تور رم | شرایط و قیمت استثنایی

تور رم | شرایط و قیمت استثنایی

لیست تورهای رم | شرایط و قیمت استثنایی خالیاست! می‌توانید یکی از تورهای در حال برگزاری را انتخاب کنید.

جدیدترین پیشنهادها و اخبارتورها را در اینستاگرام مادنبال کنید اینستاگرام نهال گشت

راهنمای رزرو تور رم | شرایط و قیمت استثنایی نهال گشت

8 نکته مهم باید برای خرید تور رم در نظر داشته باشید

1. شرایط ویزای ایتالیا

شرایط گرفتن ویزای ایتالیا مانند ویزای تمام کشورهای حوزه شنگن می‌باشد. شما باید اول اقدام به گرفتن وقت سفارت ایتالیا کنید. در مرحله بعد تمامی مدارک شغلی، مالی و مدارک سفر مانند بلیط، هتل و بیمه مسافرتی و دعوت نامه (در صورت وجود) و غیره را باید به صورت کاغذی و ترجمه شده و در هنگام مراجعه به دفتر کارگزاری سفارت ایتالیا تحویل دهید. برای گرفتن ویزای ایتالیا نیاز به مصاحبه ندارید و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به سفارت مراجعه کنید. 21 روز کاری پس از مراجعه، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که باید به صورت حضوری برای دریافت جواب مراجعه کنید. شرط مهم اخذ ویزای ایتالیا، گردش حساب بالا و تمکن مالی بالای 100 میلیون رای هر نفر است. این ایده آل‌ترین شرایط است و ممکن است با تمکن مالی کمتر، موفق به اخذ ویزای ایتالیا شوید.

2. بهترین زمان سفر به رم

بهترین فصل برای سفر به رم از نظر قیمت، در فصل زمستان (از ماه دسامبر تا اواخر فوریه) است. در واقع در این فصل شهر خلوت بوده و تقریبا خالی از گردشگر است و قیمت هتل‌ها و بلیط بسیار پایین است. بهترین فصل برای تور رم از نظر آب و هوا در فصل بهار (از ماه آپریل تا اواخر می) است که در این ماه‌ها رم بهترین آب و هوا را برای پیاده روی و گشت و گذار تاریخی دارد. از آنجائیکه تورهای نوروزی اروپا برای ایرانی‌ها در این فصل‌هاست برای خرید تور رم با قیمت مناسب، حتما از چند ماه قبل اقدام کنید. فصل تابستان به خاطر تعطیلی بهترین فصل گردشگری است. با این حال که تابستان در رم هوا بسیار گرم و مرطوب است اما شما این شهر را پر از گردشگر می‌بینید. البته این فصل گرانترین قیمت تورها را دارد و اگر می‌خواهید بلیط و هتل‌تان را با بودجه کمتر رزرو کنید حتما 3 الی 4 ماه برای خرید اقدام کنید.

3. اطلاعات ضمانت نامه برای تور رم

ضمانت‌نامه برگشت از ایتالیا، اساسا از طرف آژانس‌های هواپیمایی از مسافر گرفته می‌شود و نه سفارت! دلیلش هم این است که در صورتی که مسافر از ایتالیا برنگردد، اعتبار آژانس مسافرتی در نزد سفارت از بین می‌رود. شما برای تور رم باید مبلغی را به عنوان ضمانت بازگشت نزد آژانس مسافرتی برای سفر به این شهر بگذارید که مبلغ آن معمولا از 50 میلیون تومان تا حدود 100 میلیون تومان متغییر است. ضمانت بازگشت از سفر به صورت ضمانت نامه بانکی در وجه آژانس بلوکه شده و تاریخ آن باید برای  2 روز پس از تاریخ برگشت از سفر باشد.

