تور استانبول اردیبهشت 1403

لیست تورهای اردیبهشت استانبول

با خلوت‌تر شدن استانبول در اردیبهشت، بهترین زمان برای سفر به ترکیه فرا می رسد. با وجود هزینه‌های بالای تور استانبول بهار، در این ماه هزینه‌ها نسبت به فروردین و خرداد کمی کاهش می‌یابد و اقامتی ارزان‌تر را می‌توانید تجربه کنید. همچنین اغلب فستیوال‌ها و جشن‌های این شهر نیز در این ماه برگزار می‌شود.

استانبول در اردیبهشت؛ روزهای گرم و شب‌های سرد

درست است که با آغاز اردیبهشت فصل هوای استانبول گرم‌تر می‌شود اما باران‌های این شهر همچنان ادامه دارد. روزها هوایی متعادل و نسبتاً گرم دارد و شب‌ها هوا کمی سرد می‌شود. میانگین دمای این شهر در اردیبهشت ماه 1402، در روز 19 و در شب 12 درجه سانتیگراد است. از لباس‌های خنک می‌توانید به راحتی در روز استفاده کنید. البته در شب باید لباس‌های گرم‌تر بپوشید. برای اینکه در طول سفر غافلگیر نشوید حتماً هم لباس خنک و هم لباس گرم به همراه خود ببرید.

در بهار، تور فروردین استانبول 1402 را انتخاب نکنید!

اگر می‌گویم تور فروردین استانبول را انتخاب نکنید به این دلیل است که سفر به این شهر در اردیبهشت از جهات مختلف مناسب‌تر به نظر می‌رسد. در این ماه هوای استانبول به مراتب از ماه فروردین بهتر است و شهر نیز کمی خلوت‌تر می‌شود. همچنین با رزرو تور این ماه هزینه‌ی کمتری نسبت به ماه فروردین و خرداد می‌پردازید. البته انتخاب نهایی با خود شما است.

برنامه‌ی خود را برای نیمه‌ی گرم‌تر اردیبهشت تنظیم کنید

نیمه‌ی دوم اردیبهشت هوا گرم‌تر می‌شود. به راحتی می‌توانید به فضاهای باز استانبول بروید. از طرفی نیمه‌ی اول این ماه نیز به دلیل اینکه هوا کمی خنک‌تر است بلیط هواپیما و هتل‌ها ارزان‌تر می‌باشد. پس با خودتان برنامه‌ریزی کنید که سفری ارزان‌تر در نیمه‌ی اول این ماه را می‌خواهید یا سفری گران‌تر در نیمه‌ی گرم‌تر ماه می‌خواهید.

شما مبدأ تور استانبول را انتخاب کنید

تور استانبول اردیبهشت به صورت زمینی و هوایی صورت خواهد گرفت. برای سفر به این شهر حتماً نیازی نیست که مبدأ خود را از تهران انتخاب کنید. اگر قصد رزرو تور به صورت زمینی را دارید باید بدانید که به طور مثال اتوبوس‌هایی که از تهران حرکت می‌کنند در طول مسیر در شهرهای قزوین، میانه، تبریز، مرند و ماکو گذر خواهند کرد. اگر قصد رزرو این تور از این مبداها را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید. در صورت تمایل به خرید تور هوایی نیز، می‌توانید از شهرهایی مانند اصفهان، مشهد و تبریز که به این شهر پرواز دارند اقدام به رزرو تور نمایید.

تور لحظه آخری؛ ارزان‌تر برای مسافران در اردیبهشت

همانطور که گفتیم، قیمت تور استانبول در اردیبهشت کمتر از فروردین و خرداد است. اما برای خرید تورهای ارزان‌تر در این ماه باید تور خود را از 2 هفته الی 1 ماه قبل رزرو کنید. تورهای لحظه آخری استانبول فقط در ماه‌های خلوت سال قابل رزرو هستند.

 

دوست دارید چند شب در تور استانبول اقامت داشته باشید؟

تور استانبول اردیبهشت 1403 را از 3 شب تا 7 شب و 8 روز می‌توانید رزرو کنید. مدت اقامت بستگی به انتخاب مسافرین دارد. اما پیشنهاد ما به شما 4 شب اقامت است تا هم به اندازه‌ی کافی تفریح کرده باشید و هم هزینه‌ی کمتری نسبت به 5 شب یا بیشتر پرداخت کنید.

