تور کلن آلمان با نهال گشت

تور کلن آلمان

لیست تورهای کلن

زمان سفر، مدت زمان اقامت، نرخ روزانه یورو، هزینه‌های رزرو هتل و بلیط دو طرفه هواپیما از عوامل اصلی تعیین قیمت تور کلن هستند. اخذ ویزای آلمان بدون دارا بودن تمکن مالی 100,000,000 تا 150,000,000 تومانی، گردش حساب 3 ماهه اخیر و داشتن تاریخچه سفری مقدور نیست. نیمه دوم بهار و نیمه اول پاییز بهترین زمان سفر از نظر آب و هوا و کاهش هزینه‌ها و ضمانت‌نامه تور کلن 70,000,000 تا 100,000,000 تومان می‌باشد. کیفیت تور و خدمات هتل‌ها مطلوب می‌باشد و روزانه 85 یورو در سفر به کلن هزینه دارید.

شرایط و اطلاعات اخذ ویزای آلمان برای سفر به کلن!

به جرات می‌توان گفت ویزای آلمان، سخت‌ترین ویزای شینگن قابل اخذ است. این کشور به دلیل دارا بودن شرایط پناهندگی و بالا بودن استانداردهای زندگی در صدر لیست کشورها برای مهاجرت قرار می‌گیرد. به همین دلیل سفارت آلمان شرایطی وضع کرده که تا حد زیادی از بازگشت شما به کشور اطمینان حاصل کند. تمکن مالی 100,000,000 تا 150,000,000 تومانی، گردش حساب 3 ماهه اخیر (فعال بودن حساب بانکی) و داشتن تاریخچه سفری از اصلی‌ترین شرایط اخذ ویزای آلمان می‌باشد. شایان ذکر است که اگر در قالب تور گروهی اقدام نمائید و ویزای توریستی گروهی اخذ کنید نیازی به ارائه دعوت‌نامه ندارید! وقت سفارت آلمان توسط کارکزاری ویزامتریک انجام می‌شود و نزدیک‌ترین وقت در دسترس برای 45 روز آتی خواهد بود. حداقل 21 روز کاری پس از مراجعه به سفارت خانه برای انگشت نگاری و تحویل مدارک قادر به اخذ ویزای خود هستید!

با آنکه ویزای آلمان مصاحبه ندارد، جلب اعتماد افسر ویزا، تمام چیزیست که برای اخذ ویزای آلمان نیاز دارید! حضور به موقع در هنگام مراجعه به سفارت و ظاهر مرتب و آراسته می‌تواند کمک به سزایی در اخذ ویزا به شما بکند. این نکته ایست که بسیاری از افراد از آن بی خبر هستند!

بهترین زمان‌های سفر به کلن با توجه به معیارهای معمول انتخاب زمان سفر!

تابستان‌های کلن گرم و دلچسب است، اما در مواقعی هوا شرجی می‌شود. بهار و پاییز زمانی بی نقص برای تماشای مناظر و اماکن توریستی است. پاییز با هوای خنکِ مطبوع و برگ‌های رنگارنگ پاییزی خود بهترین آب و هوا و پایین‌ترین نرخ‌های رزرو هتل را همراه می‌آورد. زمستان‌ها با آنکه سرد و برفی است، فضای گرم جشن سال نو و شادی را به همراه دارد. زمستان‌های کلن ترکیبی از فضای برفی، چراغ‌های تزئینات سال نو و فروشگاه‌ها شبانه و کم‌گردشگر‌ترین فصل سال است که امکان سفری ارزان و عاشقانه را فراهم می‌آورد. حال باید دید معیار شما برای انتخاب زمان سفر چیست؟

بهترین زمان سفر به کلن از نظر بهترین آب و هوا؛ نیمه دوم بهار و نیمه اول پاییز!

پاییز درست پس از اتمام پر ازدحام‌ترین فصل گردشگری کلن (تابستان) قرار دارد. گردشگران شهر را ترک کرده‎اند و هنوز گرمای تابستان باقی است. با نزدیک شدن به آبان شاهد تغییر فصل خواهید بود، هوا کم‌کم رو به سردی می‌رود و در زمان کوتاهی درختان لباس طلایی و قرمز به تن می‌کنند. همه چیز مطلوب و دل انگیز است و می‌توانید برای ساخت تجربه‌ای به یاد ماندنی‌ترین به گشت زدن در طبیعت و جاذبه‌های کلن که با برگ‌های پاییزی مزین هستند بروید. نرخ رزرو هتل‌ها از تابستان کم‌تر است و حجم گردشگران به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. تنها نکته منفی سفر در پاییز آن است که از میانه آبان به بعد وضعیت جوی به طور کلی تغییر می‌کند و تا فرا رسیدن بهار چندان بهتر نمی‌شود!

