تور یک روزه

تور یک روزه

لیست تورهای یک روزه خالیاست! می‌توانید یکی از تورهای در حال برگزاری را انتخاب کنید.

جدیدترین پیشنهادها و اخبارتورها را در اینستاگرام مادنبال کنید اینستاگرام نهال گشت

راهنمای رزرو تور یک روزه نهال گشت

12 تا 18 ساعت زمان مناسبی برای بازدید یک شهر یا گشت و گذار در طبیعت است. تور یک روزه امکان سفری کوتاه را برای افرادی که کمبود زمان دارند، فراهم کرده است. دانش‌آموزان، کارمندان و سایر اقشار می‌توانند به تنهایی یا به همراه خانواده و دوستان خود این تور را رزرو کرده و یک روز را خارج از تهران سپری کنند. اگر شما هم قصد رزرو چنین توری را دارید، باید قبل از اقدام به رزرو، ازمواردی مانند وسیله رفت و آمد، مقاصد و لوازم سفر را اطلاع داشته باشید. در ادامه برای آگاهی شما این موارد را توضیح می‌دهیم.

تور یک روزه به چه صورتی برگزار می‌شود؟

تور یک روزه در قالب گروه‌های 25 نفره به بالا در آخر هر هفته برگزار می‌شود. تعداد این تورها در هرماه به دلیل وجود لیدر برای هر تور دارای محدودیت است؛ بنابراین گاهی تعداد نفرات حاضر در یک تور حتی تا 200 نفر نیز می‌رسد. با وجود این تعداد متقاضی بهتر است در روزهای سه‌شنبه یا چهارشنبه اقدام به رزرو نمایید.

انواع درجه سختی سفر

در تمامی سفرها 5 نوع درجه سختی وجود دارد. درجه سختی سفر به معنای وجود پیاده‌روی سنگین یا سبک در طول مسیر است. تمامی تورهای یک روزه‌ی نهال گشت درجه سختی‌ای از یک تا سه دارند. درجه سختی یک به معنای سفرهای آسان و بدون پیاده‌روی سنگین است. اما در درجه سختی سه که به مقصد جاذبه‌های شمال یعنی سد دلفور، آبشار ترز و هفت آبشار برگزار می‌شود، حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت پیاده‌روی دارد.

از همدان تا شمال؛ همه‌ی مقاصد تورهای یک روزه

زنجان، قزوین و همدان، رشت، سد دلفور، آبشار ترز و هفت آبشار در حال حاضر مقاصد تور یک روزه به شمار می‌روند. هر یک از این مسیرها در ساعاتی خاص، از مبدا تهران آغاز می‌شود. تورهای رشت و قزوین را نیز می‌توانید فقط از کرج رزرو کنید.

لوازمی که باید در تور یک روزه همراهتان داشته باشید

در تور یک روزه یک روزه فقط ناهار و پذیرایی عصرانه به مسافران ارائه می‌شود؛ بنابراین باید صبحانه و شام را همراه خود بیاورید. همچنین در صورت رزرو تور شمال در نظر داشته باشید که درجه سختی این تورها 3 است و بایستی از عرض رودخانه عبور کنید. به همین دلیل مسافرانی که به آبشار ترز، سد دلفور و هفت آبشار می‌روند، باید همراه خود یک دست لباس اضافه نیز داشته باشند.

قوانینی که در تور گردشگری داخلی یک روزه وجود دارد

هزینه رزرو تور یک روزه برای کودکان زیر 2 سال حدودا بین 100 الی 150 هزار تومان نسبت به افراد بزرگ‌سال کمتر است. افراد زیر 18 سال نیز برای سفر بدون حضور والدین باید هماهنگی‌های لازم را با مسئولین تور قبل از سفر انجام دهند.

همه‌ی تورها یک روزه نیستند!

مدت زمان تور یک روزه برای برخی از مقصدها متفاوت است. این تورها معمولا 12 تا 18 ساعت طول می‌کشد. اما در مورد تور طبیعت گردی یک روزه شمال موضوع کمی متفاوت است. ساعت حرکت این تورها 8:20 دقیقه صبح با قطار سالنی می‌باشد و ساعت 6 الی 7 صبح با قطار کوپه‌ای روز بعد گردشگران به تهران می‌رسند. در ادامه وسیله‌ی سفر، ساعات حرکت و زمان رسیدن سایر مقاصد را نیز در جدول زیر برای شما قرار داده‌ایم.

مقصد ساعت رفت از تهران زمان رسیدن به ایستگاه تهران وسیله رفت و آمد
زنجان 6 صبح 10 شب با قطار رفت کوپه‌ای و برگشت سالنی
قزوین 6 صبح 7 شب با قطار رفت کوپه‌ای و برگشت سالنی
رشت 4 صبح 10 شب رفت و برگشت با قطار سالنی
همدان 3:30 صبح 11 شب با قطار رفت کوپه‌ای و برگشت سالنی

چگونه تور یک روزه ارزان رزرو کنیم؟

برای رزرو تور شمال ارزان یا تور قزوین و سایر شهرها به مدت 1 روز با قیمت مناسب، باید چند روز قبل از سفر اقدام به رزرو کنید. همچنین در نظر داشته باشید که قیمت تورهای یک روزه در اعیاد و مناسبت‌ها افزایش می‌یابد.

چه خدماتی در تور یک روزه به مسافران ارائه می‌شود؟

با رزرو تور یک روزه خدمات زیر به مسافران ارائه می‌شود.

 • ناهار در مقصد
 • میان وعده در قطار (معمولا میوه)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت قطار
 • رزرو اتوبوس برای گشت داخل شهر
 • گشت شهری (بازدید از جاذبه‌های شهر مقصد)
 • لیدر برای گشت شهری

رزرو تور 1 روزه از نهال گشت

تور قطار یک روزه را می‌توانید با شماره‌گیری 1830-026 رزرو کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات تکمیلی این تور را از همین طریق به دست بیاورید.

سوالات متداول

 • تورهای یک روزه به چه مقاصدی برگزار می‌شود؟

  زنجان، قزوین، همدان، رشت، آبشار ترز، هفت آبشار و سد دلفور به صورت جداگانه مقاصد تور یک روزه محسوب می‌شوند.

 • تورهای یک روزه با چه وسیله‌ای برگزار می‌شوند؟

 • تورهای یک روزه را از کدام مبداها می‌توان رزرو کرد؟

 • تورهای یک روزه در چه ایامی از هفته برگزار می‌شوند؟