 

اقامت در هتل‌های استانبول؛ از 3 تا 5 ستاره

بیشتر هتل‌های استانبول کیفیت پایین و قیمت بالایی دارند. بهتر است برای سفری که هزینه‌ی زیادی در آن می‌پردازید، با بررسی بیشتر هتل بهتری برای اقامت رزرو کنید تا از سفرتان نهایت لذت را ببرید. هتل‌های 4 ستاره‌ی گرند هیلاریوم و آیکون این شهر گزینه‌های مناسب برای اقامت هستند. همچنین هتل‌ 5 ستاره‌ی دیوان نیز پیشنهاد ما به شما در بین هتل‌های 5 ستاره است.

 

هتل‌های 3 و 4 ستاره و سفر زمینی در تور ارزان استانبول     

رزرو تور با ترکیب هتل‌های 3 یا 4 ستاره با اتوبوس، سفری ارزان‌تر برای مسافرین می‌سازد. البته این به این معنی نیست که الزاماً این نوع تورها به دلیل قیمتی پایین‌تر بی کیفیت هستند. بلکه برخی از هتل‌های 3 یا 4 ستاره با کیفیت هستند. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی تورهای ارزان می‌توانید با کارشناسان ما در نهال گشت تماس بگیرید.

 

نهال گشت در تور استانبول چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ 

رزرو هتل به همراه ناهار و بلیط رفت و برگشت، گشت شهری با تور لیدر فارسی زبان، بیمه مسافرتی و ترانسفر خدماتی هستند که نهال گشت در تور اردیبهشت استانبول به شما ارائه می‌دهد.

 

تعدد جشن و فستیوال در اردیبهشت‌ ماه استانبول

تعداد جشن‌ها و فستیوال‌ها و حتی مسابقات استانبول، در این ماه به بیشترین حد خود می‌رسد که این آن‌ها را برای شما به اختصار توضیح داده‌ایم.

جشن عید فطر همراه با حراج‌های ویژه

عید فطر یکی از مهم‌ترین روزها برای حراج فروشگاه‌ها در ترکیه است. به دلیل اینکه عید فطر سال 1402 در نیمه‌ی اول اردیبهشت (دوازدهم این ماه) قرار دارد با سفر در این زمان به استانبول می‌توانید اجناس با کیفیت را با قیمتی پایین‌تر در این شهر خریداری کنید.

فستیوال خرید در هفته‌ی اول اردیبهشت

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سفر هر ایرانی به ترکیه بخش خرید کردن در این کشور است. فستیوال خرید که از 28 اسفندماه آغاز می‌شود در طول فروردین و حتی تا روز هفتم اردیبهشت‌ماه ادامه دارد. در این فستیوال می‌توانید از حراج برندهای معروف ترکی نظیر برند ال سی واکیکی نهایت استفاده را ببرید و بیشترین خرید را انجام دهید.

جشن روز خضر

جشن روز خضر در 15 و 16 اردیبهشت 1403 به دلیل آمدن بهار و با نام حضرت خضر برگزار می‌گردد.

مسابقات استانبول کاپ

هر ساله مسابقات تنیس استانبول کاپ در ما می میلادی برگزار می‌شود. تماشای این مسابقات یکی از جذابیت‌های این شهر در این ماه است.

جشنواره گل لاله

این شهر هرساله در این ماه میزبان جشنواره‌ی گل لاله می‌باشد. این جشنواره از سال 2006 تا الان در حال برگزاری است.

جشن روز جوانان و جشن روز کودک و حکومت ملی

روز حکومت ملی به دلیل افتتاح مجلس ملی کبیر ترکیه هرساله جشن گرفته می‌شود. جشن روز جوان نیز به عنوان جشن روز آتاتورک نیز محسوب می‌شود. این جشن‌ها به ترتیب در 3 و 29 اردیبهشت 1403 برگزار می‌شود.

در پایان اگر قصد رزرو تور استانبول اردیبهشت 1403 را دارید، برای اطلاع از آفرهای این تور می‌توانید با کارشناسان نهال گشت تماس بگیرید.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)