تور کربلا نوروز

تور کربلا نوروز 1403

لیست تورهای نوروزی کربلا

سفر کربلا نیازی به اخذ ویزای عراق ندارد و داشتن پاسپورت کافی است. البته باید حداقل 6 ماه از اعتبار پاستان باقی مانده باشد. با توجه به افزایش تقاضا برای تور کربلا نوروز بهتر است حداقل یک ماه قبل نسبت به رزرو آن اقدام کنید.

آخریناخبار و پیشنهادات تور های زیارتی

مخصوص اعضای کانال ایتا نهال‌گشت

اقلام و مدارکی که باید در تور کربلا به همراه داشته باشید

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار (نیازی به اخذ ویزا نیست)
  • دو عدد کپی از صفحه اول پاسپورت
  • رسید یا پیامک پرداخت عوارض خروج از کشور
  • شماره شبا حساب بانکی
  • ارز: که می تواند دلار یا دینار عراق باشد.

در تور کربلا ریال ببریم یا دینار؟

اگرچه هم صرافی‌های کربلا و هم نجف ریال را به دینار چنج می‌کنند و بعضی از مغازه‌ها دارای کارتخوان ایرانی هستند، پیشنهاد می‌کنیم از همین ایران ارز مورد نیاز خود را تهیه کنید. چرا که بیشتر مغازه‌ها کارتخوان ایرانی ندارند. آن‌هایی هم که دارند بین 10 تا 20 درصد کارمزد خدمات کارتخوان می‌گیرند. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر بنا به خرید دینار یا دلار ندارید، پول نقد از ایران ببرید و هزینه‌های خود را نقدا پرداخت کنید که به‌صرفه‌تر است.

تور کربلا نوروز با اتوبوس VIP

تور کربلا نوروز شرکت نهال گشت در بخش ایران با اتوبوس‌های VIP شرکت جوان سیر ایثار برگزار می‌شود. که ظرفیت هر کدام از آن‌ها تنها 25 نفر است. در بخش عراق هم تلاش شده تا بهترین اتوبوس‌های در دسترس برای جا به جایی زائران محترم به کارگیری شود.

تور کربلا نوروز از مبداء تهران و کرج برگزار می‌شود

تور نهال‌گشت کربلا از تهران یا کرج برگزار می‌شود و باید در زمان مشخص شده در محل شروع تور حضور داشته باشید. اتوبوس‌ها در ساعت تعیین شده حرکت می‌کنند. در میانه راه برای صرف شام و فریضه نماز در یکی از رستوران‌های همدان یا کرمانشاه توقف دارید و پس از آن به سمت مرز حرکت می‌کنید. ساعاتی پس از نماز صبح به مرز می‌رسند، صبحانه را میل می‌کنید و برای ورود به کشور عراق آماده می‌شوید.

نکات مهمی که باید برای عبور از مرز به آن‌ها توجه کنید

برای این که به راحتی از مرز عبور و به اتوبوس‌های عراقی برسید. به مواردی که در ادامه ذکر می‌شود توجه داشته باشید.

ورود این داروها به کشور عراق ممنوع است

به‌ طور کلی، سه دسته از داروها هستند که آوردن آن‌ها به عراق ممنوع است و در صورت به همراه داشتن از ورود شما ممانعت به عمل می‌آید.

  • دارو‌های روان‌گردان
  • دارو‌های مخدر
  • دارو‌های خواب‌آور

لذا اگر کسی به دستور پزشک از این دارو‌ها استفاده می‌کند حتماً باید قبل از سفر به پزشک خود مراجعه کرده تا تنظیم دُز دارو و موارد مرتبط با آن انجام شود. به زائران عزیز، توصیه می‌شود که اگر تحت درمان داروی خاصی هستند، حتماً دو سری دارو را همراه خود بیاورند که اگر داروهایش به هر دلیلی مفقود شد دچار مشکل نشوند.

حتما نسخه پزشک همراهتان باشد

 به‌ طور کلی، دارو‌هایی که برای بیماری است، نگرانی برای زائران ندارد، اما عمده نگرانی‌ها درباره دارو‌های مخدری مانند استامینوفن کدئین است که جزء این دسته محسوب می‌شود و همراه داشتن آن ممنوع است. کسانی که دارو‌هایی مانند دیفنوکسیلات، دیازپام و کلورازپام و … را مصرف می‌کنند می‌توانند به پزشک مراجعه کرده و دُز مشخصی از دارو را جایگزین کرده و نسخه را نیز به همراه داشته باشند که مشکلی برایشان رخ ندهد.

از چمدان‌های چرخدار استفاده کنید

چه در مسیر رفت از مرز ایران تا اتوبوس‌های عراقی و چه در مسیر برگشت از اتوبوس‌های عراقی تا مرز ایران باید مسافتی را پیاده طی کنید. جهت راحتی حمل بار، از چمدان‌های چرخ‌دار محکم استفاده کنید.

