تورهای قطار گردشگری

تورهای قطار گردشگری، روی ریل ایرانگردی

لیست تورهای های قطار گردشگری، روی ریل ایرانگردی خالیاست! می‌توانید یکی از تورهای در حال برگزاری را انتخاب کنید.

جدیدترین پیشنهادها و اخبارتورها را در اینستاگرام مادنبال کنید اینستاگرام نهال گشت

راهنمای رزرو تورهای قطار گردشگری، روی ریل ایرانگردی نهال گشت

تورهای گردشگری یک روزه

تورهای گردشگری یک روزه که اغلب آخر هفته‌ها و در روزهای تعطیل و اخیرا به صورت تور قطار گردشگری برگزار می‌شوند، مناسب حال کسانی هستند که دوست دارند سفر کنند اما این امکان و فرصت را ندارند که برای چند روز مشکلاتشان را به گوشه‌ای گذارده و بی‌دغدغه سفر کنند. به‌تجربه‌ی سال‌ها صنعت گردشگری و در عمل ثابت شده که ترکیب تور یک‌روزه و سفر با قطار، در قالب تور قطار گردشگری یک‌روزه، بهترین راه‌حل برای رفع این دغدغه‌ها هستند.

چرا نمی‌توانید سفر ‌کنید؟

دغدغه‌هایی که شما را از رفتن به سفر منصرف می‌کنند، می‌توانند به خاطر زمان یا شرایط سفر باشند، مثلا:

 • نمی‌توانید فرزندان نوجوان‌تان را در خانه تنها بگذارید.
 • یا اینکه کسی نیست تا از حیوان خانگیتان مراقبت کند.
 • خودتان وقت آزاد دارید اما به خاطر درس و مدرسه بچه‌ها فقط آخر هفته‌ها فرصت سفر دارید.
 • پس انداز کافی برای اینکه از پس هزینه‌های بالای سفرهای اقامتی بربیاید را ندارید.
 • اینکه به جهت بالا رفتن سن و سال دیگر توان جسمی سفرهای طولانی را نداشته‌ باشید.
 • و دلایل دیگری که شاید خودتان در حال مرور آن‌ها در ذهنتان هستید.

دردسرهای سفر، شما را منصرف می‌کنند.

اما خوب راه‌حل چیست؟ باید در خانه نشست و غم جهان گذران را خورد؟ البته حق دارید، ممکن است:

 • تنها باشید و قطعا تنهایی مسافرت رفتن دلچسب نیست.
 • وسیله نقلیه ندارید و حتی اگر داشته باشید هم خستگی رانندگی باعث می‌شود صبح شنبه یا خواب بمانید یا در محل کارتان خواب‌آلوده باشید؛ ان‌شاالله سفر همه بی خطر باشد، از خطرات سفر‌های جاده‌ای هم که دیگر چه بگوییم. برای سخن از بنزین 3,000 تومانی هم که دگر حوصله‌ای نیست.
 • اگر با همه این تفاصیل باز بخواهید به یک سفر یک روزه بروید….
  سوال اصلی این است: کجا؟

برنامه‌ریزی برای تور گردشگری یک‌روزه

مگر می‌شود یک‌روزه جایی رفت؟ بعضی‌ها آنقدر سرشان شلوغ است که حتی فرصت فکر کردن به این موضوع و پیدا کردن مقصدی برای گردشگری یک روزه را ندارند. چه رسد بخواهند برای آن برنامه‌ریزی هم داشته باشند، به نظرم این سفرها از آن دست سفرهایی نیستند که همه بخواهند و بتوانند جداگانه تجربه کنند یا در صورت تجربه، به اندازه کافی از چنین سفر کوتاهی لذت برند؛ به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنم برای این منظور به صورت دسته جمع یا گروهی و به صورت تور یک‌روزه سفر کنید تا دیگر، دغدغه‌های زمانبدنی و برنامه چیدن برای سفر را نداشته باشید. البته در این ‌صورت هم یکی از افراد گروه باید از خودگذشتگی کند و مسئولیت سرگروهی و پیدا کردن مقصد و زمانبندی و چیدن برنامه‌ی سفر را بر عهده گیرد؛ به‌علاوه باید هزینه‌ها را پیش‌بینی و سهم هزینه هر نفر را، از همه مجموعه بگیرد و به اصطلاح رایج مادرخرج باشد. پیدا کردن چنین فرشته‌های اگر از پیدا کردن سوزن در انبار کاه سخت‌تر نباشد آسان‌تر نیست. به همین خاطر اخیرا برخی از شرکت‌های مسافرتی تورهای یک‌روزه‌ای را برگزار می‌کنند تا علاوه بر درآمدزایی، ارزش افزوده‌های انسانی زیادی را خلق کنند.