بهار نیز به پاییز شباهت دارد. با این تفاوت که در پاییز شاهد به خواب رفتن طبیعت خواهیم بود و در بهار شاهد بیدار شدن آن! نیمه اول بهار سرد و پر بارش است. از میانه بهار هوا مطبوع می‌شود. گردشگران تابستانی هنوز از راه نرسیده‌اند و روزها به قدر کافی برای گردشگری و تماشای جاذبه‌های کلن بلند هستند. قیمت‌ها از تابستان کم‌تر است و تا نزدیکی‌های تابستان به همین شکل باقی می‌ماند.

زمستان‌های کلن کم‌ازدحام‌ترین فصل گردشگری آن است!

زمستان‌ها کلن سرد و یخبندان است! دمای هوا در طول روز چند درجه‌ای بالای درجه انجماد است، در حالی که دمای هوا در شبها به زیر صفر می‌رسد. باد و رطوبت هوا باعث می‌شود سرمای زمستان محسوس‌تر باشد. همچنین بارش برف در هفته معمول می‌باشد. گرچه اکثر بارندگی‌ها به شکل برف سبک می‌باشد، ممکن است برفی که می‌بارد به قدری باشد که زمین را بپوشاند و تا مدت‌ها باقی بماند! شاید بهتر باشد که اگر در زمستان به کلن سفر کردید، بیشتر زمان خود را در مکان‌های سرپوشیده که چندان هم کم نیستند بگذرانید. قیمت‌ها حتی از پاییز و بهار هم کم‌تر می‌باشند و تقریبا هیچ گردشگری را در شهر نمی‌بینید. به دلیل آنکه سفر در زمستان برای عموم مردم مناسب نیست چندان توصیه نمی‌شود و در معیار قیمت و ازدحام گردشگران نیز اثر داده نشده است.

تابستان، گرم‌ترین و پرجمعیت‌ترین فصل گردشگری کلن!

با آنکه تابستان گرم‌ترین فصل کلن به حساب می‌آید، بارش باران پراکنده و وزش بادهای دریای شمالی آن را به هوایی معتدل و مطبوع تبدیل می‌کند. این فصل پرازدحام‌ترین فصل گردشگری کلن محسوب می‌شود و قیمت‌ها در بیشترین سطح خود قرار می‌گیرند، در حالی که برای رزرو هتل باید حداقل از چند هفته قبل اقدام کنید و برای رزرو هتل رقابت وجود دارد. جشنواره‌هایی در این زمان در کلن برگزار می‌شود که می‌تواند به جذابیت سفر به کلن را افزایش دهند.

ضمانت‌نامه بازگشت مسافر؛ آیا تور کلن ضمانت‌نامه دارد؟

ضمانت‌نامه بازگشت مسافر، تضمینی برای بازگشت متقاضی سفر به کشور محل زندگی او می‌باشد. این ضمانت‌نامه از سوی آژانس‌ها اخذ می‌شود و کنسولگری آلمان در آن نقشی ندارد. 70,000,000 تا 100,000,000 تومان مبلغ معمول این ضمانت‌نامه می‌باشد که با توجه به شرایط مسافر متغیر است. چک یا ضمانت‌نامه بانکی شکل رایج ضمانت‌نامه تور کلن می‌باشد که تاریخ آن باید برای 2 روز پس از بازگشت مسافر به کشور تنظیم شود.

خدمات معمول تور کلن شامل چه مواردیست؟

  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • اقامت در برترین هتل‌های 4 و 5 ستاره (به همراه صبحانه)
  • اخذ ویزای توریستی شینگن
  • بیمه مسافرتی با سقف پوشش 50,000 یورو
  • تور لیدر مسلط به زبان فارسی
  • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی
  • گشت شهری به همراه راهنمای فارسی زبان

چه عواملی در تعیین قیمت تور کلن نقش دارند؟

زمان سفر، مدت زمان اقامت، نرخ روزانه یورو، هزینه‌های رزرو هتل و بلیط دو طرفه هواپیما و سود آژانس‌های مسافرتی مهم‌ترین عوامل موثر در تعیین قیمت تور کلن هستند. هزینه اخذ ویزا 60 یورو می‌باشد. هزینه پرواز نیز با توجه به زمان سفر از 6,000,000 تا 11,000,000 تومان متغیر است. برای رزرو هتل نیز از 1,000,000 تا 7,000,000 تومان می‌توان هزینه کرد. اکثر هتل‌ها فقط شامل صبحانه هستند و ناهار و شام را میهمان خود هستید. گرچه می‌توانید با پرداخت هزینه اضافی ناهار و شام را نیز در سوئیت یا اتاق خود سرو کنید. همچنین هتل‌های مرکز شهر نسبت به حاشیه شهر هزینه بیشتری دارند.