4. خدمات تور رم

 • ویزا ایتالیا
 • رزرو هتل
 • بلیط رفت و برگشت
 • گشت شهری   
 • تور لیدر فارسی زبان
 • بیمه مسافرتی با سقف پوشش 30 هزار یورویی

5. کیفیت و خدمات هتل در تور رم

در رم، منطقه هتل مهم‌تر از کیفیت هتل است. معمولا کیفیت هتل‌های رم در سطح قابل قبولی هستند. در عین حال مناسب‌ترین قیمت‌ها در هتل‌های اروپایی کشور ایتالیا به خصوص رم است. اما به خاطر امنیت و کمتر شدن هزینه‌های حمل و نقل پیشنهاد می‌شود هتلتان را حتما در مرکز شهر رزرو کنید. رم هم مانند شهرهای ایران دارای هتل‌های لوکس یا هتل‌های 3 یا 4 ستاره‌های معمولی و حتی هتل‌هایی با قیمت‌های بسیار کم دارد. در صورتی که شما می‌توانید در رم هتل‌هایی با شبی 5 یورو پیدا کنید. لازم به ذکر است که تمام هتل‌های رم فقط با صبحانه می‌باشد.

6. قیمت تور رم

هزینه تور رم بیشتر بر پایه مبلغ بلیط رفت و برگشت و هزینه هتل تعیین می‌شود. قیمت بلیط هواپیما به ریال دریافت می‌شود و هزیه هتل و سایر خدمات در قالب یک مبلغ و به صورت یورو. هزینه تور رم بسته به فصل مسافرت و کیفیت هتل و منطقه آن بستگی دارد. در صورتی که هتل مرکز شهر باشد هزینه آن بیشتر است. کمترین قیمت تور رم برای 4 شب و 5 روز اقامت از 600 یورو شروع می شود و بیشترین قیمت آن تا 1,300 یورو می‌باشد. به این هزینه‌ها هزینه بلیط رفت و برگشت هم اضافه می شود. در ایام خلوت هزینه بلیط رفت و برگشت از 3,500 تومان شروع می‌شود و تا 8 میلیون تومان نیز افزایش پیدا می‌کند.

7. هزینه‌های روزانه در رم بین 60 تا 100 یورو

بهتر است در تور رم یورو همراه داشته باشید. شما در رم روزانه به طور میانگین برای غذا حدود 20 یورو، برای اقامت حدود 30 یورو، حمل و نقل 5 یورو و بلیط‌ها و جاذبه‌های گردشگری 20 یورو باید هزینه کنید. تعداد جاذبه‌های گردشگری رم که می‌توانید رایگان بازدید کنید کم نیست. همینطور غذاهای لذیذ رم دارای تنوع زیادی است که می‌توانید با برنامه ریزی از تمام آن‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای حمل و نقل در شهر از مترو، تراموا و اتوبوس برای به حداقل رساندن هزینه‌ها استفاده کنید.

8. برای سفر اولی‌ها به رم

اگر اولین بار است به ایتالیا و شهر رم می‌روید دو راه دارید: یا گروهی سفر کنید یا به صورت انفرادی در سفر گروهی وجود تور لیدرها به شما کمک زیادی می‌کنند:

 • شناخت اماکن گردشگری
 • راهنمایی در پرداخت هزینه‌ها
 • راهنمایی استفاده از حمل و نقل از مزیت‌های تور لیدر فارسی زبان در تورهای گروهی است.

اما اگر هزینه ارزانتری نسبت به تورهای گروهی مد نظر شماست و می خواهید اولین بار ارزان به اروپا و رم بروید می‌توانید از تورهای انفرادی بدون خدمات گشت و راهنما و ترانسفر استفاده کنید.

1

سوالات متداول

 • 1. چه مدت قبل از تور رم برای خرید باید اقدام کنیم؟

  بین 3 تا 1 ماه قبل از سفر به رم باید برای خرید تور اقدام کنید. با توجه به اینکه برای ورود به ایتالیا باید ویزا دریافت کنید، 21 روز کاری و یا حتی بیشتر برای اخذ ویزا در نظر بگیرید.

 • 2. بهتر است چند شب در رم اقامت داشته باشیم؟

 • 3. دلیل اختلاف قیمت تور‌های مشابه رم چیست؟

 • 4. تفاوت تور انفرادی و تور گروهی رم در چیست؟

 • 5. فاصله هوایی بین ایران و رم چند ساعت است؟

 • 6. برای تور رم پرواز مستقیم بگیریم و یا غیر مستقیم؟

 • 7. پس از سفر به رم، اقدام به پناهندگی کنیم یا خیر؟