جاذبه‌های تورهای گردشگری یک‌روزه

تورهای گردشگری که معمولا در اواخر هفته برگزار می‌شوند، مزیت‌های فراوانی برای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان و حتی فعالان حوزه گردشگری و حمل‌ونقل ریلی دارند. ازجمله:

 • آشنایی، هم‌صحبتی و تعامل هرچند کوتاه با همسفران در این تورها باعث می‌شود، شما با فرهنگ‌ها و اخلاق‌های مختلفی آشنا شوید، چیزهای زیادی دیگران یاد بگیرید. البته اگر خیلی علاقه‌مند به صحبت با غریبه‌ها نباشید و بخواهید در طول سفر از دیگران فاصله بگیرید هم، چنین تجربه‌ای جذاب خواهد بود.
 • تعامل، همفکری، کار گروهی و حتی تصمیم‌گیری گروهی، یادگرفتن بازی‌های جدید، کمک کردن به مسن‌ترها، تقسیم کردن شکلات‌های درون کیفتان با بچه‌ها و اتفاقات جذاب دیگری که همه از خاصیت‌های سفر هستند.
 • در مسافرت‌های گروهی، آمار تصادفات جاده‌ای‌ و مصرف سوخت و بالطبع آلودگی هوا کمتر می‌شود که این‌ها همه سرمایه‌های یک جامعه انسانی هستند.

تورهای قطار گردشگری داخلی

در کشور ما هرچند این تورها خیلی شناخته شده نیستند، اما سال‌هاست که به صورت گروهی یا توسط شرکت‌های گردشگری برگزار می‌شوند و اکثرا هم اتوبوسی هستند، یعنی یک یا چند اتوبوس برای حمل و نقل یک روز اجاره می‌شوند. اما خوب خستگی، روح جدایی ناپذیر سفر با اتوموبیل است. به همین منظور چند سالیست که تورهای قطارگردشگری برگزار و با توجه به جذابیتی که خود سفر با قطار دارد – فارغ از اینکه مقصد کجاست – با استقبال بسیار خوبی در این سال‌ها مواجه گردیده‌اند. مثل تور قطار گردشگری طبیعت رشت یا تور قطار گردشگری بیابان کاشان که از تورهای پر اقبال و با رضایتمندی بالا هستند.

قطار گردشگری، لذت سفر از آغاز تا پایان

شما در سفر با قطار محدودیت‌های سفر با اتوموبیل را ندارید، می‌توانید درون قطار راه بروید، از سرویس بهداشتی و حتی رستوران و کافه‌ی قطار استفاده کنید، روی صندلی پاهای خود را بکشید و درکل خستگی راه را حس نکنید. به علاوه اینکه این تورها شگفتانه‌های زیادی را برای سرگرم کردن و خنداندن شما در نظر می‌گیرند، طوری که بعضا گردشگران، دیگر دلشان نمی‌خواهد برای دیدن جاذبه‌های مقصد پیاده شوند و دوست دارند تا شب فقط با قطار دور دور کنند. البته حق دارند، مسیر ریل‌های راه آهن معمولا طوری انتخاب شده‌اند که از نزدیکی اغلب مناظر طبیعی و تاریخی منطقه عبور کنند. به همین خاطر آنقدر چشم‌انداز زیبا خواهید دید که مسیر را جذاب‌ترین بخش سفر بدانید. البته نگران برنامه سفر هم نباشید.

سفر یک‌روزه و فشرده، اما به دور از خستگی

برگزار کنندگان تور، برای دقیقه به دقیقه سفر شما برنامه‌های جذاب دارند، به همین خاطر، برنامه سفر کمی فشرده می‌شود، به طوری که تا شب ادامه داشته و گردشگران آخرشب به خانه می‌رسند؛ اما نگران خستگی نباشید. قطعا خستگی این سفر به مراتب کمتر از خستگی یک روز کاریست. از طرفی، نیاز به بازیابی روحی، بسیار مهم است، به همین خاطر اطمینان داشته باشید، حتی اگر آدم خوش‌سفری نیستید هم بعد از رفتن به این سفرها سرحال‌تر و با روحیه‌تر کار و زندگی را ادامه می‌دهید. پس توصیه می‌کنم آخر همین هفته را برای تجربه اولین تور قطار گردشگری انتخاب کنید. چه بهتر که از خانواده، دوستان و یا حتی فامیل هم برای همراهی در این سفر دعوت کنید. حتی می‌توانید پیشنهاد برگزاری این تور را به کارفرما و یا رئیس اداره خود دهید تا بتونید با همکارانتان، در جایی غیر از محل کار جمع شوید و به جای کار کردن بخندید و تفریح کنید و لذت برید.