تور مشهد خرداد 1403

لیست تورهای خرداد ماه مشهد

اگرچه تور مشهد یکی از محبوب‌ترین تورهای داخلی و شهر مشهد یکی از شلوغ‌ترین مقاصد زیارتی و گردشگری کشور است، اما در خرداد ماه به دلیل برگزاری امتحانات پایان سال دانش آموزان، همچون سایر سفرهای سیاحتی زیارتی، از ترافیک سفر به مشهد نیز تا حدودی کاسته می‌شود و اکثر خانواده‌ها به خاطر درخانه دارند. این خلوتی در سال‌های گذشته که خرداد ماه مقارن با ماه مبارک رمضان بوده است نیز دوچندان بوده است. اما خرداد ماه سال 1402 کمی متفاوت است. در ادامه به توضیحی مختصری در مورد تور مشهد خرداد 1403 خواهیم داد.

تور رایگانکربـلا

هر هفته

با پاسخ به یک سوال در آمنین

آب و هوای مشهد در خرداد 1403

سوای از بحث ماه رمضان، تنها دلیل خلوتی مشهد در ماه خرداد همین امتحانات پایان سال تحصیلی است، این در حالی است که فصل بهار، به ویژه در خرداد ماه، مشهد آب و هوایی بهشتی دارد، همه جا سبز و هوا بسیار دلنشین است و عطر شکوفه‌های گیلاس در خیابان و کوچه‌ها و پارک‌های مشهد به مشام می‌رسد. اگرچه ممکن است در نیمه‌های روز هوا کمی گرم باشد، اما خوب این هم مزیتی است که می‌توانید لباس سبک‌تری را برای سفر به مشهد در خرداد ماه بردارید. نیمه اول خرداد ماه، هوای مشهد مطبوع است و در سال‌های اخیر هم، شهر مشهد چندین بار در این نیمه بارندگی داشته است. پس در خرداد می‌توانید ترکیبی از هوای گرم و بارانی را تجربه کنید. در نیمه دوم خرداد ماه هوای گرم و تابستانی این شهر شروع می‌شود.

هزینه‌های سفر به مشهد در خرداد 1403

تور مشهد خرداد ماه همواره به دلیل همان کاهش بار سفر در خرداد با کاهش قیمت مواجه بوده است. مثلا قیمت بلیط هواپیما و قطار و همچنین هزینه اتاق در هتل‌های مشهد، در خرداد ماه، کاهش قابل توجهی نسبت به نوروز و تابستان دارد. البته خرداد سال 1402 بسیار متفاوت از تور مشهد در خرداد ماه سال‌های گذشته است. از سویی هنوز تاثیر رکود ناشی از کرونا بر قیمت خدمات گردشگری مشخص نیست. اما تاثیر قیمت تعطیلات عید فطر مشخص است. پس به طور کلی می‌توان گفت که در خرداد ماه به غیر از روزهای تعطیل، می‌توانید تور مشهد را با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید.

تعطیلات خرداد 1403

با نگاهی گذرا به تقویم خرداد ماه سال 1402 خواهید دید که بیش از یک سوم روزهای این ماه قرمز رنگ می‌باشند. در خرداد 1403 سه دوره تعطیلی 3 تا 4 روزه داریم:

  • یکشنبه چهارم خرداد 1403 احتمالا عید فطر است و به همین خاطر دو روز تعطیلی رسمی در روزهای یک شنبه و دوشنبه داریم. شنبه هم که بین التعطیلین است و در قانون نانوشته ما ایرانی‌ها تعطیل است. البته باید در نظر بگیرید که مشهد همواره در عید فطر شلوغ بوده است اما با توجه به اینکه تعطیلات عید فطر امسال با زمان امتحانات یکی شده است نمی‌توان توقع داشت که مشهد مانند سال‌های گذشته شلوغ و پر هیاهو باشد.
  • چهارشنبه و پنج شنبه، 14 و 15 خرداد 1403 بوده و طبق معمول هر سال تعطیل است.
  • چهارشنبه 28 خرداد 1403 سالروز شهادت امام صادق علیه السلام و تعطیل است و پنج شنبه هم بین التعطیلین. البته فرامونش 30 خرداد هم که سالروز بمب گذاری در حرم امام مهربانی‌ها در خرداد ماه سال 1373 است و این چند روز حال و هوای حرم امام رضا علیه السلام دیدنی است.

خرداد، بهترین و خلوت‌ترین ماه سال در مشهد

به طور کلی نیمه اول خرداد ماه بهترین زمان سفر به مشهد است. اما دلیل این امر، همان طور که در بالا اشاره کردیم به دلیل آب و هوای معتدل مشهد در این زمان، کاهش هزینه سفر از جمله هتل و بلیط هواپیما و قطار، زیبایی چشم‌نوازی شهر مشهد، کاهش قیمت برخی از اجناس بازارها، بعد از تعطیلات نوروز، کاهش ترافیک در سطح شهر و عدم اجرای طرح ترافیک در اطراف حرم امام رضا می‌باشد.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)