزار تومان است.

شرایط پیش ثبت‌نام متقاضیان اربعین حسینی 1403

ستاد مرکزی اربعین حسینی برای پیش ثبت‌نام متقاضیان تور زیارتی اربعین شرایطی را در نظر گرفته که مطابق با تصویر زیر است.

اطلاعات بیشتر در رابطه ‌با خرید تور اربعین

درصورتی‌که سؤال یا چالشی در رابطه‌ با رزرو تور اربعین کربلا داشتید می‌توانید با کارشناسان زیارتی نهال گشت از طریق شماره 1842-026  و شماره داخلی 171 تماس بگیرید. کارشناس ما شما را در رابطه‌ با خرید تور اربعین 1403 و شرایط آن راهنمایی و این تور را برای شما ثبت‌نام می‌کنند.

تورهای پیشنهادی

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)