سیمکارت عراقی تهیه کنید

پس از خروج از گیت‌های بازرسی عراقی در مرز و قبل از رسیدن به اتوبوس‌ها احتمالا باجه فروش سیمکارت‌های عراقی را مشاهده خواهید کرد. توصیه می‌کنیم سیمکارت زیارتی یکی از اپراتورهای عراقی نظیر زین یا آسیا سل را برای خود تهیه کنید. چرا که هزینه‌های رومینگ سیم کارت‌های ایرانی سرسام آور است.

آخریناخبار و پیشنهادات تور های زیارتی

مخصوص اعضای کانال ایتا نهال‌گشت

برنامه‌های تور کربلا نوروز در شهر نجف

اتوبوس‌ها پس از طی 4 الی 7 ساعت، حوالی ظهر از مرز به شهر نجف می‌رسند. زائران مستقیما به هتل طوی نجف رفته، استراحت می‌کنند تا برای انجام سایر برنامه‌های تور کربلا نوروز آماده شوند. در طول 3 روز اقامت در نجف به زیارت حضرت امیر المومنین مشرف می‌شوید، به زیارت اهل قبور در قبرستان وادی السلام مشرف می‌شوید. به کوفه می‌روید و از مسجد سهله و مسجد حنانه بازدید می‌کنید و به دیدن بیوت آیات عظام امام خمینی و آقای سیستانی می‌روید.در بامداد چهارم تور کربلا نوروز، اتاق‌هایتان در هتل تحویل می‌دهید و برای زیارت امامین عسگریین و امام جواد و امام موسی کاظم سفر کوتاه چند ساعته‌ای به سامرا و کاظمین خواهید داشت. ظهر غذا را در یکی از رستوران‌های کاظمین میل می‌کنید. از آنجا به سمت کربلا حرکت می‌کنید.

برنامه‌های تور کربلا نوروز در کربلا

زمانی که وارد کربلا می‌شوید، مستقیما به اقامتگاهتان یعنی هتل رضوان می‌روید تا به استراحت بپردازید. برنامه‌های شهر کربلا عمدتا حول زیارت حرم امام حسین و حرم حضرت عباس گردش دارد. البته هم در شهر نجف و هم در کربلا مدت زمانی خاصی زائران آزاد هستند تا به گردش و خرید بپردازند.

مشخصات هتل‌های تور کربلا نوروز

شما در تور کربلا نوروز در 2 هتل اقامت دارید. اولی هتل طوی نجف است که در خیابان بناة الحسن واقع شده و 900 متر از حرم امام علی فاصله دارد. طی این مسیر به صورت پیاده 13 دقیقه طول می‌کشد. در شهر کربلا میهمان هتل رضوان کربلا هستید که در خیابان شهدا قرار دارد.  هتل رضوان 800 متر با حرم امام حسین فاصله دارد که می‌توان با 10 دقیقه پیاده روی این مسیر را طی کرد.

کیفیت غذای هتل‌های تور کربلا نوروز چگونه است؟

چه در شهر نجف و چه در کربلا سازمان حج و زیارت آشپزخانه مرکزی دارد. غذای زائران ایرانی ساکن در هتل‌های مورد تایید سازمان (از جمله هتل طوی نجف و هتل رضوان کربلا) از این آشپرخانه‌ها تامین می‌شود. به این ترتیب هم کیفیت غذای ارائه شده هتل‌ها یکسان است و هم غذا مطابق با ذائقه زوار ایرانی آماده می‌شود.

سوالات متداول

کیفیت غذای هتل‌های تور کربلا نوروز چگونه است؟

چه در شهر نجف و چه در کربلا سازمان حج و زیارت آشپزخانه مرکزی دارد و غذای زائران ایرانی ساکن در هتل‌های مورد تایید سازمان (از جمله هتل طوی نجف و هتل رضوان کربلا) از این آشپرخانه‌ها تامین می‌شود. به این ترتیب هم کیفیت غذای ارائه شده هتل‌ها یکسان است و هم غذا مطابق با زائقه زوار ایرانی آماده می‌شود.

چرا و از کجا باید سیمکارت زائر تهیه کنیم؟

پس از خروج از گیت‌های بازرسی عراقی در مرز و قبل از رسیدن به اتوبوس‌ها احتمالا باجه فروش سیمکارت های عراقی را مشاهده خواهید کرد. توصیه می‌کنیم سیمکارت زیارتی یکی از اپراتورهای عراقی نظیر زین یا آسیا سل را برای خود تهیه کنید. چرا که هزینه‌های رومینگ سیم کارت‌های ایرانی سرسام آور است.

هتل‌های تور کربلا چه مشخصاتی دارند؟

در تور کربلا نوروز شما در 2 هتل اقامت دارید. اولی هتل طوی نجف است که در خیابان بناة الحسن قرار دارد. هتل طوی 900 متر از حرم امام علی فاصله دارد که طی این مسیر به صورت پیاده 13 دقیقه طول می‌کشد. در شهر کربلا میهمان هتل رضوان کربلا هستید که در خیابان شهدا قرار دارد. 800 متر با حرم امام حسین فاصله دارد که می توان با 10 دقیقه پیاده روی این مسیر را طی کرد.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)