سطح کیفیت ‌هتل‌های کلن؛ مطلوب و رضایت بخش!

تمامی هتل‌های کلن از کیفیت بسیار مناسبی برخوردارند. هتل‌های 4 و 5 ستاره خدمات بیشتر و محیطی لوکس ارائه می‌کنند که بسیار راضی کننده است، اما به تبع باید هزینه زیادی بابت آن‌ها پرداخت. اگر قصد کاهش هزینه‌های خود را دارید یک هتل 3 ستاره در حاشیه شهر برای اقامتی استاندارد کفایت می‌کند. چون همانطور که در بالا گفته شد، هتل‌هایی که در مرکز شهر واقع شده‌اند و دسترسی بهتری به مراکز خرید، اماکن تفریحی و فرودگاه دارند قیمت بالاتری دارند.

مخارج معمول روزانه در سفر به کلن!

روزانه 86 یورو، هفتگی 550 یورو و ماهانه 2,000 یورو مخارج متوسط پیش‌بینی شده در سفر به کلن می‌باشد. این مخارج روزانه ذکر شده شامل 28 یورو برای غذا، 2 یورو برای آب، 16 یورو برای حمل و نقل درون شهری، 17 یورو برای تفریح، 11 یورو برای انعام (دلخواه) و 12 یورو برای نوشیدنی می‌باشد. گرچه اگر قصد جابه جایی بین شهر ها را داشته باشید 48 یورو و اگر سر به هوا باشید 30 یورو بابت کلاه برداری و دزدی (مثلا اضافه شدن محصولی اضافی در فاکتور شما) به هزینه‌های شما اضافه خواهد شد!

سوالات متداول تور کلن!

1. چه مدت قبل از زمان سفر برای خرید تور کلن اقدام کنیم؟

با توجه به روند اخذ ویزای آلمان، بهتر است که حدودا بین3 تا 4 ماه قبل از سفر برای خرید تور کلن اقدام کنید. از این زمان، حدودا 45 روز کاری برای وقت سفارت و حدودا 21 روز کاری برای دریافت جواب در نظر گرفته شده است.

2. پرواز تهران به کلن چقدر به طول می‌انجامد؟

در صورتی که با پرواز مستقیم (ماهان ایر) به کلن سفر کنید 5 ساعت و 10 دقیقه در راه هستید و اگر با پرواز غیر مستقیم سفر کنید بستگی به توقف هواپیما دارد. در پرواز‌های غیر مستقیم، شما ایرلاین هر کشوری را که انتخاب کنید، ابتدا در پایتخت آن کشور توقف می‌کند و سپس به سمت مجارستان حرکت می‌کند. شرکت‌های پگاسوس و ترکیش ایرلاینز با یک توقف در استانبول ترکیه، قطر ایرویز با یک توقف در دوحه، لوفت هانزا با یک توقف در مونیخ و آسترین با یک توقف در وین پروازهای معمول غیر مستقیم برای سفر به کلن می‌باشند.

3. تفاوت تور انفرادی و تور گروهی کلن در چیست؟

در تور گروهی کلن، ویزا به صورت گروهی اقدام می‌شود و کلیه گشت‌ها و سفر‌های داخل شهری به صورت گروهی به همراه تورلیدر انجام می‌شود. اما در تور انفرادی، شما تور لیدر ندارید، ویزا به صورت انفرادی برای شما اقدام می‌شود و تمامی گشت‌ها و سفر‌های داخل شهری به صورت انفرادی و توسط خودتان انجام می‌شود.

4. چرا تورهای مشابه کلن را با قیمت‌های متفاوتی شاهد هستیم؟

اختلاف قیمت تورهای مشابه کلن به دلیل سود آژانس‌ها و کارگزاران تور کلن و خدمات متفاوت این تورها می‌باشد. به طور مثال، در یک پکیج خدمات تور کلن شامل ویزا، بیمه‌ی مسافرتی، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل 3 ستاره و تورلیدر فارسی زبان است. اما در یک پکیج دیگر، خدمات تور کلن شامل ویزا، بیمه‌ی مسافرتی، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل 5 ستاره، تور لیدر فارسی زبان، راهنمای محلی، ترانسفر فرودگاهی، پرداخت عوارض خروج از کشور و پرداخت هزینه‌های راننده و انعام کارگران هتل است که به تبع هزینه‌ی این پکیج از پکیج قبل بیشتر است.

از این تور بشنوید

تور مشهد هتل بین المللی قصر (زمینی و هوایی)